Limanovia LimanowaLimanovia Limanowa
1 : 0
lechiaLechia Gdańsk
94'

Koniec spotkania! Sensacja stała się faktem! Limanovia pokonała Lechię 1:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski!

90'

Ostatnia zmiana w meczu: schodzi Pietrzak, wchodzi Piotr Chlipała.

88'

Upomniany kartką Gadzina.

88'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Limanovii i Deleu był o włos od umieszczenia piłki w siatce!

86'

Żółta kartka dla Prokopa za zagranie ręką.

85'

Opuszcza murawę Dawidowski. W jego miejsce Deleu.

83'

Lechia rzuca prawie wszystkie siły do ataku. Będzie rzut rożny.

83'

Zupełnie bez pomysłu grają na trudnym boisku w Limanowej zawodnicy Lechii. Wygląda na to, że murawa całkowicie zaskoczyła podopiecznych Kafarskiego...

81'

Zostało 10 minut. Czy Lechia jest w stanie uniknąć kompromitacji i doprowadzić do remisu?

80'

Gadzina w miejsce Kiwackiego.

79'

Pomylił się Machaj, który był na dobrej pozycji. Strzał byłego pomocnika Chrobrego Głogów jednak niecelny.

78'

Gra toczy się w środku pola. Gospodarzom nie spieszy się, ale nie zamierzają także ograniczać się tylko do defensywy. Rajd Waksumndziego na lewej flance przerwany przez Bąka.

75'

Bardzo niedokładne uderzenie doświadczonego Prokopa z rzutu wolnego.

74'

Puszczają nerwy zawodnikom Lechii. Kartonik dla Dawidowskiego.

73'

Po małej nawałnicy gospodarze otrząsnęli się z przewagi ekstraklasowicza i zaczynają dłużej utrzymywać się przy piłce.

71'

Waksumundzki faulowany przez Surmę i kapitan Lechii otrzymuje żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

69'

Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy: plac gry upuszcza wyróżniający się Basta, w jego miejsce Maciej Ślazyk.

67'

Cóż za strzał Jakuba Wańczyka i jeszcze lepsza interwencja bramkarza Lechii! Ależ mamy widowisko w Limanowej.

66'

W odpowiedzi kontra Limanovii na lewej stronie, Pietrzak znakomicie zagrał do Waksumndziego i na refleks obronił Pawłowski!

65'

Wreszcie składna akcja Lechii. Kąśliwy strzał Pietrowskiego przechodzi tuż obok bramki strzeżonej przez Pyskatego!

64'

Mamy przerwę w grze. Na boisku leży kontuzjowany jeden z zawodników gospodarzy.

63'

Kolejna szansa przed Kiwackim, którego w ostatniej chwili powstrzymał jeden ze stoperów.

62'

Uderzenie z dystansu Kiwackiego spokojnie broni Pawłowski.

60'

Szybka kontra Limanovii, goście ratują się wybiciem w trybuny.

58'

Dużo walki w środku pola, nerwowo grają gdańszczanie. W krótkim odstępie czasu faulowali Dawidowski i Machaj.

56'

Po sporym zamieszaniu w polu karnym miejscowych, wybija futbolówkę Pyskaty.

54'

Lechiści powoli osiągają przewagę. Zaczynają coraz dłużej utrzymywać się przy piłce. Po zagraniu Dawidowskiego będzie rzut rożny.

52'

Kibice gospodarzy bawią się w najlepsze. Nieustanny doping fanów Limanovii.

51'

Niecelne dośrodkowanie Kiwackiego. Od bramki grę wznowi młody bramkarz Lechii.

48'

Uderzenie Surmy przechodzi nieznacznie obok słupka!

47'

Niemal od razu rzut rożny dla Limanovii wykonywany przez Skibę. Wybili obrońcy Lechii, z kontrą wyszedł Tadić.

46'

... a także Mateusz Machaj zastępuje Popielarza.

46'

Dwie zmiany w Lechii po przerwie: Fred Benson w miejsce Poźniaka...

46'

Początek drugiej części.

45'

Koniec pierwszej połowy. Limanovia sensacyjne prowadzi z Lechią 1:0.

43'

Limanovia dalej gra swoje, tzn. długą piłkę do przodu i szybkie kontry.

42'

Przedarł się na lewej stronie Pietrzak i uderzenie w długi róg o centymetry minęło bramkę!

39'

Lechia stwarza zagrożenie głównie po stałych fragmentach.

37'

Limanovia gra strasznie siłowo. Boisko jest małe i namoknięte. Gospodarze czują się jak ryba w wodzie i prowadzą grę.

35'

Przedarł się Tadić, ale zgubił piłkę. Na razie Lechia nie może pokazać swojej wyższości nad trzecioligowcem.

