Borussia zgranie dziś trzy punkty i będzie miała taki sam dorobek jak Werder. Tak więc BVB dołączy do czołówki Bundesligi

No i Błaszczykowskiego nie zobaczymy dzisiaj na pewno. Coś musi być na rzeczy...

A Błaszczykowskiego wciąż na boisku nie ma. Ciekawe na ile zależy to od tego co ostatnio mówił kapitan reprezentacji Polski. "Kuba" stwierdził, ze jeśli nie będzie dostawał szans, to może odejść z Dortmundu

84'

Ekici trafił w Owomoyela i gdyby nie on, to piłka zatrzepotałaby w bramce BVB

80'

Źle przyjął piłkę sobie w polu karny gości Pizarro i nie zdołał przez to oddać strzału, szybko piłkę wybili dortmundczycy

76'

Minęli się z piłką Naldo i Weidenfeller i kolejny atak gospodarzy nie przyniósł oczekiwanego rezultatu

74'

Na boisku pojawił się Sebastian Kehl, a plac gry opuścił Ilkay Gudnogan

74'

Andreas Wolf zmieniony przez Sandro Wagnera

73'

Owomoyela szczęśliwie dostał piłkę w zamieszaniu pod bramką Werderu i z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki

72'

Gol! Gol! Borussia prowadzi już 2:0! A bramkę strzelił Patrick Owomoyela!

70'

Dobre piąstkowanie Weidenfellera po centrze z narożnika boiska

66'

Mieli szczęście piłkarze Borussii! Bo strzał Schmitza zatrzymał się na poprzeczce, a piłka wcześniej otarła się o Owomoyelę

63'

Spoglądam jednym okiem też na mecz w Poznaniu i na razie bliżej jest Lech, ale Korona nigdy nie odpuszcza, więc stawiam na remis 1:1

63'

Mehmet Ekici za Philippa Bargfrede

62'

Dobrze bronią się goście, którzy rozbijają ataki bremeńczyków

59'

Naldo z wolnego bardzo mocno i bardzo nicelnie

55'

Lewandowski próbował strzelać głową, jednak nie sięgnął futbolówki tak jakby sobie tego życzył

53'

Miał dużo miejsca w polu karnym gości Wolf po podaniu Pizarro, ale fatalnie spudłował

50'

Czy to słuszna czerwona kartka? Sędzia obroni się w tej sytuacji. Chorwat dość ostro potraktował rywala, może dotknął piłkę, ale przy okazji wyciął równo z trawą piłkarza Werderu. Tak więc goście wielkich pretensji nie powinni mieć

49'

Fritz dobrze znalazł z polu karnym BVB Marina, który strzelił jednak zbyt lekko, by wyrównać

48'

Ciężkie zadanie przed mistrzami Niemiec, którzy co prawda prowadzą w Bremie, ale niemal całą drugą połowę muszą grać w osłabieniu. Zobaczymy na co stać w tej sytuacji gości z Dortmundu

47'

Ivan Perisic - za faul. Strzelec gola dla Borussii po starciu z Papastathopoulosem dostał drugą żółta kartkę i wyleciał z boiska

46'

Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu ekipach, a więc jednak Błaszczykowski musi jeszcze poczekać na swoją szansę

47'

Stawek - zdecydowanie Błaszczykowski pojawi się w drugiej połowie na boisku. Może nawet już w przerwie, bo gra Borussii w ofensywie nie wygląda rewelacyjnie. "Kuba" jest ostatnio w formie i jego wejście za Gündogana czy Grosskreutza na pewno nie obniży poziomu gry BVB

47'

Do przerwy Borussia prowadzi 1:0 w Bremie

46'

Neven Subotić - za zagranie ręką

44'

Piłkę wywalczył przed polem karnym Werderu Lewandowski i zagrał do Bendra, a ten na lewą stronę do Perisicia. Chorwat uderzył mocno pod porzeczkę i pokonał Mielitza

43'

Ivan Perisic! Gooool! Borussia prowadzi 1:0!

