1. połowa2 : 1
92'

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w EKSTRAKLASA.NET!

90'

Koniec meczu! Portugalia wygrywa z Bośnią i Hercegowiną 6:2 po fantastycznym meczu! No i Portugalczycy zagrają na Euro 2012!

88'

Dośrodkowanie Coentrao tym razem zatrzymane przez Bośniaków, a konkretnie przez Spahicia

84'

Carlos Martins w miejsce Heldera Postigi

83'

Ricardo Quaresma za Naniego

83'

Postiga wykorzystał dogranie Coentrao i strzałem głową pod poprzeczkę nie dał szans bośniackiemu bramkarzowi

82'

Goooooooool! Gol numer sześć dla Portugalii! Coś niesamowitego! Helder Postiga strzelił bramkę na 6:2!

80'

Veloso kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, przy słupku. A Begović nawet nie próbował interweniować

80'

Gooooool! Miguel Veloso! To jest wielki mecz Portugalii!

79'

Lulić wyleciał, bo za dużo powiedział sędziemu. Musiał mu nagadać konkretnie, bo najpierw sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę, ale za chwilę wyciągnął od razu czerwoną...

78'

Rajd C. Ronaldo zakończony zablokowanym strzałem

77'

Ruben Micael - za faul na Dżeko

76'

Fatalne dośrodkowanie Joao Pereiry z lewej strony boiska, piłka wyleciała na aut po przeciwnej stronie

72'

To była piękna, zespołowa akcja gospodarzy. Helder Postiga wykorzystał podanie Rubena Micaela i pokonał pewnym strzałem Begovicia

72'

Gooool! Helder Postiga! Portugalia prowadzi 4:2!

68'

Edin Dżeko - za gesty w stronę portugalskich kibiców

67'

Muhamed Besić za Miralema Pjanicia

67'

Był na spalonym Spahić, ale to już nie ma znaczenia

66'

Spahić wykorzystał zamieszanie pod bramką Portugalii i fakt, że piłka trafiła prosto pod jego nogi po nieudanym zagraniu Maleticia. W tej sytuacji nie pozostało nic jak trafić do pustej bramki

65'

Gol! Bośnia walczy! Emir Spahić strzel na 2:3!

64'

Raul Meireles zmieniony przez Rubena Micaela

63'

Coentrao strzelał świetnie głową i bardzo dobrze obronił to uderzenie Begović

60'

C. Ronaldo źle przyjął sobie piłkę w polu karnym, potem kopnął jeszcze lekko futbolówkę, a trafiła w rękę Papaca. Sędzia karnego nie odgwizdał

58'

Coentrao strzelał z linii pola karnego nad poprzeczką

57'

Evir Rahimić zmieniony przez Darko Maleticia

55'

Senad Lulić - wyprodukował bardzo dużo słów w kierunku sędziego i wygląda, że za dużo

53'

C. Ronaldo wyszedł sam na sam z Begoviciem, minął bośniackiego bramkarza i trafił do pustej bramki

53'

Gooool! Cristiano Ronaldo strzela swojego drugiego gola, a Portugalia wygrywa 3:1!

51'

Herus Mendunjanin - za faul właśnie na Meirelesu

50'

Faulowany Meireles na środku boiska

47'

Rahimić nie dał się ograć Veloso i rożny mieli Portugalczycy. Zagrożenia jednak nie stworzyli

46'

Czas na drugą połowę!

46'

To jeszcze szybki raport z zakończonych już rewanżowych meczów barażowych: Irlandia - Estonia 1:1, Czarnogóra - Czechy 0:1, Chorwacja - Turcja 0:0. Tak więc Irlandia, Irlandia i Chorwacją zagrają na Euro 2012!

43'

Elvir Rahimić

40'

Fabio Coentrao

22'

Emir Spahić

46'

Z tych emocji nie podaliśmy trzech żółtych kartek. Ale już nadrabiamy braki:

46'

Kapitalny mecz w Lizbonie! Na pewno godny uczestników Euro 2012. Ale z tych dwóch świetnych ekip tylko jedna może awansować. Zobaczymy co wydarzy się w drugiej połowie!

46'

Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi 2:1, ale Bośnia po przerwie zrobi wszystko, aby awansować

45'

Cristiano Ronaldo tym razem z rzutu wolnego nie trafił w bramkę

41'

Misimović zmylił Rui Patricio i pewnie pokonał portugalskiego bramkarza, płaskim strzałem

40'

Gol! Zvejzdan Misimović zdobył kontaktowego gola

40'

Karny dla Bośni i Hercegowiny po zagraniu ręką Coentrao

39'

Misimović uderzył mocno i Rui Patricio odbił piłkę z trudem

38'

Kolejna świetna okazja dla Portugalii. Moutinho minął Begovicia, ale piłka uciekła mu nieco od bramki i zdecydował się podawać do C. Ronaldo. Ale Jahić przeciął to podanie

