Sobota, 1 października 2011, godz. 15:30
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
2 : 1
Polonia BytomPolonia Bytom
96'

Sędzia kończy spotkanie. 2:1 Zwycięża Bogdanka po ładnych bramkach Pielorza i Nildo. Dla gości strzela Świerczok. 3 punkty zostają w Łęcznej.

94'

Żółtą kartką ukarany Dziewulski

94'

Strzał Nildo z 16. metrów dobrze wyłapuje bramkarz Polonii

93'

Zmiana w drużynie Łęcznej: schodzi Pesir, za niego wchodzi Żukowski

92'

Po nieudanej pułapce ofsajdowej Nildo szarżował w polu karnym gości, ale jego podanie przecięli obrońcy Polonii

91'

Sędzia przedłuża spotkanie o 3. minuty

90'

Za faul w ataku żółtą kartką ukarany Tomas Pesir

89'

Silny strzał Sołdeckiego z dystansu, który dobrze paruje Kiełpin

87'

Łęcznianie są w posiadaniu piłki blisko pola karnego Polonii

86'

Gospodarze spokojnie kontrolują przebieg meczu, widać, że chcą dotrwać do końca z korzystnym wynikiem

84'

Poloniści zupełnie bez pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnych.

84'

Zmiana w drużynie gości: z boiska schodzi Michalak, za niego na murawie melduje się Ściański

82'

Łęczna cofnięta na swoją połowę, w oczekiwaniu na wyprowadzenie kontrataku.

81'

W odpowiedzi Pesir popisuje się identycznym zagraniem

80'

Szybka akcja Pietrowskiego, jego dośrodkowanie wyłapuje Prusak

79'

Łęcznianie chcą pójść za ciosem, utrzymuja się przy piłce na połowie rywala

78'

Z szybką kontrą wychodzili bytomianie, ale Jean Paulista został powstrzymany przez obrońców Bogdanki

76'

Przy bramce dla Łęcznej nie popisała się defensywa Polonii

76'

To już 10. gol Nildo w obecnych rozgrywkach

76'

Nildo strzela bramkę, po świetnym prostopadłym podaniu. Mija bramkarza i lobem, ponad obrońcami posyła piłkę do bramki gości.

74'

Goście próbują najprostszymi środkami przedostać się pod pole karne Bogdanki

72'

Akcji prawą stroną próbował Jacek Kusiak jednak jego rajd skończył sie na linii końcowej bosika

71'

Znaczną przewagę osiągnęła Bogdanka. Gospodarze mają przewagę w posiadaniu piłki

70'

Żółtą kartką ukarany Oziemczuk za symulowanie faulu w polu karnym bytomian.

68'

Dobra, składna akcja Bogdanki. Dośrodkowanie Oziemczuka i strzał głową Łuczaka, który mija bramkę Polonii

66'

Druga zmiana w zespole z Bytomia: schodzi Tomczyk, za niego wchodzi Alancewicz

63'

Łuczak dośrodkowuje zbyt mocno i piłka wychodzi poza linię końcową.

63'

Kolejny rzut wolny dla GKS-u, tym razem do bramki Polonii bliżej.

62'

Rzut wolny dla Bogdanki z odległości ponad 30. metrów

61'

Dużo wyrównanej, zaciętej walki w środkowej części boiska

59'

Zmiana w zespole Bogdanki: schodzi Michał Zuber, w jego miejsce na murawie pojawia się Jacek Kusiak

57'

Zbyt niskie dośrodkowanie Łuczaka, bytomianie wybijają piłkę.

57'

Silny strzał z 30. metrów Pesira. Bramkarz paruje piłkę na rzut rożny

55'

Płaskie dośrodkowanie nie znajduje drogi do pola karnego gospodarzy

54'

Rzut wolny dla Polonii z około 40. metrów od bramki Łęcznej

54'

Kolejne próby ataków gości kończą sie niedokładnymi zagraniami.

53'

Trener Fornalak głośno pokrzykuje na swoich podopiecznych.

52'

Okres słabszej gry obydwu zespołów, dużo niedokładności

51'

Akcji prawą stroną próbował Pesir jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

49'

Zmiana w zespole Polonii: schodzi kontuzjowany Tanżyna, zmienia go Pietrowski.

48'

Uraz zawodnika Polonii: Tanżyna poza boiskiem.

48'

Zmiana w zespole gospodarzy: na boisku Oziemczuk w miejsce Jhonathana.

45'

Sędzia Radkiewicz rozpoczyna drugą połowę meczu.

