2 : 1
WikipediaWęgry
94'

93'

Koniec meczu! Polska pokonała Węgrów 2:1. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

90'

O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

90'

Mecz powoli dobiega końca, a na trybunach Mazurek Dąbrowskiego.

89'

Błaszczykowski przewracany w polu karnym Węgrów, ale sędzia nakazał grać dalej.

87'

Lewandowski mógł dobić Węgrów, ale jego uderzenie broni Bogdan!

85'

GOOOL DLA POLAKÓW! W zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Vanczak. Polska prowadzi 2:1!!!

84'

Na kolejną roszadę zdecydował się trener Smuda: w miejsce Wojtkowiaka wchodzi Gol.

82'

Po dośrodkowaniu Obraniaka z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Lewandowski.

82'

Z boiska schodzi strzelec bramki Priskin, w jego miejsce Feczesin.

81'

Po raz kolejny Madziarzy w natarciu, Fabiański broni strzał jednego z Węgrów.

80'

Chyba jeszcze w pierwszej połowie pisałem, że na tego zawodnika trzeba dziś uważać. Tym razem obrońcy reprezentacji Polski nie upilnowali rywala we własnym polu karnym, a ten bez problemów pokonał Fabiańskiego. Szkoda, ale trzeba przyznać, że ta druga połowa nieco słabsza w wykonaniu Polaków.

78'

Gol dla Węgrów! Tamas Priskin z najbliższej odległości pokonał Fabiańskiego.

75'

W odpowiedzi Węgrzy, ale po dośrodkowaniu z lewej strony jeden z Madziarów strzelał niecelnie.

74'

Po błędzie Elka wspaniałą okazję miał Lewandowski! Jego strzał z 5 metrów obronił jednak Bogdan. Powinno być 2:0!

72'

Piąta zmiana w polskim zespole: Adriana Mierzejewskiego zastępuje Ludovic Obraniak.

70'

Robert Lewandowski tuż po wejściu na boisko miał dwie wyśmienite okazje na zdobycie gola. Przed chwilą niecelnie uderzał z jedenastu metrów. Było blisko!

68'

W starciu z jednym z Polaków ucierpiał Vanczak, opatrywany przez chwilę poza boiskiem.

67'

Kolejna zmiana w naszej reprezentacji. Lewandowski zmienił Brożka.

65'

Jodłowiec w miejsce Dudki, który wstąpił dziś do Klubu Wybitnego Reprezentacja, zaliczając 60 występ w kadrze.

62'

Węgrzy stanęli przed szansą, ale Fabiański dobrze wybronił strzał Priskina z 16 metrów.

58'

Piszczek wszedł w miejsce Głowackiego.

54'

Do głosu doszli Węgrzy, ale dwie akcje gości powstrzymane przez Polaków.

46'

52'

Żółtą kartką za faul na Rybusie ukarany Varga.

51'

Ależ zamieszanie pod polską bramką! Łukasz Fabiański najpierw odbił piłkę po zagraniu z lewej strony, a następnie instynktownie obronił strzał jednego z Węgrów z bardzo bliskiej odległości.

49'

Z linii pola karnego niecelnie uderzał Mierzejewski. Coś nie może się dzisiaj wstrzelić były gracz Polonii Warszawa.

48'

Rzut wolny dla Węgrów, długie dośrodkowanie i piłkę pewnie łapie Fabiański.

47'

Z pięciu metrów wprost w węgierskiego bramkarza uderzał Mierzejewski!

46'

... i Elek za Sandora.

46'

W przerwie jedna zmiana w zespole Polskim: Rafał Murawski za Adama Matuszczyka.

46'

Zaczynamy!

21:35

Oba zespoły wróciły za boisko, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

21:34

Do przerwy na pochwały zasłużył bardzo aktywny Jakub Błaszczykowski, a także Adrian Mierzejewski. Dość niewidoczny dotychczas był natomiast Maciej Rybus.

21:31

Paweł Brożek zdobył dziś swoją ósmą bramkę w seniorskiej reprezentacji Polski. Zawodnik Trabzonsporu mógł jeszcze przynajmniej dwa razy wpisać się na listę strzelców, ale raz nie trafił do bramki, a później poślizgnął się przed przyjęciem piłki. Niemniej jednak swoją rolę jako napastnika do tej pory spełnia.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Polacy zdecydowanie lepsi i zasłużenie prowadzą 1:0.

45'

Rybus bardzo dobrze uprzedził Sandora, zagrał na lewo do Mierzejewskiego, ten natomiast dośrodkował w pole karne. Tyle że ułamek sekundy wcześniej przewrócił się tam Brożek i nie było komu dojść do piłki.

43'

Błaszczykowski przebojowo wdarł się pod pole karne rywala, tam natomiast zatrzymał go Sandor.

42'

Mogła być niezła sytuacja dla Węgrów, ale na spalonym Priskin. Zawodnik z "5" na plecach jest dzisiaj bardzo aktywni, Polacy muszą na niego uważać.

41'

Przed chwilą groźnie było pod bramką Fabiańskiego, Priskin zgrywał piłkę głową w środek pola karnego, ale tam skutecznie interweniowali w powietrzu nasi stoperzy.

40'

Widowiskowy rajz Rybusa zakończony... poślizgiem. Pomocnik Legii przewrócił się i piłkę przejęli Węgrzy.

38'

Akcja świetnie zapoczątkowana przez Mierzejewskiego, który dostrzegł wychodzącego prawą stroną Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji oddał piłkę zawodnikowi Trabzonsporu, a ten uderzył z narożnika pola karnego. Piłkę zdołał odbić Bogdan, ale przy dobitce Brożka był już bezradny. Polacy w końcu dopięli swego i prowadzą w Poznaniu!

37'

GOOOL DLA POLSKI!!! PAWEŁ BROŻEK!!!

34'

Długa piłka ze środka Pola w kierunku Priskina, zawodnika gości uprzedza interweniujący głową Łukasz Fabiański.

33'

Po kilku bardzo dobrych akcjach Polaków tempo meczu nieco spadło. Na razie jednak to nasi są stroną przeważającą na boisku.

31'

Niezła wymiana podań w polskim zespole, Błaszczykowski zauważył wychodzącego prawą stroną Wojtkowiaka, ten próbował dośrodkować, ale piłce na drodze stanął jeden z Węgrów.

30'

Polska - Węgry Na razie Polacy nie wykorzystali kilku dogodnych okazji.

29'

Żółtą kartką ukarany Daniel Tozser.

28'

Kolejna świetna okazja Brożka, tym razem ofiarnym wślizgiem powstrzymał go jeden z węgierskich obrońców. Napastnik reprezentacji Polski dostał piłkę na dziesiątym metrze, było bardzo groźnie.

26'

Brożek przed chwilą splunął na murawę, ale po meczu będzie pluł sobie w brodę, że nie wykorzystał takiej sytuacji. W idealnej sytuacji napastnik naszej kadry przestrzelił z szesnastu metrów!

26'

W polu karnym Polaków szarżował Priskin, naciskany przez Wasilewskiego. Opłaciło się, bo groźnie wyglądająca akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym. Brawo Wasyl!

25'

Dudka w dość ekwilibrystyczny sposób próbował zagrać do Brożka, Gdyby przeszło, były zawodnik Wisły Kraków byłby w sytuacji sam na sam.

24'

Ależ okazja dla Polaków! Z rzutu wolnego z 18 metrów strzelał Mierzejewski, uderzenie bardzo dobrze obronione przez Bogdana. Było blisko!

23'

Wojtkowiak stracił piłkę na prawej stronie boiska, ale Węgrzy również pogubili się i z autu rozpoczną biało-czerwoni.

21'

termalica - na razie murawa nie wygląda źle, przypominam sobie mecze Lecha czy Warty, gdy po wślizgach odchodziły całe płaty trawy, po czym zawodnicy umieszczali je w powstałych dziurach. Zobaczymy jak będzie za godzinę, zapraszam również na jutrzejszy LIVE z meczu Warta - Polonia Bytom. Wtedy z pewnością rzetelniej będziemy mogli ocenić stan nawierzchni.

20'

Reprezentacja Polski jest dzisiaj wyraźnie stroną przeważającą, gra toczy się głównie na połowie rywala, ale trzeba uważać, bo Węgrzy również próbują zaatakować. Przed chwilą jeden z nich strzelał niecelnie z dystansu.

19'

Polacy ponownie w natarciu, ale szybka kontra przekształciła się w atak pozycyjny, zniweczony przez jedno niecelne podanie. Od autu Węgrzy.

18'

Po podaniu Vargi strzelał Koman. Uderzenie w środek bramki i piłkę pewnie złapał Fabiański, którego nazwisko skandują w tej chwili kibice.

16'

Dudka bardzo ładnie ograł Komana na swojej połowie. Przypomnijmy, że jest to 60. występ zawodnika Auxerre w biało-czerwonym trykocie, dzięki czemu trafi dziś do klubu wybitnego reprezentanta.

16'

Świetne prostopadłe podanie Błaszczykowskiego do Mierzejewskiego. Zawodnik Trabzonsporu źle przyjął piłkę i musiał strzelać z bardzo ostrego kąta. Piłka po rękach Bogdana wyszła w aut, ale sędzia chyba nie zauważył tego i nakazał rozpocząć grę od węgierskiej bramki.

14'

Teraz korner dla Polaków, zbyt niska piłka trafiła do Dzudzsaka, ale ten skiksował. Sytuację wyjaśnił wychodzący z bramki Bogdan.

13'

Trochę zakotłowało się w naszym polu karnym ale sytuację w porę wyjaśnili obrońcy.

12'

Po akcji Dzudzsaka będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla Węgrów.

11'

RaRa - ciężko ocenić, bo kibice rozsiani są po całym stadionie, ale moim zdaniem ich liczba oscyluje w okolicy dziesięciu tysięcy.

10'

Jeden z polskich zawodników przed chwilą bardzo dobrze zatrzymany przez Juhasza.

