Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
3 : 0
Ruch RadzionkówRuch Radzionków
92'

Koniec meczu. GKS Bogdanka zdeklasowała Ruch Radzionków i zasłużenie wygrała 3:0.

86'

Krystian Michalak za Ricardinho.

86'

Zasada raz jeszcze sprawdził czujność Suchańskiego. Będzie jedynie rzut rożny dla gospodarzy.

84'

Michał Mak nieprzepisowo powstrzymał urywającego się Nowaka.

83'

Wreszcie groźna akcja Ruchu! Do dograniu od Maka w słupek trafił Jarka, a dobitkę z najbliższej odległości Giela fantastycznie wybronił Giertl!

82'

Nie udał się daleki wybieg Suchańskiego, który podał wprost do Nildo, lecz Brazylijczyk z kilkudziesięciu metrów nie trafił do bramki.

81'

Uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Grajewskiego pewnie złapał golkiper Łęcznej.

78'

Brazylijczyk ukarany za nadmierne manifestowanie radości - zdjęcie koszulki.

78'

GOOOLLLL!!! Nakaut!!! 3:0!! Nildo spokojnie wbiegł w pole karne, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki!

76'

...a także Piotr Giel za Pawła Giela.

76'

W odpowiedzi podwójna zmiana w Ruchu. Najpierw Dawid Gajewski za Cielucha...

75'

Przy ogromnych owacja na boisko wchodzi Nazaruk, który zmienia Kaczmarka.

71'

Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Maka, piłka trafiła wprost w rękawice Jakuba Giertla.

69'

Żółtym kartonikiem ukarany Magdoń.

66'

Wychodzący sam na sam z bramkarzem Nildo niepotrzebnie odpuścił akcję, bo niesłusznie założył, że jest na spalonym.

65'

W ostatniej chwili Magdoń wypchnął z pola karnego Jarkę.

61'

Pierwsza zmiana: Nildo wchodzi za Zagurskasa.

60'

Po raz kolejny Zasada centrował z kornera, piłka trafiła do Magdonia i z trudem strzał środkowego obrońcy Łęcznej obronił bramkarz przyjezdnych!

58'

Zmarnowana dogodna sytuacja przez gospodarzy! Kaczmarek dogrywał z prawego skrzydła do Pesira, który z bliska nie byl w stanie uderzyć w światło bramki.

55'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Sasina łapie pewnie Suchański.

52'

Kontratak gości skończył się na niecelnym zagraniu Maka do wychodzącego Jarki.

48'

GOOOOOLLLL!!! Po podaniu od Ricardinho, Tomasz Nowak podwyższa rezultat!

47'

Pesir wystawił idealną piłkę Sasinowi, lecz blondwłosy boczny defensor uderzył tylko w słupek!

46'

Początek drugiej połowy.

17:48

Na boisku w Łęcznej istniał tylko jeden zespół - GKS Bogdanka. Gospodarze stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji i do szatni powinni schodzić przynajmniej z trzybramkowym prowadzeniem. Z kolei goście z Radzionkowa swój dzisiejszy występ ograniczają tylko do obrony. Żadnego strzału z ich strony (nawet niecelnego).

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Szczęścia próbował Ricardinho, ponownie nieskutecznie.

44'

Tym razem niesamowicie aktywny Nowak, posłał piłkę minimalnie obok słupka! Nie ma bramki!

41'

Potężny strzał Nowaka, który z ogromnym kłopotem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

40'

Kolejna próba z dalszej odległości w wykonaniu Zasady, jednak Suchański szczęśliwie wybija piłkę!

37'

Gol dla GKS Bogdanka, Pesir jednak nie może się cieszyć, gdyż arbiter z Warszawy nie uznał tego trafienia.

36'

Rozgrzewkę rozpoczął Sławomir Nazaruk, co spotyka się owacyjną reakcją publiczności. 36-letniego pomocnika Łęcznej zobaczymy na placu najpewniej w drugiej połowie.