41'

Lewadnowski do Goetze górą, ale dobra interwencja Wolfa, który podał głową do bramkarza

40'

Arek - zachęca trenera BVB do przeprowadzenia dwóch zmian, ale tylko wejście Jakuba Błaszczykowskiego jest realne. Bo Łukasza Piszczka brakuje na ławce rezerwowych

39'

Ivan Perisic - za faul

36'

Hunt trafił prosto w Weidenfellera

34'

Rzut wolny dla Werderu z ok. dwudziestu metrów

34'

Obaj trenerzy od początku meczu stoją przy linii bocznej i cały czas komunikują się ze swoimi podopiecznymi

32'

Uderzył Pizarro, ale dobrze ustawiony Hummels wybił zmierzającą do bramki futbolówkę

30'

Faulował Lewandowski i dostał ostrzeżenie od arbitra, ale obyło się bez kartki

28'

Bagfrede też uderzał po ziemi i też nie trafił w bramkę. Wcześniej Marinowi zabrakło ostatniego podania do Pizarro

27'

Płaski strzał Rosenberga i piłka minęła słupek w bezpiecznej odległości

24'

Marin chciał "nawinąć" Hummelsa, jednak obrońcy Borussii nie dał się ograć

22'

Rozgrywali długo piłkę zawodnicy Borussii i z czasem dali sobie łatwo odebrać futbolówkę

21'

Mocno z ponad dwudziestu metrów uderzył Loewe, ale poradził sobie Mielitz

19'

Dwa razy centrował Hunt w pole karne gości i w obu przypadkach dortmundczycy dali sobie radę w obronie

17'

Dośrodkowanie Owomoleya fatalne. Piszczek w tym elemencie na pewno jest lepszy

16'

Andreas Wolf - za faul

14'

Zbyt krótkie dośrodkowanie w pole karne Grosskreutza

12'

Przekombinowali rozegranie rzutu rożnego piłkarze Borussii i stracili piłkę na szesnastym metrze od bramki Wederu

12'

Jak tam spojrzeć na wasze typy jakim wynikiem zakończy się ten mecz, to bramek w Bremie nie zabraknie na pewno. A tak bardziej realne rezultaty - jakie obstawiacie?

10'

Lewandowski na spalonym

8'

Frtiz zagrywał w pole karne, a tam przy piąstkowaniu faulowany był bramkarz gości

7'

Gotze wpadł w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji dośrodkował za mocno

6'

Rzut rożny mieli gospodarze i wszystko skończyło się na interwencji Owomoyeli

5'

Gotze dał się złapać na spalonym

3'

Perisić dośrodkowywał w pole karne, gdzie dobrze interweniował Naldo. Za jego plecami był już Lewandowski

20:32

Rozpoczął się mecz w Bremie!

20:32

Czytaliście naszą relację z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków (1:0)? Tutaj na pewno będzie ciekawsze spotkanie...

20:27

Po ośmiu meczach Werder zajmuje drugie miejsce z szesnastoma punktami na koncie, a Borussia jest na szóstej pozycji i ma trzy "oczka" mniej niż bremeńczycy

20:25

W trakcie meczu zapewne z ławki wejdzie Jakub Błaszczykowski. Natomiast trzeci z Polaków w barwach Borussii, czyli Łukasz Piszczek z powodu kontuzji znalazł się poza meczową kadrą

20:23

Borussia - rezerwowi: Langerak, Felipe Santana, Kehl, Błaszczykowski, Leitner, Kagawa, Barrios

20:22

Werder - rezerwowi: Vander, Prödl, Ignjovski, Ekici, Wesley, Wagner, Thy

20:21

Znamy wyjściowe składy obu drużyn i mamy tylko jednego Polaka - Roberta Lewandowskiego. A kto grzeje dziś ławę?

20:19

Witam i zapraszam na relację LIVE z dziewiątej kolejki Bundesligi. W Bremie Werder podejmuje mistrza Niemiec Borussię Dortumnd. Tak więc zapowiada się bardzo ciekawy mecz!