Niedziela, 6 listopada 2011, godz. 12:30
Warta Poznańwarta
1 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
14:20

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie w Poznaniu. Z takiego wyniku nie mogą być zadowoleni ani gospodarze, ani goście, bowiem oba zespoły grały dzisiaj tylko o pełną pulę. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

90'

Koniec meczu.

90'

O trzy minuty przedłużona druga połowa spotkania.

89'

Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu wolnego, po raz kolejny w tym meczu bardzo pewnie interweniuje Otuszewski.

87'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Klatt. Zawodnik Warty pojawił się kilka chwil temu na boisku, zastępując Gajtkowskiego

85'

Do dośrodkowania z rzutu wolnego próbował dojść Otuszewski, ale uprzedził go Juszczyk.

75'

82'

Dla Przemysława Otuszewskiego

80'

Sobieraj powstrzymał Kulkisa, umiejętnie zastawiając piłkę. Zawodnik Arki ucierpiał w tym starciu, ale po chwili powrócił na boisko.

78'

Niecelny strzał Bereszyńskiego z około 20 metrów.

77'

Niecelne uderzenie Scherfchena zza pola karnego

75'

Paweł Czoszka dobija strzał jednego ze swoich kolegów i na stadionie w Poznaniu mamy 1:1

75'

Do końca zostaje 15 minut a kibice Arki śpiewają: "Gramy do końca, Areczko gramy do końca"

74'

Na spalonym znalazł się Ensar Arifiović

73'

Ładne dośrodkowanie Sasina na raty łapie Marcin Juszczyk

72'

Bardzo blisko szczęścia był Arifović, strzał bardzo dobry zabrakło troszeczkę precyzji a może szczęścia?

71'

Ależ okazja dla Arki! Arifović przejął piłkę przed polem karnym Warty i trafił w poprzeczkę!

69'

Bardzo nieudany strzał Michała Golińskiego zza pola karnego, tymczasem kibice Arki "pozdrawiają" PZPN, no jakże bez tego przecież mecz w naszym kraju nie może się odbyć

68'

Dobre podanie Foszmańczyka w kierunku Gajtkowskiego przechwycił Brodziński.

66'

Nieudana akcja Sasina w środkowej strefie boiska

64'

Dla Ivanovskiego za symulowanie rzekomego faulu Scherfchena. Napastnik gości ukarany tuż przed zejściem z boiska.

64'

Poprzednia sytuacja, zmarnowana przez Ivanovwskiego, nie umknęła uwadze trenera Nemca. Macedończyk opuścił boisko, a zastąpił go Arifović.

64'

Zmiana w zespole Warty: Goliński za Marciniaka.

63'

Magdziarz dostał bardzo dobrą piłkę ze środka pola, zagrał idealnie do Gajtkowskiego, ale ten nie raczył nawet zrobić ruchu do piłki i uprzedził go Jarzębowski.

63'

Panie Ivanovski- "Czy leci z nami pilot?"

62'

Na boisko wejdzie za chwilę Michał Goliński

61'

Ivanovski w idealnej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki. Próbował strzelać głową, ale chyba kompletnie pomyliły mu się kierunki.

60'

Ale Wojtek może będzie lepiej? Musi być lepiej, bo oba zespoły stać na dobrą grę

60'

Trzeba przyznać, że druga połowa zdecydowanie słabsza od pierwszej, kiedy oglądaliśmy naprawdę fajny, szybki mecz.

58'

Ładna wymiana pomiędzy Sasinem i Foszmańczykiem zakończona strzałem tego drugiego wprost w Marcina Juszczyka.

56'

Jak na razie więcej mamy w drugiej połowie niedokładności, szarpanej gry aniżeli dobrej gry z obu stron

54'

Po podaniu Magdziarza na spalonym Gajtkowski. Zbyt długo czekał kapitan Warty z tym dograniem, przez co były napastnik Lecha został złapany w pułapkę ofsajdową.

