Jeszcze ruszył do przodu Zawistkowski i oddał strzał ponad bramką Piasta

81'

Matras na wiwat uderzył sobie z 25 metrów... piłka zatrzymała się na trybunach

75'

Jeden z obrońców uprzedził Cicmana i wybił piłkę na rzut rożny, po dośrodkowaniu z prawej strony. Po chwili Krzycki uderzał głową, ale nad bramką.

74'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Podgórskiego, jednak dobrze interweniowali bydgoszczanie, którzy skutecznie oddalili zagrożenie

72'

Podgórski z tego samego miejsca, co wcześniej gdy strzelił gola tym razem pomylił się minimalnie

69'

Ależ okazję zmarnowali goście! Najpierw strzelał Zawistowski i jego uderzenie odbił Trela, z dwóch metrów dobijał potem jeszcze Masłowski prosto w bramkarza Piata!

66'

Błąd zszedł z prawej strony do środka, zdecydował się na uderzenie, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką

64'

Vladimir Kukol za Vahana Gevorgyana

61'

Mateusz Matras - za faul

60'

Mocne uderzenie Podgórskiego z siedemnastu metrów nad bramką Zawiszy

58'

Bodzioch miał przed sobą już tylko Witana, którego próbował przelobować, ale nie trafił w bramkę

56'

Skrzyński - za faul

55'

Jeszcze raz uderzał Zawistowski, tym razem płasko po ziemi i groźniej. Ponownie dobrze interweniował Trela

54'

Zawistowski uderzył z wolnego, jednak prosto w Trelę

53'

Mariusz Zganiacz - za faul

52'

Alvaro Jurado - za faul

51'

Vahan Gevorgyan za Jakuba Wójcickiego

49'

Podgórski kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z osiemnastu metrów nie dał szans Witanowi. Piękna bramka!

48'

Tomasz Podgórski na 3:0! Piast w Ekstraklasie - można tak już chyba powiedzieć

47'

Jurado mógł zdobyć drugiego gola, ale piłkę w ostatniej chwili tuż przed linią bramkową wybił Zawistowski

46'

Michał Masłowski za Martinsa Ekwueme

46'

Rozpoczynamy spotkanie po przerwie. Czy Zawisza zdoła się podnieść po nokaucie?

46'

Początek drugiej połowy w Gliwicach!

47'

Koniec pierwszej połowy! Piast wygrywa 2:0 i jest jedną nogą w Ekstraklasie!

47'

Adrian Błąd

47'

Mateusz Bodzioch

45'

Ekwueme postanowił sam odmienić losy meczu, ale jego uderzenie z dystansu minęło w bezpiecznej odległości bramkę Treli

43'

Paweł Zawistowski

41'

Cicman przedzierał się prawą stroną, a całą akcję zakończył lekkim, płaskim strzałem prosto w bramkarza Zawiszy

40'

GOOOOOOOOOOOLLLLL!!! WOJCIECH KĘDZIORA PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA!

36'

Bodzioch próbował zagrać krzyżowe podanie na lewą stronę, ale źle celował i piłka wpadła wprost w ręce Witana.

34'

Ruben Jurado - za zdjęcie koszulki

33'

GOOOOOOOL! RUBEN JURADO ODEBRAŁ PIŁKĘ STEFAŃCZYKOWI I TRAFIŁ DO BRAMKI STRZAŁEM TUŻ PRZY SŁUPKU Z 16 METRÓW!

31'

Marcin Drzymont ukarany żółtą kartką.

30'

Zawistowski oddał niezły strzał z 16 metrów, ale trafił minimalnie obok prawego słupka.

27'

Dobry mecz jak na razie w Gliwicach, piłkarze nie kalkulują tylko grają odważnie. Brakuje tylko goli, ale mamy nadzieję, że takowe też zobaczymy

25'

Po dośrodkowaniu Zawistowskiego z rzutu rożnego Drzymont oddał niecelny strzał po chwili jeden z jego partnerów dośrodkował z lewej strony, ale został zablokowany przez Klepczyńskiego.

24'

Zawistowski uderzył mocno z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i prawie przelobowała Trelę, ale golkiper Piata był wystarczająco czujny na linii bramkowej

20'

Na trybunach fani obu drużyn bawią się świetnie, wspierając obie drużyny w walce o Ekstraklasę. Na boisku tym czasem tempo meczu nieco spadło po początkowym szturmie gliwiczan i bydgoszczan

16'

Alvaro faulowany przy linii bocznej.