9'

W końcu dobrze wykonany stały fragment gry. Mierzejewski z okolicy środka boiska zagrał długą piłkę w kierunku Wasilewskiego, ale ten nie zdołał dojść do podania. Zabrakło niewiele, a trzeba przypomnieć, że w ostatnich spotkaniach stałe fragmenty nie były mocną stroną naszej kadry, najczęściej piłka zagrywana była za nisko, żeby sprawić zagrożenie rywalowi.

8'

Bardzo dobry przechwyt Komorowskiego na lewej stronie. Piłka następnie trafiła do Mierzejewskiego, ale ten zbyt mocno zagrał w kierunku jednego z partnerów.

6'

Przed chwilą groźniej zaatakowali Węgrzy, ale akcja umiejętnie zablokowana przez polskich obrońców.

5'

BrukBet - Węgrów dopinguje grupa około 40-50 osób. Robią to jednak bardzo dobrze, bo ich śpiewy cały czas są słyszalne na stadionie.

4'

To powinna być bramka! Adrian Mierzejewski z kilku metrów trafia w boczną siatkę. Na trybunach natomiast słychać głośne "Polska, Polska".

2'

Pierwsza groźna akcja naszego zespołu. Wojtkowiak podawał z prawej strony do Brożka, ten stracił piłkę, ale sprzed pola karnego uderzał Błaszczykowski. Pierwsza próba kapitana reprezentacji nieudana.

1'

Polacy spokojnie wymieniają piłkę w strefie obronnej. Bez huraganowych ataków od początku.

1'

Początek meczu!

20:32

Minuta ciszy na cześć zmarłego niedawno wybitnego reprezentanta Węgier.

20:32

Dziękuję za uwagę. Rzeczywiście, bilans dotychczasowych spotkań jest korzystniejszy dla Węgrów, którzy odnieśli 20 zwycięstw, Polacy wygrali natomiast 7 razy.

20:31

Przed chwilą zabrzmiały hymny obu państw, Mazurek Dąbrowskiego dziś słyszalny wyjątkowo cicho.

20:27

Trójka sędziowska wyprowadza obie reprezentacje na murawę poznańskiego stadionu.

20:27

Oba za chwilę wyjdą na boisko, a trybuny nadal świecą pustkami.

20:22

Przed meczem intensywnie rozgrzewał się Łukasz Fabiański Przed meczem intensywnie rozgrzewał się Łukasz Fabiański

20:18

Ta decyzja zresztą spotkała się z negatywną reakcją nie tylko kibiców, ale i dziennikarzy, a nawet części działaczy związku. Brak godła na trykotach reprezentacji łamie wieloletnią tradycję. Być może kwestia wkrótce będzie załatwiona formalnie, bowiem posłowie PO chcą złożyć w sejmie wniosek o obowiązkowym umieszczaniu orła na koszulkach kadry.

20:16

"Tak się bawią, tak się bawią działacze" - słychać było przed chwilą z sektorów, zajmowanych przez Polaków. To, że kibice PZPN-u sympatią nie darzą wiadomo było od dawna, ale sytuację dodatkowo zaogniła sprawa usunięcia godła narodowego z koszulek kadry.

20:15

Puste trybuny przed mecze z Węgrami nie wyglądały zachęcająco

20:15

W zapowiedzi przedmeczowej sporo pisaliśmy o historii pojedynków reprezentacji w Poznaniu (artykuł można znaleźć w dziale "Reprezentacja"). Warto więc przypomnieć, że w ostatnim meczu przy Bułgarskiej Polacy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Mecz toczony był w fantastycznej atmosferze przy dopingu 41 tysięcy fanów. Dziś ciężko liczyć na taką rzeszę kibiców.

20:10

Kibice Węgier w Poznaniu Do Poznania przyjechała garstka kibiców z Węgier

20:08

Warto wspomnieć, że swój pierwszy oficjalny mecz w historii reprezentacja Polski rozegrała właśnie z Węgrami. 18 grudnia 1921 roku nasza kadra przegrała w Budapeszcie 0:1 po bramce Jenö Szabo. Miejmy nadzieję, że dzisiaj wynik będzie korzystniejszy.

19:55

Nasz redaktor przebywający dziś na trybunach wypatrzył grupę kibiców z transparentem "Jezus jest tu". Miejmy nadzieję, że będzie dziś po stronie Polaków :)

19:48

Na rozgrzewkę wychodzą właśnie reprezentanic Polski, tuż za nimi na murawę wchodzi kadra Węgrów.

19:42

Na razie na trybunach niewielu kibiców. W przedsprzedaży fani nabyli zaledwie siedem tysięcy wejściówek, ciężko więc spodziewać się dziś pełnego stadionu. Przed chwilą pojawiła się grupa kibiców z Węgier, którzy rozwiesili flagi i zajęli miejsca w sektorze gości.

19:39

Już za niespełna godzinę początek spotkania Polska - Węgry. To już 31. oficjalne spotkanie obu zespołów,, jak na razie dużo lepszy bilans zanotowali Polacy. Biało-czerwoni wygrali 20 spotkań z Madziarami, 4 razy remisowali, a 7 razy rywal okazywał się lepszy.