56'

Magdziarz dobrze podawał do Sasina ale wcześniej kapitan Warty zagrał piłkę ręką

52'

Aaaaa to Flis to był dzisiaj na boisku? Bo na trybunie prasowej panował dzisiaj większy ruch niż u tego zawodnika na boisku

51'

Czoska zmienia Flisa

50'

Piłkarze Warty stosują wysoki pressing już na połowie Arki

49'

Niezłe podanie Bereszyńskiego do Kosznika, ale ten na spalonym.

48'

Kowalski to nie Kubica i przerwał swój rajd dużo wcześniej zatrzymał się bezpiecznie aczkolwiek bez piłki

47'

Otuszewski bardzo dobrze powstrzymuje Kowalskiego, który próbował rajdu prawą stroną.

47'

Kibice Warty prezentują 4 flagi przygotowane na to spotkanie

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Warty: Adriana Bartkowiaka zastąpił Maciej Scherfchen.

46'

Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

13:27

Do przerwy lepiej spisują się gracze Warty. Widać zmiana trenera posłużyła zawodnikom gospodarzy, bo poznaniacy grają zdecydowanie lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Muszą jednak uważać, bo Arka na pewno nie da za wygraną, a nadrobić jednobramkową stratę jest dość łatwo.

46'

Obie ekipy pojawiły się już na murawie, czy Arka zdoła odrobić straty poniesione w 1 części gry? A może to Warta dobije przeciwnika i strzeli kolejne gole

13:23

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

54'

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

O jedną minutę została przedłużona pierwsza połowa.

45'

Sędzia techniczny przed chwilą uspokajał trenera Nemca, który dość nerwowo zareagował na wydarzenia na boisku.

43'

Kowalski bardzo przytomnie zagrał do wchodzącego z lewej strony Radzewicza, a ten oddał groźny strzał. Co prawda piłka trafiła tylko w boczną siatkę, ale piłkarze gospodarzy muszą mieć się na baczności, bo następnym razem goście mogą być już skuteczniejsi.

42'

Foszmańczyk próbował podawać do Bereszyńskiego, młodego zawodnika uprzedził jednak jeden z obrońców Arki.

40'

Obaj trenerzy przez cały mecz stoją bardzo blisko linii bocznej, ale zarówno Petr Nemec jak i Jarosław Araszkiewicz na razie bardzo spokojnie ogladają poczynania swoich podopiecznych.

38'

Naciskany przez Bereszyńskiego Jarzębowski miał problemy z odegraniem piłki, zdołał jednak podać do Juszczyka, a ten bez namysły wybił w pole.

38'

Krajanowski przez chwilę leżał na boisku, ale nie było to nic poważnego

36'

Walczą dzisiaj niesamowicie o każdą piłkę gospodarze i to może się podobać kibicom Zielonych

35'

Ivanovski chyba za bardzo nie wiedział, co zrobić w piłką. Próbował kilku zwodów, by obejść Otuszewskiego, ale obrońca gospodarzy nie dał się ograć. Ostatecznie napastnik Arki próbował dośrodkować, trafiając w obrońcę gospodarzy.

34'

Gajtkowski w bardzo dobrej sytuacji nie potrafił zdobyć gola głową, jednak napastnik Warty i tak był na spalonym

34'

Bartkowiak ofiarnie powstrzymuje Jarzębowskiego na linii własnego pola karnego, a chwilę później inny gracz Warty wybija piłkę w myśl zasady "byle dalej od bramki".

33'

Fantastycznie uderzenie Arkowców broni Grzegorz Szamotulski, to powinno być 1:1!

33'

Rzut rożny dla gospodarzy i dośrodkowanie kończy się wybiciem przez defensorów Arki

28'

30'

Dodatkowo pojawił się spory problem z obroną gości, bo Łągiewka był jedynym zdrowym stoperem. W tej sytuacji w pierwszym zespole debiutuje gracz rezerw Bartosz Brodziński. Ciekawe, jak sobie poradzi w dzisiejszym meczu.

30'

Arka po straconym golu gra delikatnie mówiąc słabo...

28'

Bartosz Brodziński wchodzi na boisko w miejsce Łągiewki

28'

Łągiewka schodzi z boiska z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Wygląda, jakby obrońca Arki doznał kontuzji odcinka krzyżowego pleców, raczej będzie potrzebna zmiana.

