Wisła PłockWisła Płock
20:00

Długo nie widziałem trenera Marcina Brosza tak zadowolonego, jak teraz. I pomyśleć, że był nienawidzony jeszcze kilka miesięcy temu przez większość kibiców Piasta.

90'

Koniec meczu! Piast wygrywa po genialnej końcówce spotkania, dzięki bramkom Klepczyńskiego i Tomasza Podgórskiego! Trudno opisać słowami ostatnich minut w wykonaniu gliwiczan.

90'

Jeszcze Podgórski strzela z narożnika pola karnego i znowu cudowna parada Krzysztofa Kamińskiego.

90'

GOOOOOOOOOOOOOOL! GOL! GOL! GOL! ADRIAN KLEPCZYŃSKI WYPROWADZA ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!!! PO RZUCIE ROŻNYM NIE DAŁ SZANS KAMIŃSKIEMU!

90'

Marcin Szrek doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! TOMASZ PODGÓRSKI STRZELA PIERWSZEGO GOLA NA NOWYM STADIONIE W GLIWICACH!!! STADION OSZALAŁ Z RADOŚCI!

84'

Patryk Kamiński zbyt szybko wybiegł z muru, za co otrzymał żółtą kartkę. Po chwili uderzał Podgórski, ale minimalnie nad bramką.

83'

Jeden z zawodników Wisły Płock zagrywa ręką i rzut wolny dla gliwiczan.

81'

Rudolf Urban strzela z 20 metrów i wspaniałą interwencją popisuje się Krzysztof Kamiński!

80'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym kapitan Piasta Tomasz Podgórski wbiega z piłką w pole karne i uderza z 14 metrów, ale niecelnie.

78'

Ruben Jurado, który nie może dzisiejszego spotkania zaliczyć do udanego schodzi. W jego miejsce pojawia się Tomasz Bzdęga.

76'

Piast atakuje i atakuje, ale co z tego, skoro absolutnie podopieczni Marcina Brosza nie potrafią zaskoczyć obrony rywali, a tym bardziej Krzysztofa Kamińskiego.

71'

Atmosfera na trybunach, zupełnie taka, jakby Piast prowadził przynajmniej 3:0...

70'

Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Rudolfa Urbana, tym razem strzelał głową niecelnie Mateusz Bodzioch.

66'

Strzał głową oddał Mateusz Matras, ale niecelnie.

64'

Po rzucie wolnym wykonanym przez Urbana, po zamieszaniu Mateusz Bodzioch mógł trafić do bramki, ale w ostatniej chwili uprzedził go Kamiński.

63'

Żółtą kartką ukarny Joao Paulo.

63'

Na trybunach o dziwo "fala meksykańska" wykonuje czwarte okrężenie...

60'

Kamiński za strzelca bramki Ricardinho.

58'

Mariusz Zganiacz zastępuje Jana Buryana.

57'

Adrian Świątek pojawia się za Wojciecha Kędziorę.

52'

Z narożnika pola karnego uderzał Wojciech Kędziora i pewnie broni Kamiński - po raz kolejny w tym spotkaniu. Póki co bramkarz Wisły jest bezbłędny.

52'

Ruben Jurado centrował w pole karne i niewiele zabrakło, by Wojciech Kędziora zdołał uderzyć głową.

51'

Słowak krótko rozegrał rzut rożny po czym dośrodkował w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego, z jego partnerów.

49'

Pavol Cicman nabijał Jaronia i rzut rożny wykona Rudolf Urban.

48'

Rudolf Urban strzelał z 25 metrów, ale nie udało mu się uderzyć celnie.

47'

Kamil Biliński uderzył z 20 metrów, ale piłka powędrowała minimalnie obok prawego słupka.

46'

Druga połowa rozpoczęta, oba zespoły przystępują bez zmian!

19:01

Przypominamy, że relacje live możecie też śledzić w naszej nowej aplikacji! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

18:58

W przerwie występ zespołu składającego się w większości z dzieci. Jeśli chodzi o przebieg spotkania, to z pewnością kibice, którzy zdecydowali się w sobotni wieczór zapełnić stadion przy ulicy Okrzei nie mogą być zadowoleni.

45'

Koniec pierwszej połowy do przerwy goście bardzo szczęśliwie prowadzą.

45'

Ariel Jakubowski strzela z 20 metrów, ale wysoko nad bramką, nie był to zbyt udany strzał byłego zawodnik Ruchu Chorzów.

45'

Marcin Szrek do regulaminowego czasu pierwszej połowy dolicza 60 sekund.

43'

Ruben Jurado decyduje się na niesygnalizowany strzał z 25 metrów i świetną paradą popisał się Kamiński - rzut rożny dla gliwiczan.

36'

Tomasz Podgórski decyduje się na strzał z ok. 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Rubena Jurado, ale Kamińskiemu udało się w ostatniej chwili instynktownie obronić ten strzał.

36'

Kamil Biliński zastępuje Fabiana Hiszpańskiego.

34'

Bramka na 1:0 uskrzydliła zawodników gości...

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! RICARDINHO STRZELA BRAMKĘ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI PO DOŚRODKOWANIU JOAO PAULO!!!

26'

Mateusz Bodzioch uderzył głową niecelnie z zaledwie kilku metrów.

24'

Rudolf Urban bohaterem ostatnich akcji, najpierw uderzył płasko i zbyt lekko by pokonać Kamińskiego, po upływie kilkudziesięciu sekund mógł z 14 metrów strzelić bramkę, ale poślizgnął się i nie udało mu się uderzyć w kierunku bramki.

22'

Ruben Jurado w polu karnym otrzymuje świetne podanie, ale niepokryty przez żadnego z obrońców uderzył fatalnie i piłka poszybowała nad bramką.

19'

Jurado w polu karnym uderza z 15 metrów, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez Łukasza Nadolskiego. Większość kibiców widziała piłkę już w bramce...

18'

Po rzucie rożnym wykonanym przez Rudolfa Urbana do strzału głową doszedł Paulauskas, ale niecelnie.

15'

Mateusz Matras wstrzelił piłkę w pole karne, ale tym razem za głęboko.

11'

Po akcji Kędziory i Jurado, Hiszpanowi nie udało się celnie odegrać do napastnika Piasta i od rzutu rożnego rozpoczną gospodarze.

10'

Tomasz Kędziora otrzymał podanie od Tomasza Podgórskiego, ale źle przyjął piłkę w polu karnym i od bramki rozpocznie Kamiński.

8'

Tym razem Tomasz Podgórski próbował prostopadle do Kędziora, ale po raz kolejny szybszy był Kamiński.

7'

Wojciech Kędziora w polu karnym odwrócił się z partnerem na plecach, ale piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę.

4'

Przenosimy się na drugą stronę, Góralski dośrodkowywał tuż przy linii końcowej, ale piłka opuściła boisko, zanim trafiła w pole karne.

4'

Dośrodkowanie Pavola Cicmana z prawej flanki, ale żaden z partnerów nie doszedł do podania - mogło być groźnie.

2'

Prostopadłe podanie Rudolfa Urbana, ale Kamiński uprzedził Kędziorę.

1'

Zaczynamy!

18:00

Osobiście uważam, że to co odbyło się przed meczem trudno jednak nazwać inauguracją, do tej pory byłem przyzwyczajony do huczniejszych inauguracji, ale miejmy nadzieję, że "fajerwerki" będą podczas spotkania z Wisłą Płock.

17:56

Uroczyste przecięcie wstążki mamy za sobą, zostaje tylko czekać na pierwszy gwizdek sędziego, które nastąpi za kilka minut.

17:53

Prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz właśnie przemawia na temat stadionu, a w młynie kibice prowadzą doping na całego by w ten sposób ogłuszyć najważniejszą osobę w Gliwicach, bez której Piast mógłby wciąż występować w Wodzisławiu - szczyt niewdzięczności.

17:48

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Marcin Szrek, a na liniach pomagać mu będą Tomasz Kondrak i Maksym Stelmaszczyk, natomiast sędzią technicznym będzie Damian Gawęcki.

17:44

Jeśli chodzi o kibiców na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zamknięto kasy, co oznacza jednocześnie, że ostatnie 500 biletów w ciągu dwóch godzin zostało sprzedane. Tak więc wszystko wskazuje na to, że będzie dzisiaj komplet widzów - 10.037 osób. Póki co jest zapełnione 4/5 trybun, ale miejmy nadzieję, że kibice czekający w kolejkach przed stadionem zdążą przed pierwszym gwizdkiem.

17:34

Już za 30 minut dojdzie do historycznego otwarcia Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Piast Gliwice w ramach 18. kolejki I ligi będzie podejmował Wisłę Płock.