33'

Pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu ogląda Tomasz Rzepka, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego sam na sam Pesira. Wydaje się, że sędzia mógł się nawet pokusić o pokazanie czerwonego kartonika.

31'

Na lewej stronie Kaczmarek zgrał piłkę głową do wychodzącego Zasady, który potężnie uderzył z lewej nogi w samo spojenie!!

29'

Cóż to była za okazja! Tomasz Nowak wyszedł z Pesirem w akcji 2 na 1, lecz zamiast samemu finalizować akcję, niepotrzebnie odgrywał. Wynik nadal bez zmiany.

25'

Po bramce obraz gry nie zmienił się - cały czas stroną dominującą są gospodarze. Najlepszym tego potwierdzeniem jest statystyka: GKS wykonywał już 8 rzutów rożnych, Ruch 0. Podopieczni Artura Skowronka jak na razie nie przeprowadzili żadnej akcji zakończonej strzałem.

23'

GOOOOLLLL!!! Zasłużone prowadzenie GKS Bogdanka!! Bramkarz przyjezdnych dwukrotnie wypuścił piłkę po strzałach Ricardinho a potem Zagurskasa, lecz na uderzenie Pesira nie znalazł sposobu!

17'

Jedna z nielicznych jak na razie kontr Ruchu. Mateusz Cieluch popsuł jednak dobrze zapowiadającą się akcję, zbyt mocno podając do dobrze ustawionego kolegi.

15'

Powinno być 1:0! Środkiem pola przedarł się Veljko Nikitović, zagrał do Pesira, który zbiegł z piłką z narożnika pola karnego i z 13 metrów uderzył wprost w nogi bramkarza!

12'

Mariusz Zasada posłał piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Pawła Magdonia, który posłał futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką!

8'

Po kilku początkowych minutach trochę spadło tempo tego pojedynku. Nadal dłużej przy piłce utrzymują się gracze prowadzeni przez Mirosława Jabłońskiego.

5'

Kolejna groźna akcja gospodarzy. W pole karne dogrywał Paweł Sasin, a strzał z woleja Pawła Kaczmarka nieznacznie minął bramkę.

4'

Od pierwszego gwizdka szybko do natarcia ruszyli gospodarze. Z prawej strony dośrodkował Ricardinho, do piłki doszedł Tomas Pesir, który złożył się do uderzenia z półprzewrotki, lecz przeszło daleko obok słupka.

2'

Jak na razie na trybunach zaledwie 300 kibiców.

1'

Rozpoczynamy!

16:52

Dzisiejsze spotkanie jest pożegnaniem z klubem z klubem Sławomira Nazaruka, który grał w Łęcznej przez 14 sezonów. Doświadczony skrzydłowy potrzymał okazały puchar na środku boiska.

16:40

Idealna pogoda dzisiaj w Łęcznej, na termometrach ok. 23°C. Za chwilę przedstawimy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

16:25

W zespole gości również zabraknie kilku piłkarzy. Z powodu nadmiaru kartek nie zagra Piotr Rocki, a kontuzja wyklucza Łukasza Skorupskiego. Miłosz Przybecki i Kamil Szymura z kolei zostali powołani na zgrupowanie kadry do lat 20.

16:23

Jak zwykle jednak w GKS nie brakuje problemów kadrowych. W kadrze meczowej zabraknie aż sześciu zawodników, którzy narzekają na urazy. Nie zagrają: Sergiusz Prusak, Daniel Bożkow, Wallace Benevente, Radosław Bartoszewicz, Adrian Paluchowski i Michał Zuber. Nadal w stu procentach do gry nie jest zdolny Jakub Wierzchowski. Z tego powodu pomiędzy słupkami ponownie stanie Jakub Giertl, który będzie miał okazję do przekonania szkoleniowca, że zasługuje na pozostanie w zespole pierwszoligowca.