27'

Ciepło zrobiło się kibicom klubu z Gdyni, kilkanaście osób prezentuje swoje klatki piersiowe kibicom a raczej kibickom :)

26'

Otuszewski we wspaniałym stylu wygrał pojedynek jeden na jednego z Kowalskim

24'

Wracamy jednak do gry, od kilku minut po strzelonej bramce gospodarze osiągnęli znaczną przewagę

24'

To Krzysztof Łągiewka ucierpiał w starciu z jednym z rywali, środkowy obrońca Arki wrócił już na boisko.

22'

Na boisku leży jeden z zawodników Arki, potrzebna będzie pomoc medyczna

21'

Foszmańczyk strzela z 25 metrów. Pomysł dobry, ale wykonanie przeciętne, w związku z czym grę od bramki rozpocznie Juszczyk.

20'

Przed szansą Ivanovski, ale napastnik gości strzelał zbyt lekko z ostrego kąta i piłkę spokojnie złapał Szamotulski.

20'

Rzut rożny dla Arki, po dośrodkowaniu Radzewicza głową interweniuje Otuszewski.

45'

19'

Tak to jest, jak zamiast grać piłkarze przyjezdni zajmują się układaniem trawy na stadionie :) A tak na poważnie trzeba przyznać, że obrońcy Arki zawiedli, bo kapitan Warty był kompletnie niepilnowany.

18'

Cudowne, magiczne, bajeczne podanie Foszmańczyka! Bajka drodzy kibice to podanie, stadiony świata!

17'

GOOOL!!! Tomasz Magdziarz!!! 1:0 dla Warty!

17'

Piłkarze Arki w tak zwanym międzyczasie zajmują się układaniem murawy ;)

16'

Strzał Kasperkiewicza z szesnastu metrów broni Szamotulski.

16'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu zakończony uderzeniem Radzewicza z dystansu. Pomocnik Arki zamiast do bramki, trafił w drugie piętro stojącej za nią trybuny.

15'

Strzał Ivanovskiego kapitalnie zablokował Sobieraj, było bardzo groźnie!

13'

Niezłe przejęcie Kosznika, piłka trafia do Bereszyńskiego, a ten podaje... chyba tylko on sam wie do kogo.

13'

Bartkowiak stracił piłkę w środku pola i faulując przeciwnika swój zespół ratował Bereszyński

12'

Pod polem karnym Arki Gdynia pozycji do strzału szukał Kosznik, ale stracił piłkę na rzecz Kasperkiewicza.

11'

Trzeba przyznać, że jak na razie dośrodkowania piłkarzy z Gdyni pozostawiają wiele do życzenia

11'

Zbyt długie dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego nie mogło zakończyć się skutecznym strzałem. Do piłki zdołał dojść Benat, ale jego uderzenie kompletnie nieudane.

10'

Kosznik fauluje szarżującego Kowalskiego na skraju pola karnego Warty

8'

Flis zagrywa piętką do Kowalskiego, ten próbuje dośrodkować, ale na drodze piłki staje aż trzech obrońców gospodarzy.

8'

Ivanovskiego bardzo dobrym wyjściem na 14 metr uprzedza golkiper Warty Grzegorz Szamotulski

7'

Dość ryzykowne zagranie głową Jarzębowskiego, ostatecznie sytację wyjaśnia Marcin Juszczyk.

7'

Kolejny rzut wolny dla gości, teraz to gospodarze wyraźnie cofnęli się pod swoją bramkę, czyżbyśmy mieli tzw autobus? Czyli murowanie dostępu?

6'

Kowalski przestraszył się siłowego starcia z Kosznikiem i w efekcie stracił piłkę

5'

Nieudane zagranie Kowalskiego przechwycił Magdziarz, ale chwilę później kapitan Warty podał do jednego z obrońców rywala. Znów daje o sobie znać niedokładność w poczynaniach graczy z Poznania, która była sporym problemem w poprzednich meczach.

4'

Zbyt mocną piłkę otrzymał od jednego ze swoich kolegów Bereszyński, mamy zatem aut dla gości

3'

Po dośrodkowaniu Radzewicza z rzutu wolnego lekko głową strzelał Kasperkiewicz, piłkę bez problemów złapał Szamotulski.