36'

Helder Postiga - za wymuszenie rzutu karnego. Chyba jednak mógł sędzia darować tę karę, a nawet odgwizdać "jedenastkę"

32'

Poprzeczka uratowała Portugalię! Głową strzelał Dżeko i miał masę szczęścia Rui Patricio. Ale sędzia i tak odgwizdał spalonego

30'

Strzelał głową Bruno Alves, ale nad bramką

26'

Moutinho najpierw dośrodkowywał w pole karne, gości, ale Ci wybili piłkę, a pomocnik portugalskiej kadry próbował jeszcze strzelać. Bardzo niecelnie

24'

Nani zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, piłka leciała niczym pocisk i zatrzepotała z ogromną siła w bramce Begovicia. Piękna bramka

24'

Goool! To już 2:0 dla Portugalii! Nani strzela pięknego gola!

23'

Dobre wyjście Begovicia, który złapał piłkę, zagrywaną z narożnika boiska

22'

Potężnie uderzył z rzutu wolnego i z wielkim trudem sparował futbolówkę Begović

19'

Dżeko był przekonany, że wywalczył rzut rożny, ale sędzia był innego zdania

17'

Zderzyli się Coentrao i Pjanić,. Obijaj zwijają się z bólu

15'

Ruszyli Portugalczycy bardzo mocno do przodu i stłamsili wręcz Bośniaków, którzy dodatkowo po ciosie z ósmej minuty starają się wrócić do gry. Ciężkie zadanie przed przyjezdnymi, ale na pewno są z góry przegrani. Jeden gol i zrobi się 1:1, a więc wynik korzystny dla podopiecznych Safeta Susicia

13'

Begović złapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo po tym jak nie do końca zrozumieli się Papac i Spahić

10'

Cieszył się jak szalony CR7, a razem z nim cały stadion Estadio da Luz

8'

Piękny strzał z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo daje Portugalczykom prowadzenie. Lepiej chyba w tej sytuacji mógł się ustawić Begović

8'

Gooool! Cristiano Ronaldo! Portugalia bliżej Euro 2012!

5'

Ale szansa dla Portugalii! Tuż zza pola karnego uderzył Cristiano Ronaldo, a Begović z trudem odbił piłkę przed siebie. Jeszcze dopadł do niej Meireles, ale nie trafił w bramkę. Ale nawet jakby zdobył gola, to był na spalonym

4'

Spahić nie pozwolił, by Nani zagrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne Bośniaków i od bramki grę wznowił Begović

2'

Moutinho do Ronaldo, który chciał odegrać koledze, ale dobrze ustawieni w obronie goście

22:02

Początek meczu w Lizbonie. Kto ostatnim uczestnikiem Euro 2012? Przekonajmy się...!

21:57

Możemy już śmiało powiedzieć, że znamy piętnastu finalistów przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Bo w trzech pozostałych parach barażowych nic nie powinno się zmienić. Czarnogóra przegrywa u siebie z Czechami (0:1), Irlandia wygrywa z Estonią (1:0), a Chorwacja remisuje bezbramkowo z Turcją

21:53

Może Portugalczycy myślą, że na lepszym boisku będziemy dla nich łatwym rywalem, ale... są w błędzie. My też z niecierpliwością czekamy na mecz na dobrej murawie - to z kolei słowa gwiazdora kadry Bośni i Hercegowiny, Edina Dżeko

21:52

Safet Susić z kolei zamiast Sejada Salihovicia desygnował do gry od pierwszej minuty Sasę Papaca

21:50

Na tym boisku nie dało się normalnie grać w piłkę. Tam nie było trawy, tylko jakieś "roślinne łaty". Mimo to zagraliśmy dobrze i stworzyliśmy dogodne okazje - mówił przed tym meczem Cristiano Ronaldo

21:50

W porównaniu z pierwszym meczem Paulo Bento nie dokonał żadnej zmiany w podstawowym składzie Portugalii. Gospodarze liczą, że na lepszej murawie zdołają wykorzystać swoje atuty i ograją Bośniaków. Bo w piątek na stadionie w Zenicy boisko wyglądało fatalnie

21:49

Bośnia i Hercegowina – rezerwowi: Avdukić, Besić, Padża, Ibrcić, Muslimović, Ibisević, Maletić

21:49

Portugalia-rezerwowi: Eduardo, Rolando, Ruben Amorin, Ruben Micael, Quaresma, Carlos Martins, Hugo Almeida

21:44

Na pewno będzie ciekawie, bo w pierwszym spotkaniu zabrakło goli i sprawa awansu jest otwarta i obie drużyny zagrają dziś o wszystko. Nikt nie będzie kalkulował

21:44

Witam i zapraszam na rewanżowy mecz barażowy o udział w Mistrzostwach Europy 2012. W Lizbonie Portugalia zagra z Bośnią i Hercegowiną