33'

Faulował Waksmundzki. Etatowy wykonawca stałych fragmentów - Poźniak dorzucił ostro piłkę i znakomicie wybił ją Pyskaty.

31'

Do piłki dorzuconej z kornera najwyżej wyskoczył golkiper Lechii. Goście rozpoczynają atak. Czy zdołają otrząsnąć się przed przerwą?

30'

Ależ sytuacja! Potężne uderzenie Pietrzaka sprzed pola karnego i Pawłowski wygarnął ją z samego okienka!

28'

Faulowany Poźniak, po raz kolejny dośrodkowanie wybijają obrońcy Limanovii.

27'

Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Limanovii, piłka ewidentnie trafiła w rękę Adriana Bastę. Gwizdek sędziego milczy.

26'

Poważne zagrożenie pod bramką Pyskatego, piłka po uderzeniu wybita przez doświadczonego golkipera!

25'

Ewidentny faul Basty na Tadiciu i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

23'

Zupełnie niesłyszana grupka kibiców Lechii.

22'

Długie zagranie do Tadicia, wypuszczony Andriuskevicius wyjechał z piłką za linię.

20'

Gospodarze nie zamierzają okopać się na swojej połowie, tylko nadal atakują. Coraz głośniejszy doping limanowskich fanów.

19'

Piękne uderzenie z 18 metrów. Bez szans był Wojciech Pawłowski.

19'

GOOOOLLLL!!!! 1:0!!! Paweł Kępa uderzył z woleja w prawy dolny róg!! Sensacja w Limanowej!!

17'

Vytautas Andriuskevicius jak na razie nie do przejścia na lewej obronie. Wyróżniająca się postać tego spotkania.

16'

Dośrodkowanie w pole karne Poźniaka, wybili obrońcy gospodarzy i bardzo blisko sytuacji sam na sam był Jacek Pietrzak.

15'

Jakub Popielarz odzyskał piłkę, całą sytuację przerwał jak na razie bezbłędny Basta.

13'

Kibice Limanovii śpiewają "Gramy do końca"... a mamy dopiero 13. minutę meczu.

12'

Rozpędza się Basta, po chwili wycofuje jednak do ustawionego z tyłu kolegi.

11'

Zdaniem sędziego Artur Skiba nie był faulowany, indywidualna akcja Dawidowskiego, zagranie do Marcina Pietrowskiego, który uderzył w boczną siatkę!

9'

37-letni Pyskaty przed dwoma laty sam zgłosił chęci do grania w Limanovii i od tego momentu jest pewnym ogniwem w zespole trzecioligowca.

8'

Josip Tadić nie doszedł do długiego podania za linię obrony. Od bramki rozpocznie Krzysztof Pyskaty.

7'

Strzał Pawła Kępy tuż obok słupka bramki gdańszczan!

5'

Dawidowski faulowany przez Prokopa. Kamil Poźniak dośrodkował wprost na głowę Krzysztofa Bąka... uderzenie tuż nad poprzeczką!

4'

Dośrodkowanie Dawida Basty w pole karne Lechii, piłkę przejął Łukasz Surma. Goście próbowali wyjść z kontrą, ale zabrakło dokładności.

3'

Próbują grać z pierwszej piłki zawodnicy Limanovii, we wszystko wmieszał się Sergejs Kożans.

2'

Dośrodkowanie Tomasza Dawidowskiego w pole karne trafiło wprost pod noki Artura Prokopa, który wyczyścił tą wrzutę.

1'

"Wygramy, wygramy, wygramy, Lechię pokonamy" śpiewają kibice w Limanowej.

1'

Rozpoczynają zawodnicy Lechii, którzy dzisiaj zagrają w czarnych strojach.

15:57

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę przy ogłuszającym dźwięku rozmaitych trąbek.

15:53

Około 20 fanów Lechii dopinguje gdański klub za płotem.

15:52

W Limanowej około 1500 zgromadzonych na trybunach, w oczekiwaniu na ciekawe widowisko.

15:40

Kibice gospodarzy utworzyli już mały młyn, w którym zgromadziło się około 30 osób. Wywiesili dwie flagi i kilka razy krzyknęli.

15:39

Jesteśmy trochę zaskoczeni jak małe i nierówne jest boisko w Limanowej. Z pewnością będzie to atut drużyny gospodarzy, bo na takiej murawie łatwiej bronić niż atakować.

15:36

Ławka Limanovii: Sotnicki, Chlipała, Florek, Miśkowiec, Ruchałowski, Ślazyk, Podstolak.

15:36

Ławka Lechii: Małkowski, Deleu, Janicki, Machaj, Wiśniewski, Łuczak, Benson.

15:33

Znamy już składy obu zespołów, a za chwilę podamy kto zasiadł na ławce rezerwowych.

15:33

Witamy z Limanowej, gdzie miejscowy zespół zagra z ekstraklasową Lechią. Kropi niestety deszcz.