2'

Kasperkiewicz jest faulowany przez Marciniaka w środkowej strefie boiska

2'

Z animuszem zaczęli piłkarze z Poznania, Arka jak na razie spokojnie czeka na swoje okazje z kontrataku

1'

Zbyt mocne podanie Foszmańczyka do Gajtkowskiego, piłkę zastawia Krajanowski i ostatecznie wychodzi ona na aut. Od bramki rozpocznie Juszczyk.

1'

Zaczynamy!

12:28

Dzięki Piotrek, że z pierwszej ręki dajesz nam informację ;)

12:28

Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.

12:27

Piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę

12:25

Na razie na trybunach rządzą kibice klubu z Gdynii

12:24

Do wyjściowego składu Warty po sześciomiesięcznej przerwie wraca dzisiaj Adrian Bartkowiak. Ciekawe, jak zaprezentuje się ten zawodnik po długiej przerwie.

12:20

Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni, za około dziesięć minut początek pierwszej połowy meczu.

12:03

Na ławce rezerwowych znalazł się dzisiaj Łukasz Jasiński, dotychczas żelazny punkt defensywy poznaniaków. W miejscu "Jasiny" wystąpi przesunięty z lewej strony Przemysław Otuszewski, a tego z kolei zastąpi Rafał Kosznik.

12:01

- Zawodnicy muszą czuć radość z gry - to zdanie padało najczęściej w wywiadzie z Jarosławem Araszkiewiczem po wczorajszym treningu. Rozmowa jest dostępna w dziale "1 liga". Ciekawe, czy dzisiaj w poznańskim zespole zobaczymy tą radość z gry, bo ostatnio raczej jej brakowało.

11:56

Doświadczony napastnik wczoraj normalnie trenował z zespołem, ciężko więc wskazać przyczynę jego absencji.

11:54

W składzie Warty Poznań nie ma Piotra Reissa zarówno na ławce rezerwowych jak i w wyjściowym składzie

11:52

Dzisiaj na ławce trenerskiej Warty ponownie debiutuje Jarosław Araszkiewicz. Czy Warta pod jego wodzą zdoła odnieść pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca? Przekonamy się za niecałe trzy godziny.

11:46

Zaczynają schodzić się kibice Warty, którzy zajmują miejsca na dolnych piętrach IV i III trybuny.

11:45

Dzisiaj na boisku może pojawić się trzech byłych reprezentantów Polski: w drużynie Warty Grzegorz Szamotuski, a w zespole Arki Tomasz Jarzębowski i Marcin Radzewicz, dodatkowo piłkarzem graczy z Gdyni jest kadrowicz Macedonii Mirko Ivanovski. Co ciekawe, obaj trenerzy również występowali w reprezentacjach swoich krajów - Jarosław Araszkiewicz w Polsce, a Petr Němec w Czechosłowacji.

11:38

Trzeba jednak przyznać, że obie drużyny w tym sezonie zawodzą. Zarówno Warta, jak i Arka miały być w czołówce, a jak jest - każdy widzi. Może dzisiaj pokażą, że stać ich na lepszą grę.

11:37

Patrząc na zestawienia obu ekip można mieć nadzieję na bardzo dobry, toczony w niezłym tempie mecz. Takich spotkań zdecydowanie brakuje na zapleczu ekstraklasie, w 1 lidze stawia się przede wszystkim na futbol siłowy

11:32

Przepraszam za błąd mw z rozpędu napisałem niesympatyzującego oczywiście sympatyzującego i mającego zgodę z Arką Lecha

11:31

Ze względu na darmowe bilety oraz fakt, że na meczu będą kibice Lecha pewnie padnie rekord frekwencji na Warcie w tym sezonie. W sumie zbyt trudno go pobić nie będzie, dotychczasowy to 4 000 widzów na meczu z Niecieczą.

11:29

Ale przed stadionem jest sporo kibiców, więc frekwencja może będzie lepsza?

11:22

Prosto ze stadionu miejskiego w Poznanu witają się z Państwem Piotr Bąk oraz Wojciech Maćczak. Zapraszamy na relację live z meczu Warta Poznań- Arka Gdynia