9 - 2

FAULE
9 - 19

16:24

Arsenal odnosi upragnione zwycięstwo nad Sunderlandem 2:1. Na szczególną uwagę zasługuje postać Robina van Persiego, który swoimi dwoma trafieniami samotnie zapewnił "Kanonierom" trzy punkty. Za chwilę garść statystyk pomeczowych.

95'

Koniec meczu!

95'

Arteta znajduje się w polu karnym, przekłada na prawą nogę i niecelnie podaje do Walcotta.

94'

Brown rozrzuca zagrywa długą piłkę do napastnika, ale blokuje go Szczęsny i Polak wznowi od własnej bramki.

93'

Krótkie zagranie po ziemi, wrzutka w pole karne, ale wszystko wyjaśnia Song wybijając piłkę na połowę rywala.

92'

Rzut wolny dla Sunderlandu po zagraniu ręką przez Songa.

92'

Walcott chciał jeszcze na sam koniec, zdobyć bramkę po rajdzie między obrońcami, ale zatrzymał go Wes Brown.

91'

Aż pięć minut zostało doliczone do tej części spotkania.

90'

Benayoun uderza z linii pola karnego, ale trafia w Browna.

89'

Walcott przedziera się przy linii końcowej, zagrywa między nogami Browna, ale żaden z zawodników nie doszedł do tej piłki.

88'

Zmiana w drużynie Sunderlandu. Za Cattermole'a wchodzi Gardner.

86'

Wzrasta napór Sunderlandu, teraz to oni utrzymują się przy piłce.

85'

Zagranie do Arshavina na 10. metr, Rosjanin oddaje strzał i broni Mignolet na raty.

84'

GOOOL! Nie, nie ma! Była szansa dla Sunderlandu, ale Dong-Won w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej!

84'

Dotychczas żaden z graczy Arsenalu nie potrafił trafić w bramkę z rzutu wolnego w tym meczu. Do piłki podszedł Van Persie i od razu umieścił ją w siatce!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 2:1!!! Ależ piękna bramka Robina van Persiego! Przymierzył w prawie samo okienko bramki Mignoleta!

82'

Van Persie zostaje faulowany przez Browna, który ma już na koncie żółtą kartkę. Tym razem obyło się bez kary, ale będzie szansa strzału z 18. metrów.

80'

Zagranie do Walcotta, ale piłka leciała za wysoko, aby Anglik mógł jej dosięgnąć.

79'

Druga zmiana w Sunderlandzie za Sessegnona wchodzi Wickham.

78'

Arsene Wenger wykorzystał już wszystkie zmiany, podczas gdy Steve Bruce ma jeszcze dwie w zanadrzu.

77'

Rosicky złapał zadyszkę i w jego miejsce na placu gry pojawił się Benayoun. Świetny występ czeskiego pomocnika.

76'

Rosicky minął jednego rywala i oddał potężny strzał z szesnastu metrów prosto w nogi Browna.

75'

Walcott zacentrował w pole karne, ale piłka po drodze odbiła się rykoszetem do głowy bocznego obrońcy i w efekcie nie doszła do celu.

74'

Ależ akcja Andrieja Arshavina! Świetnie balansem minął czterech przeciwników i oddał strzał między nogami Turnera! Piłka minimalnie minęła bramkę Mignoleta!

73'

Song zastawił się w polu karnym na napastniku Sunderlandu, a chwilę później został faulowany.

72'

Van Persie dośrodkowuje w pole karne, ale robi to za mocno i "Czarne Koty" przejmują piłkę.

71'

Szczęsny wychodzi do piłki po dośrodkowaniu w pole karne, nie sięga jej, ale futbolówka przechodzi dalej i opuszcza pole karne.

69'

Pierwsza szansa dla Arshavina. Rosjanin ładnie minął jednego rywala, ale później zgubił piłkę i nic z tego nie wyszło.

68'

A w drużynie Arsenalu w miejsce Gervinho pojawia się Arshavin.

67'

Zmiana w drużynie Sunderlandu, za Larssona (strzelec gola) wchodzi Ji Dong-Won.

66'

Van Persie miał szansę dograć do dobrze rozstawionego Gervinho, ale podjął tą decyzję za późno i stracił piłkę.

65'

Rosicky zagrywa prostopadłą piłkę do Van Persiego! Holender uderza z ostrego kąta i trafia w Mignoleta!

64'

Zagranie w pole karne, ale tam najwyższy jest Szczęsny i bramkarz Arsenalu wyłapuje górną piłkę.

63'

Koscielny fauluje Sessegnona na własnej połowie i otrzymuje żółtą kartkę.

62'

Walcott próbuje strzału z rzutu wolnego na szesnastym metrze, ale Arsenal musi jeszcze popracować nad tym elementem. Kolejny zmarnowany stały fragment gry.

61'

Rosicky świetnie uruchamia Walcotta, ale ten pada jak rażony po faulu w wykonaniu Browna. Brzydkie zagranie obrońcy Sunderlandu.

60'

Jenkinson dogrywa w pole karne, ale Brown wybija na rzut rożny.

60'

Beznadziejny strzał Artety z rzutu wolnego na dwudziestym metrze.

59'

Rosicky rozgrywa dziś dobre spotkanie, tym razem zamieszał między obrońcami Sunderlandu na dwudziestym metrze i został zatrzymany dopiero faulem.

58'

Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, Larsson uderza głową, ale piłka przechodzi minimalnie obok słupka.

57'

I żółty kartonik dla Alexa Songa. Tym razem "Kanonierzy" przerywali kontratak "Czarnych Kotów".

55'

Druga żółta kartka dla Sunderlandu. Walcott ruszył z piłką i była szansa na przeprowadzenie kontrataku. Larsson zdecydował się zaryzykować faulem i otrzymał żółtą kartkę.

54'

Niecelne dogranie Songa do Jenkinsona i Sunderland rusza z kontrą. Przerywa ją faulem Mertersacker.

52'

Pierwsza kartka w tym meczu. Rosicky świetnie uciekł rywalom, ale jego 60-metrowy sprint przerwał wślizgiem Vaughan.

51'

Blisko samobójczego trafienia w wykonaniu Richardsona, piłka pechowo odbiła się od jego kolan, ale w porę interweniował Mignolet!

50'

Pierwsza zmiana w meczu i w wykonaniu Wengera, za Gibbsa wchodzi Santos.

50'

Van Persie biegnie wzdłuż linii pola karnego, próbuje dośrodkować, ale trafia w boczną siatkę.

49'

Rosicky stara się technicznie dograć do Gervinho, ale przesadził z efektownością i Sunderland przejmuje piłkę.

48'

Zagranie na stronę do Elmohamady'ego, ale świetnie wślizgiem interweniuje Gibbs.

47'

Mocne uderzenie Songa z osiemnastu metrów, ale piłka trafia w obrońcę.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

15:32

Piłkarze znajdują się już na murawie.

15:31

Już za kilka minut zaczynie się druga część spotkania.

15:20

Wielu kibiców nie zdążyło jeszcze wygodnie zasiąść w fotelach, a Robin van Persie już zdobył bramkę strzałem w 40. sekundzie meczu. Szybko strzelona bramka mogła przybić "Czarne Koty" zwłaszcza, że Holender do spółki z Gervinho straszyli obronę gości kilkoma ciekawymi strzałami. W efekcie gola nie strzelili co zemściło się w 31. minucie kiedy to świetnie przymierzył Larsson z rzutu wolnego. Do przerwy 1:1. A zaraz przedstawimy garść statystyk po pierwszej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy na Emirates Stadium!

45'

Dwie minuty zostały doliczone do tej części spotkania.

45'

Dośrodkowanie w pola karne do Larssona, ten wycofuje nieco do Colbacka, a Anglik uderza z woleja nad bramką!

45'

Rosicky szuka w polu karnym Van Persiego, ale jego podanie jest za mocne i piłkę wyłapuje Mignolet.

44'

Koscielny zagrywa do Szczęsnego na granicy ryzyka, ale na szczęście Larsson nie zdołał dobiec w porę do tej piłki i spokojne wybił ją golkiper Arsenalu.

43'

Po zamieszaniu w polu karnym do dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderza Song, ale piłka leci za wolno, aby zaskoczyć Mignoleta.

42'

Jenkinson dośrodkowuje w pole karne, ale Brown wybija piłkę głową poza pole karne.

40'

Koscielny świetnie zastawia się na Colbacku, a sędzia odgwizduje faul uważając, że Anglik za bardzo napierał na Francuza.

39'

Arsenal rusza z akcją, faulowany zostaje Gervinho. Mamy przywilej korzyści, ale chwilę później faulowany zostaje Rosicky.

38'

Jenkinson rzuca piłkę do Gervinho, ale jego podanie przecina O'Shea.

36'

Faul w środku pola i wznowi Arteta z linii koła środkowego.

35'

WOJCIECH SZCZĘSNY! Fatalny błąd Jenkinsona, Elmohamady ruszył stroną i dośrodkował na głowę do Cattermole'a, który musiał tylko trafić do niemal pustej bramki! Przeszkodził mu Szczęsny, który wyciągnął się jak struna i wybronił uderzenie na linii bramkowej!

34'

Słabe dośrodkowanie w wykonaniu Van Persiego i stracona szansa na gola.

33'

"The Gunners" w swoim stylu wymieniają dużą ilość podań, piłka trafia do Jenkinona, a ten wywalcza rzut rożny.

32'

Zanim Areta sfaulował Cattermole'a piłka długo wisiała w powietrzu i można było ją wybić jak najdalej od bramki. Defensywa Arsenalu tego nie zrobiła i teraz muszą ciężej pracować, aby po raz kolejny wyjść na prowadzanie.

31'

GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Larsson świetnie uderza z rzutu wolnego! Szczęsny bez szans na skuteczną interwencję i mamy wyrównanie na Emirates Stadium!

30'

Arteta skacze do główki z Cattermolem przed własnym polem karnym i fauluje kapitana Sunderlandu.

28'

Van Persie cofa się po piłkę na własną połowę i fauluje Cattermole'a.

