Barrios miał doskonałą okazję na zdobycie bramki, ale trafił w poprzeczkę.

Jeszcze strzał z dystansu Jordana Ayew i piłkę złapał Roman Weidenfeller.

Podłamana Borussia jeszcze próbuje podnieść się z kolan, ale nie jest to łatwe, bo Marsylia broni się całym zespołem.

80'

Jordan Ayew ukarany żółtą kartką.

80'

Zamknięta na własnej połowie drużyna Marsylii, ale z tego nic nie wynika. Goście nie potrafią stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

77'

Cały czas atakują goście, ale nic nie wychodzi z tych ataków.

77'

Losy spotkania są już chyba przesądzone.

75'

Rzut wolny dla BVB. Strzelał Subotic, piłkę przed siebie wybił bramkarz, ale dopadający do niej Barrios na spalonym.

72'

Schodzi Lewandowski, wchodzi Barrios.

72'

Schodzi strzelec bramki Remy, wchodzi Jordan Ayew.

68'

Goooooooooooooooooooool. Pewnie rzut karny wykorzystał Ayew.

68'

Fatalny błąd Piszczka i jest rzut karny.

63'

63'

Mamy trzech polaków na boisku. Wchodzi Błaszczykowski.

62'

Ogromny błąd Hummelsa, który źle trafił głową piłkę i dopadł do niej Remy i pokonał bramkarza BVB. 2:0

62'

GooooooooooooooooooooooooL. Loic Remy!

60'

Morel ukarany żółtą kartką.

58'

Za groźny faul żółtą kartką ukarany Hummels.

55'

Zawodnicy gospodarzy zamknięci na własnej połowie i cały czas atakują Dortmundczycy.

53'

Borussia na drugą połowę wyszła zupełnie odmieniona. Ciekawe co Klopp powiedział zawodnikom w szatni.

51'

Kolejna okazja Goetze po prostopadłym podani "Lewego", ale na posterunku Mandanda.

49'

Ależ mają szczęście Marsylczycy. Po dośrodkowaniu Großkreutz piłkę przedłużył Lewandowski i Goetze trafił w słupek. Mogło być 1:1.

48'

Ładnie prawą stroną atakował Remy podał do Gonzaleza, ale ten pogubił się z piłką i nie mógł skończyć akcji celnym strzałem.

46'

Od razu groźnie pod bramką gospodarzy. Podawał Lewandowski do Kagawy, a ten przewracany w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

46'

Sędzia rozpoczął drugą połowę. Przy piłce goście. Bez zmian w obu zespołach.

21:45

Piłkarze powracają na murawę.

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Jak na razie mamy wynik 1:0. Zapraszam na drugą część spotkania.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

43'

Próba szybkiej akcji Borussi. Goetze otrzymał piłkę zauważył biegnącego Piszczka podał do niego, ale Polak powstrzymany przez obrońce.

41'

Rzut rożny dla Marsylii. Dośrodkowywał Valbuena, ale Weidenfeller faulowany przez N'Koulou.

37'

Świtna akcja lewym skrzydłem Ayewa minął trzech obrońców, oddał piłkę, ale ona po chwili wróciła mu pod nogi Ayew bez zastanowienia strzelił, ale na posterunku Weidenfeller ratuje swój zespół.

34'

Faulowany Bender. Rzut wolny z połowy boiska.

33'

W poczynaniach gości widać sporo niedokładności, przez co akcje kończą się stratą.

31'

Złe zagranie Piszczka daje OM szansę na kolejną kontrę, ale zbyt mała liczba zawodników gospodarzy i ta akcja kończy się stratą.

29'

Groźnie po rzucie rożnym. Najpierw przypadkową piłkę broni Mandanda, a potem nad poprzeczką strzela Kagawa.

27'

Ofensywne wejście Piszczka, który wywalczył rzut rożny.

26'

Marsylczycy napędzeni tą bramką próbują dobić "leżącego".

24'

Można teraz powiedzieć, że nie wykorzystane okazję się mszczą. Najpierw okazja BVB, a potem kontra Marsylii i mamy 1:0.

20'

Ładny kontratak OM piłkę otrzymał Andre Ayew i bezlitośnie wykorzystał błędy obrony strzałem z przed pola karnego pokonał Weidenfellera. 1:0.

20'

GoooooooooooooooooooooooooL! Andre Ayew!

19'

Ładna akcja BVB. Goetze minął przy linii obrońce Marsylii uderzył, ale na posterunku był Mandanda.

18'

Pierwszy strzał BVB. Strzelał z dystansu Schmelzer, ale bardzo niecelnie.

15'

Ładnie podłączył się do akcji ofensywnej Piszczek, minął jednego z zawodników OM podał do Goetze, ale ten pilnowany przez dwóch obrońców traci piłkę.

12'

Groźna akcja w wykonaniu Loica Remy, ale jego strzał zablokowany przez obrońce.

9'

Chwile później okazja gospodarzy, ale sędzia odgwizdał spalonego.

9'

Ależ ładna akcja Lewandowkiego. Polak obrócił się ładnie z piłką, podał prostopadle do Goetze, ale ładnie interweniował golkiper gospodarzy.

8'

Ładna akcja OM lewym skrzydłem minięty Piszczek, ładne podanie w pole karne, ale tam zawodnik gospodarzy nie trafił w piłkę.

6'

Pierwsza okazja Borussi po rzucie wolnym, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

4'

Próba górnej piłki do Lewandowskiego, ale podanie za mocne i Robert nie zdołał opanować piłki.

3'

Mecz rozpoczął się od zażartej walki w środku pola i kilku niedokładnych zagrań.

20:45

Sędzia zagwizdał po raz pierwszy w tym spotkaniu. Rozpoczęli gospodarze.

20:43

Na trybunach ok. 40 tys. kibiców w tym 2 tys. sympatyków gości.

20:42

Piłkarze obu zespołów już na murawie. Hymn Ligi Mistrzów.

20:39

Do pierwszego gwizdka już tylko pięć minut. Czy "Polska" Borussia wygra w dzisiejszym meczu?

20:33

Na Stade Vélodrome mecz będą oglądać i wspierać swoich ulubieńców kibice gości, ale ciężko będzie przekrzyczeć fanów Olympique.

20:27

W pierwszym zakończonym dziś meczu Ligi Mistrzów Zenit St Petersburg pokonał zespół FC Porto 3:1.

20:25

Do meczu pozostało niespełna 20 minut. Zachęcam do typowania wyniku spotkania w komentarzach.

20:24

Ławka Borussi Dortmund: Langerak, Santana, Gündogan, da Silva, Błaszczykowski, Barrios, Perisic.

20:21

Ławka Olympique Marsylia: Amalfitano, Bracigliano, Sabo, Jordan Ayew, N'Kiasala, Omrani.

20:18

Znamy już składy obu zespołów. Czas teraz na ławki rezerwowych.

20:17

Witam w relacji z meczu Olympique Marsylia-Borussia Dortmund. Od pierwszej minuty w zespole Borussi wystąpi dwóch Polaków Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a na ławce rezerwowych zasiądzie Jakub Błaszczykowski.