47'

Arbiter kończy pierwsze 45 minut meczu. Do przerwy remis 1:1 po golach Pielorza i Świerczoka

47'

Łęcznianie znów przedostali się w pole karne gości, gdzie sztuczką popisał się Nildo. Uderzenia na bramkę jednak nie było

46'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 1 minutę.

46'

Po akcji prawą stroną , fatalnie dośrodkowywał Chomiuk. Piłka dla Bogdanki

45'

Z autu goście

44'

Za zagranie ręką w polu karnym upomniany został Nildo

44'

Po kolejnej już akcji prawym skrzydłem Zubera, korner dla gospodarzy

43'

Łęcznianie "biją głową w mur"

43'

Przewaga w posiadaniu piłki GKS-u nie przynosi jednak póki co żadnego zagrożenia bramce gości

41'

Obie drużyny teraz na połowie Polonii

41'

Teraz naciskają gospodarze

40'

Z dwudziestego metra uderzał Daniel Mąka, jednak piłka znacznie minęła lewy słupek bramki Prusaka

39'

Piłka dla gości

38'

Kolejna akcja prawą stroną z udziałem Zubera i Nildo. Nie przyniosła ona jednak żadnego zagrożenia bramce gości

38'

Kontra zakończona niecelnym uderzeniem z dystansu Łuczaka

38'

Po stracie nadzieli się oni jednak na kontrę GKS-u

37'

Przy piłce bytomianie

36'

Nildo jest jednak w stanie kontynuować grę

36'

Napastnik GKS-u, Nildo jest opatrywany za linią boczną

35'

Po akcji prawą stroną Zubera i Pesira, korner dla Bogdanki

34'

Gospodarze próbują teraz ponownie zagrozić bramce Kiełpina

33'

Oddanie inicjatywy Polonii nie skończyło się zbyt dobrze dla łęcznian, którzy jednak do momentu straty gola bronili się całkiem nieźle

32'

Po kontrze Polonii i bierności defensywy GKS-u, strzałem po ziemi z 16. metrów gola zdobywa Świeczok. 1:1 w Łęcznej

31'

Łęcznianie spokojnie przyjmują gości na swojej połowie i czekają na swoją szansę z kontry

30'

Goście grają teraz wysoko i próbują atakiem pozycyjnym przedostać się w szesnastkę GKS-u

30'

Goście mają duże problemy z przedostaniem się pod pole karne Bogdanki

30'

Próby ataków bytomian co rusz są przerywane przez mądrze grającą obronę GKS-u

28'

Piłka wędruje teraz od jednego pola karnego do drugiego, ale bez zagrożenia dla bramkarzy

27'

Zawodnik jest jednak w stanie grać dalej

27'

Na boisku leży kontuzjowany Daniel Mąka

26'

Bytomianie starają się skonstruować atak, ale póki co idzie im to dość nieudolnie

26'

Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie boiska. Przeważają niedokładne zagrania i nieporozumienia między piłkarzami.

24'

Koronkową akcją prawą stroną boiska popisali się Nildo i Zuber, co wzbudziło burzę oklasków na trybunach

24'

Z rzutu wolnego z prawej strony boiska uderzał Michalak, ale Sergiusz Prusak pewnie wybronił jego uderzenie

23'

Goście wciąż na połowie GKS-u

23'

Po składnej akcji i uderzeniu głową Świerczoka, z lini bramkowej piłkę wybijał Jonathan

22'

Rzut rożny przyniósł jednak... kontrę dla gości

21'

Jednak mądra defensywa GKS-u przyniosła odbiór i kontratak, który przyniósł korner.

21'

Gospodarze teraz cofnęli się i zaprosili Bytom na swoją połowę

20'

Bytomianie zdezorientowani są nieco stratą bramki w takich okolicznościach.

19'

Stracona bramka totalnie uciszyła kibiców gości

19'

Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Pielorz i Bogdanka prowadzi 1:0 !

18'

Żółty kartonik dla faulującego Killara.

18'

Po solowej akcji Nildo w środku boiska, napastnik był faulowany

17'

Ładnym podaniem do Zubera popisał się Jonathan, ale skrzydłowy GKS-u nie zdołał jej przyjąć

16'

Piłka, którą uderzał Gamla opuściła boisko i rozpocznął gospodarze

16'

Wykonawcą Michalak

16'

Rzut rożny dla gości

16'

Posiadanie piłki zdecydowanie po stronie gospodarzy, lecz póki co, poza strzałem Łuczaka, niewiele z tego wynika

14'

Kolejne ataki łęcznian

13'

W starciu w polu karnym ucierpiał nieco Nildo, ale po chwili Brazylijczyk podniósł się z murawy i może kontynuować grę

13'

Korner nie przyniósł jednak korzyści dla GKS-u.

12'

Świetnym strzałem z dystansu popisał się Łuczak, ale bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny

12'

Piłka wróciła do gospodarzy.

12'

Niecelnie zza pola karnego uderzył Mąka

11'

Atak gości.

10'

Łęcznianie próbują przedrzeć się prawą stroną boiska na której szarpać stara się Zuber

10'

Gra póki co toczy się w strefie środkowej boiska

8'

Wciąż przy piłce GKS. Jednak ich próby konstruowania ataku pozycyjnego nie przynoszą skutku.

8'

Prawą stroną próbował szarżować Zuber, ale poradzili sobie z nim defensorzy gości

7'

Jak do tej pory akcje z obu stron są nieskładne, piłkarze popełniają sporo przewinien

6'

Groźną akcję próbowali przed chwilą przeprowadzić goście, ale na pozycji spalonej znalazł się Mąka i sędzia zatrzymał grę

6'

Przeważają niedokładne zagrania, a w poczynaniach obu zespołów da się odczuć trochę nerwowości

5'

Na boisku póki co rządzi jednak głównie chaos.

4'

Przy piłce wciąż się gospodarze, którzy starają się zepchnąć do defensywy bytomian

4'

Z Bytomia przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, która wspiera swój klub dopingiem

3'

Próby ataków gospodarzy kończą się jednak przed polem karnym Polonii

1'

GKS od początku próbuje zaatakować gości

00'

Sędzia Radkiewicz wyprowadził obie jedenastki na boisko. Rozpoczynają gospodarze.

15:21

Powtórzenie tamtego sukcesu będzie dla bytomian nie lada zadaniem, bowiem GKS na swoim obiekcie radzi sobie bardzo dobrze. Zespół Rzepki na siedem rozgrywanych u siebie spotkań, wygrał pięć. Jak dotąd, jedynie Ruch Radzionków wywiózł z Łęcznej komplet oczek.

15:20

Klub ze Śląska, jak do tej pory, cztery razy grał w delegacjach. Wyjazdowe bilansy "niebiesko-czerwonych" i łęcznian są identyczne : dwie porażki, remis i zwycięstwo. Trzy punkty udało się Polonii wywieźć z Nowego Sącza, po pokonaniu w czwartej kolejce Sandecji.

15:20

Zespół z Łęcznej w ligowym zestawieniu zajmuje aktualnie czwartą lokatę. "Zielono-czarnych" od premiowanego awansem drugiego miejsca dzielą dwa punkty, a od lidera z Bydgoszczy pięć.

15:19

Polonia, która spadła w zeszłym sezonie z Ekstraklasy, ma raczej już tylko iluzoryczne szanse na powrót od elity. Klub czeka trudna walka o utrzymanie w I. lidze. Obecnie bytomianie z dorobkiem zaledwie ośmiu oczek zajmują 16. pozycję w tabeli. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi przed tą kolejką jednak tylko trzy punkty.

15:19

Z kolei Bogdanka podzieliła się punktami w trudnym wyjazdowym starciu w Gdyni z Arką. Wynik tej rywalizacji to 2:2

15:19

Przed tygodniem, Polonia przegrała u siebie 0:1 z Kolejarzem Stróże. Była to już ich szósta porażka w tych rozgrywkach.

15:18

Drużyny przystępują do sobotniej rywalizacji w odmiennych nastrojach.

15:18

GKS-em na boisku od lat już dowodzi Veljko Nikitovic

15:18

Kapitanem drużyny przyjezdnej jest Lukas Killar

15:16

Arbitrem technicznym jest Zbigniew Dobrynin. Wszyscy sędziowie są z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej

15:15

Asystują mu Arkadiusz Śpiewak oraz Piotr Szubielski.

15:15

Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Radkiewicz

15:14

Gospodarze w odwecie mają : Sochę, Ninkovica, Oziemczuka, Kusiaka, Magdonia, Falkowskiego i Żukowskiego

15:13

Trener Polonii na ławce pozostawił : Misiewicza, Ściańskiego, Matusiaka, Wojsyka, Pokotyliuka, Pietrowskiego i Alancewicza

15:12

Wyjściowy skład łęcznian : Prusak-Sołdecki, Benevente, Nikitovic, Pielorz - Zuber, Bartoszewicz, Łuczak, Jonathan - Nildo, Pesir

15:11

Goście zaczną w następującym zestawieniu: Kiełpin-Tanżya,Killar,Gamla,Michalak,Dziewulski,Tomczyk,Chomiuk,Paulista,Świerczok,Mąka