27'

Ależ szczęście Szczęsnego! Bramkarz "Kanonierów" źle obliczył tor lotu piłki, wyszedł z dala od bramki i został minięty przez skrzydłowego rywali! Wszystko mogło się bardzo źle skończyć dla Arsenalu, gdyby nie to, że zawodnik Sunderlandu podał do Koscielnego!

25'

Ładny odbiór w wykonaniu Rosicky'ego, ale nie przyniosło to korzyści, gdyż Song zaspał i oddal strzał w obrońcę rywali.

24'

Chwila przerwy Vauhgan ucierpiał w pojedynku z zawodnikiem Arsenalu i potrzebne będzie szybkie zszycie rany ciętej na czole.

23'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, myli się Mignelot, Gervinho uderza głową, ale strzał przecina obrońca i futbolówka ląduje szczęśliwie w rękach leżącego Mignoleta.

22'

Gervinho zwodem wyprowadza sobie piłkę na strzał i potężnie uderza nad bramką Mignelota!

21'

Podopieczni Wengera bawią się podając między pomocnikami Sunderlandu, do momentu kiedy sfaulowany zostaje Arteta.

20'

Krótkie rozegranie, van Persie zagrywa do Artety, który przerzuca piłkę nad obrońcami kierując ją do Robina. Podanie jest jednak niedokładne i wznowi Mignelot z piątego metra.

19'

Rzut wolny dla "Kanonierów" i będzie kolejna szansa dla Robina van Persiego.

18'

Jak na razie w posiadaniu piłki zdecydowanie dominuje Arsenal. W tej statystyce mamy wynik 61% - 39%.

17'

Na strzały van Persiego odpowiada Richardson! Zawodnik "Czarnych Kotów" pięknie przymierzył z dystansu, ale piłka nie poszybowała w światło bramki!

16'

Zagranie do Sessegnona, ale napastnik Sunderlandu znajduje się na pozycji spalonej.

15'

Arsenal wymienia podania w ataku pozycyjnym, a zawodnicy Sunderlandu biegają jak dzieci we mgle.

14'

Kolejny strzał Robina van Persiego. Napastnik potężnie uderzył lewą nogą z osiemnastu metrów, ale piłka minęła bramkę pół metra obok słupka.

13'

Szkoda, że mu to nie wyszło.

12'

Ależ popis umiejętności technicznych w wykonaniu Van Persiego! Holender zauważył wysuniętego Mignelota i podcinką uderzył na bramkę z szesnastego metra! Piłka szybowała w stronę lewego okienka, ale w efekcie odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki! Piękne uderzenie!

11'

Wrzutka w pole karne Szczęsnego, ale Elmohamady nie wygrał pojedynku główkowego z Jenkinsonem.

9'

Ależ szansa na podwyższenie. Gervinho uwolnił się od obrońcy i zagrał w stronę pola karnego, ale w porę zainterweniował Mignolet.

8'

Mocna piłka w pole karne "Czarnych Kotów", ale żaden z zawodników nie dotknął piłki.

7'

Arsenal spokojnie wycofuje na własną połowę i tam wymienia serię podań, po przeniesieniu piłki na połowę rywala, faulowany zostaje Walcott.

6'

Próba szybkiego przeniesienia piłki pod pole karne w wykonaniu Gibbsa, ale skutecznie przerywa ją boczny obrońca Sunderlandu.

5'

Sunderland próbuje atakować, ale wychodzi im to bardzo nieporadnie i Arsenal przerywa ich atak przed własną szesnastką.

3'

Faul na Turnerze, wznowi Sunderland.

2'

Ależ świetny początek w wykonaniu graczy Arsene Wengera!

1'

GOOOOOOOOOOL!!!!! 1:0 w pierwszej minucie! Po świetnej akcji na skrzydle, Gervinho dograł w pole karne do Van Persiego, a ten wyprowadził na "Kanonierów" na prowadzenie strzałem z bliskiej odległości!

1'

Pierwszy gwizdek na Emirates Stadium!

14:27

Kapitanowie obu drużyn wyprowadzili sowich zawodników na murawę.

14:26

Zawodnicy są już w tunelu i szykują się do wyjścia na murawę.

14:25

Dzisiejszych rywali dzieli zaledwie jeden punkt w tabeli. Arsenal znajduje się na piętnastym miejscu, a Sunderland na szesnastym.

14:16

Sunderland: Mignolet, Turner, Brown, Richardson, O'Shea, Cattermole, Larsson, Colback, Vaughan, Elmohamady, Sessegnon. Zmiennicy "Czarnych Kotów": Westwood, Laing, Gardner, Mayler, McClean, Wickham, Ji Dong-Won.

14:12

W dzisiejszym meczu Arsenal wystąpi w składzie: Szczęsny, Mertersacker, Koscielny, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Arteta, Walcott, Song, Van Persie, Gervinho. Ławka rezerwowych "Kanonierów": Fabiański, Santos, Djourou, Arshavin, Frimpong, Benayoun, Park Chu-Young.

14:09

Witamy państwa na relacji ze spotkania angielskiej Premier League. W dzisiejszym meczu Arsenal zmierzy się z Sunderlandem.