15'

Z 25 metrów uderzał Bodzioch, ale piłka ląduje na trybunach.

14'

Matras odebrał piłkę Błądowi i przerwał kontratak gości.

13'

Piast częściej atakuje, ale cały czas defensywa Zawiszy jest "nieszczelna".

12'

Ekwueme otrzymuje żółtą kartkę.

11'

Podgórski dośrodkował na głowę Matrasa, na krótki słupek, ale strzał defensora Piasta był niecelny.

10'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego w ostatniej chwili Ekwueme strącił piłkę przed Rubenem.

9'

Strzał Leśniewskiego z 12 metrów został zablokowany.

8'

Matras odebrał piłkę na połowie boiska, ale fatalnie zagrywał na skrzydło.

7'

Ekwueme zagrywał ręką.

6'

Początek meczu wręcz rewelacyjny, ataki "suną" zarówno na jedna bramkę jak i drugą już od pierwszych sekund.

5'

Z 16 metrów uderzał Cicman, ale tylko w boczną siatkę.

4'

W polu karnym faulowany był Trela.

3'

Oleksy z 5 metrów mógł pokonać Trelę, ale świetnie obronił ten słaby strzał bramkarz Piasta.

2'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego Ruben Jurado mógł trafić do bramki, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

1'

Wójcicki mógł się znaleźć sam na sam z Trelą, ale szybszy był golkiper Piast.

1'

WALKA O EKSTRAKLASĘ ROZPOCZĘTA!

16:58

a Kartoniada na stadionie Piasta

16:58

W sektorze gości zasiada dzisiaj niecałe 500 fanów. Niemal wszyscy ubrani na czarno, wśród nich są także kibice, którzy przyjechali z Łodzi.

16:56

Stadion Miejski w Gliwicach jeszcze nie jest w pełni zapełniony, wciąż jest jeszcze ok. 100 pustych krzesełek. Kibice już zaczęli dopingować...

16:51

Od kiedy zmodernizowano obiekt w Gliwicach tylko Ruch Radzionków zdołał wywieźć z Gliwic 3 punkty. Dlatego też faworytem jest mimo wszystko Piast. Wg bukmacherów kurs na gliwiczan wynosi: 2.30, na remis - 3.39, a na Zawiszę 3.50.

16:46

Goście z Bydgoszczy są w świetnej formie w ostatnich 7 meczach - w tym czasie odnieśli 5 zwycięstw i dwukrotnie kończyło się podziałem punktów. Zaledwie trzem piłkarzom udało się pokonać golkipera Zawiszy.

16:21

Zawisza - rezerwowi: Peykov - Gevorgyan, Masłowski, Ilków-Gołąb, Jankowski, Kukol, Mąka

16:19

Piast-rezerwowi: Korbecki - Buryan, Lisowski, Pietrzak, Docekal, Murawski, Świątek

16:19

Znamy wyjściowe składy, więc czas na ławki rezerwowych...

16:11

a W Gliwicach nie mogło zabraknąć fanów Zawiszy

15:57

W tym momencie Piast i Zawisza są w Ekstraklasie, ale to wszystko może się zmienić, bo za plecami obu ekip czają się Pogoń Szczecin i Kolejarz Stróże. Jeżeli jednak te dwie drużyny dzisiaj przegrają, to niezależnie od wyniku z Gliwicach Piast i Zawisza za rok zagrają ze sobą ponownie za rok, ale już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli natomiast Pogoń wygra, to zagra albo w barażu z Piastem - w przypadku wygranej Zawiszy, albo awansuje bezpośrednio, gdyby Piast zwyciężył. Kolejarz natomiast awansuje tylko wtedy jak Arka pokona Pogoń, a Piast Zawiszę

15:53

a Co prawda trybuny świecą jeszcze pustkami, ale w trackie meczu będzie komplet. Wszystkie bilety zostały sprzedane już wczoraj. Pan w kasie zapytał dzisiaj:- Można kupić bilet?. - Nie ma biletów - odpowiedziała kasjerka.

15:49

Witamy z Gliwic, gdzie za nieco ponad godzinę rozpocznie się chyba najważniejszy mecz w tym sezonie w pierwszej lidze. Lider rozgrywek Piast Gliwice zagra z drugim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz