5 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
1. połowa2 : 1
18:54

Dolcan zrobił dziś milowy krok w kierunku utrzymania w 1 lidze. Najprawdopodobniej to był ostatni mecz ząbczan w tym sezonie, bo w ostatniej kolejce czeka ich mecz z Odrą Wodzisław, która raczej do tego meczu nie podejdzie. A wtedy już nikt nie odbierze Dolcanowi utrzymania.

93'

Koniec meczu! Wielka radość w Ząbkach!

93'

Piotr Kosiorowski! Jest 5:1 w Ząbkach! Indywidualna akcja. Dostał piłkę na 30 metrze, wszedł w pole karne i oddał strzał.

90'

3 minuty dolicza sędzia do tego meczu.

90'

Śbierblewski mógł wyjść na czystą pozycję, ale znów jest na spalonym.

89'

piłka odbijała się kilka razy od nóg obrońców, w końcu dopadł do niej Rybski, ale uderzył słabo i niecelnie.

87'

Robaszek wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, jednak bardzo niecelnie.

86'

Efektowna akcja Trafarskiego, który przebiegł z piłką niemal 30 metrów. Minął 3 obrońców i zatrzymał się dopiero na czwartym.

85'

Na trybunach meksykańska fala! Wielka radość kibiców Dolcanu, bo zespół z maleńkich Ząbek ma dużo szans na utrzymanie w 1 lidze.

82'

4: 1 dla Dolcanu! Akcję zaczął Koziora, podał do Śbierblewskiego, a ten z powrotem Kosiorowskiego. Ten oddał piłkę do Koziary, który trafił do pustej bramki.

80'

Niepewnie interweniował Humerski, ale wszystko przez to, że był faulowany. Wcześniej uderzał Baran i było groźnie pod bramką Dolcanu.

78'

Śbierblewski wychodzi z kontratakiem, wygrywa pojedynek biegowy z Ciosem i uderza na bramkę Hajducha, ale ten broni strzał.

75'

Znów "setka" gości! Dośrodkowanie Pawlusińskiego trafia dokładnie na głowę Trafarskiego, ale jego uderzenie broni Humerski.

74'

Na czysta pozycję wychodzi Śbierblewski, ale został złapany na spalonym.

73'

Bardzo groźnie pod bramką Dolcanu. Termalica naciska. Piątek dośrodkowuje w pole karne, a tam z piką minął się Trafarski, który był naciskany przez obrońców.

72'

Z rzutu wolnego z... 40 metrów próbował uderzać Pawlusiński. I piłka nawet poszybowała w światło bramki, ale Humerski nie miał z nią kłopotów.

72'

Ostatnia zmiana w Dolcanie. Robaszek wchodzi za Grzegorza Piesio.

66'

Faul Śbierblewskiego na Baranie. to był ostry wślizg, ale obyło się bez kartki.

65'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Koziara zastępuję Chylaszka.

64'

Rybski delikatnym lobikiem podaje do Trafarskiego, ale ten jest na spalonym.

63'

Zapaśnik zmienia Buśkiewicz. To pierwsza zmiana w Dolcanie.

62'

Trwa napór gości. Łukasz Cichos strzelał teraz z ostrego kąta, ale Humerski wybronił nogami.

62'

Rybski na 16 metrze naciskany był przez dwóch obrońców, ale zdołał odwrócić się z piłką i uderzyć na bramkę. Byłoby groźniej gdyby strzał był troszkę mocniejszy.

61'

Trafarski zmienia Prokopa. Ostatnia zmiana w Termalice.

58'

Kolejny mocny strzał gości. Prokop próbował z 30 metrów. Piłka wypadła z rąk Humerskiego, ale w końcu na raty obronił ten strzał bramkarz Dolcanu.

56'

Po dobrej akcji Kosiorowskiego ładnie, technicznie uderzał Świerblewski, ale zbyt lekko aby pokonać bramkarza.

55'

Korkuć ambitnie powstrzymywał Pawlusińskiego.

54'

po tym rzucie rożnym do piłki znów doszedł Kubowicz, ale jego stzrał z przewrotki trafił w obrońcę.

54'

Kubiowicz z ponad 20 metrów uderzył celnie i bramkarz miał problemy. Humerski wybiił piłkę na korner.

52'

To wymarzony wynik dla Dolcanu, który na tą chwilę wydostaje się ze strefy spadkowej!

52'

Akcją rozpoczął Grzegorz Piesio i dograł piłkę do Kosiorowskiego. Ten dośrodkował w pole karne bardzo dokładnie. Do piłki doszedł Świerblewski, ale ostatecznie do siatki wpakował ją chyba któryś z obrońców Termalici.

52'

Gooool! 3:1 dla Dolcanu!

49'

Mocny strzał Bazlera trafił prosto w brzuch Ciosa. Padł na ziemię obrońca gości, ale szybko się podniósł.

48'

Dolcan delikatnie przeważa w drugiej połowie.

47'

Rzut wolny dla Dolcanu z wysokości pola karnego, ale Chylaszek przerzucił teraz całe pole karne.

46'

Druga wymuszona zmiana w zespole Piotra Wrześniaka. Arkadiusz Mysona nie może kontyunować gry. W jego miejsce Łukasz Kowalski.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu.

46'

Dolcan prowadzi, ale na razie ten wynik nie może satysfakcjonować drużyny na 100%. Ząbczanie mają bowiem wciąż gorszy bilans bezpośrednich meczów z Termalicą. Gospodarzom potrzebny jest jeszcze jeden gol.

46'

Mysona kulejąc opuszcza teraz boisko. Wracamy za kwadrans.

46'

Koniec pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem sędziego w starciu z Piesiem ucierpiał jeszcze Mysona.

45'

Chylaszek ze Śbierblewskim krótko rozegrali piłkę. Chylaszek dośrodkował dokładnie, a z 3 metrów Korkuć głową pokonał Hajducha.

45'

Marcin Korkuć i jest 2:1!

45'

2 minuty dolicza sędzia do pierwszej połowy.

43'

... z tego wszystkiego Dolcan wyprowadził kontratak. Buśkiewicz popędził lewym skrzydłem, ale stracił piłkę.

43'

Rybski wrzuca w pole karne, tam znalazł się niepilnowany Kubowicz, który jednak nie opanował piłki i...

43'

Zaostrzyła się gra w wykonaniu Dolcanu. Obyło się jednak bez kartek dla piłkarzy gospodarzy.

42'

Kontuzja Szałęgi okazała się jednak poważna. W jego miejsce wchodzi Dawid Kubowicz.

40'

Piękna bramka Piesia! Z 22 metrów piłkarz Dolcanu trafił w samo okienko!

39'

Grzegorz Piesio! Jest wyrównanie! Piłkarze Dolcanu robią kołyskę.

38'

Szałęga wraca na boisko.

37'

Prokop uderzył z 30 metrów, ale w sam środek bramki. Bez problemu broni Humerski.

36'

Szałęga poza boiskiem. Konieczna jest pomoc służb medycznych.

35'

Bazler dogrywa do Buśkiewicza, ten głową zgrywa do Świerblewskiego, który nie zdołał opanować piłki. I tak był na spalonym, więc nic nie byłoby z tej akcji.

34'

Faul na Buśkiewiczu. Z rzutu wolnego dogrywał Chylaszek, ale ofiarnie, szczupakiem piłkę wybił Cios.

29'

Piesio podaje do Buśkiewicza, ale ten stojąc już bardzo blisko bramki gości nie zdołał wywalczyć piłki. Obrońcy gości skutecznie go zablokowali.

28'

Kosiorowski podaje z rzutu wolnego,piłkę wybijają obrońcy. Za polem karnym dopadł do niej jeszcze Chylaszek, który uderzył z dystansu. I dalej zamieszanie po piłka wpadła pod nogi Piesia, który za długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

26'

Przerwa w meczu! Nie nic się nie stało. Po prostu sędzia Erwin Paterek pozwolił piłkarzom spokojnie napić się wody.

25'

Dobre prostopadłe podanie Szałęgi do Mysony, ale ten... przewrócił się o własne nogi.

24'

Śbierblewski podaje do Korkucia, ten dośrodkowuje wpole karne, ale Chylaszek główką nie trafia w bramkę.

22'

Gra troszkę się uspokoiła, toczy się walka w środku boiska.

20'

Z 25 metrów swoich sił spróbował Daniel Chylaszek. Wymierzył bardzo dobrze, niemal w samo okienko, ale Lubosz Hajduch stanął na wysokości zadania.

20'

Rajd w środku pola Kosiorowskiego, który przebiegł niemal 20 metrów z piłką i dograł do Piesia. ten został faulowany przez Mysonę. Będzie rzut wolny.

17'

W Ząbkach dziś dobry doping. Około 50 osób w młynie żwawo dopinguje do gry swoich pupili. W Ząbkach jest dziś naprawdę głośno.

16'

Nieporozumienie Bazlera ze Świerblewskim i strata piłki.

16'

Strzał Szałęgi zza pola karnego mija bramkę o dobre 2 metry.

13'

W polu karnym Dolcanu padł Cichos, ale bez reakcji sędziego.

12'

Drugi kartonik w tym meczu, tym razem dla piłkarza gospodarzy. Ukarany Mariusz Unierzyński.

10'

Rzut wolny dla Dolcanu. Mocno bita piłka przez Korkucia, nogę dołożył Buśkiewicz, ale piłka przeleciała nad bramką.

10'

Efektowna akcja gości. Prokop dograł do Rybskiego, a ten zdecydował się na strzał z woleja. Piłka przeleciała jednak metr nad bramką Humerskiego.

8'

Wiatr w żagle złapała Termalica po strzeleniu gola. Teraz dwukrotnie Szałęga bił rzut rożny, ale zagrożenia pod bramką Dolcanu tym razem nie było.

7'

To był pierwszy odważny wypad piłkarzy gości pod bramkę ząbczan. Piłkarze Termalici rozegrali spokojnie piłkę w polu karnym i Szałęga z 11 mterów płaskim strzałem pokonał Humerskiego.

6'

Marcin Szałęga z 11 metrów pokonuje bramkarza! Asysta Andrzeja Rybskiego!

4'

Próba Kosiorowskiego, ale jego uderzenie z 20 metrów zostało zablokowane.

4'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Artura Prokopa

3'

Dadacz z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie. Było groźnie.

2'

Pierwsza akcja Dolcanu. Bazler rozegrał z Kosiorowskim, ale ten drugi stracił piłkę.

1'

Zaczynamy mecz!

17:00

Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Dolcan na biało, Termalica na pomarańczowo.

16:59

Przed meczem minuta ciszy za zmarłego kibica Arkadiusza Wąsika.

16:47

Na ławce gości: Towarnicki, Cygnar, Kowalski, Kubowicz, Piszczek, Metz, Trafarski.

16:47

Na ławce rezerwowych Dolcanu zesiedli: Leszczyński, Kabala, Wielądek, Koziara, Robaszek, Osłowski, Zapaśnik.

16:37

Inna sprawa, że goście także nie zamierzają odpuszczać. W tabeli 1 ligi znajdują się na ostatnim bezpiecznym miejscu. W tym meczu na pewno chcieliby tą pozycję zachować.

16:37

W tej chwili Dolcan traci do niecieczan 3 punkty. W jesiennym meczu Termalica wygrała 1:0. Zwycięstwo przynajmniej dwoma bramkami pozwoli Dolcanowi przeskoczyć w tabeli zespół z Małopolski.

16:36

W Ząbkach dziś bardzo ważny mecz dla Dolcanu. Po wycofaniu z ligi Odry Wodzisław szansa na utrzymanie dla gospodarzy jest coraz większa. Warunkiem jest jednak zwycięstwo z Termalicą.