Zawisza Bydgoszczzawisza
2 : 0
Elana Toruń Elana Toruń
96'

Koniec meczu, Zawisza bez większych kłopotów inkasuje komplet punktów w niezwykle istotnym meczu z lokalnym rywalem.

96'

Żółta karta dla Warczachowskiego.

93'

Żółta kartka dla Kłosa, który przeszkadzał Warczachowskiemu w wykonaniu rzutu wolnego.

90'

2:0! ! ! Świetny przechwyt i szarża prawego obrońcy, dośrodkowanie na długi słupek, zgranie Tabaczyńskiego i Bojas z zimną krwią pakuje piłkę do siatki!

90'

Zbyt krótko dośrodkowywał Stefańczyk.

89'

Kanik faulowany blisko linii bocznej.

89'

Z dystansu swych sił próbował Wróbel - strzelił na wiwat.

86'

Ładnie z kontrą wyszedł Jankowski. Podał jednak do będącego za linią obrony Bojasa.

83'

Ostatnia zmiana w Zawiszy - młodzieżowa - Tabaczyński za Kota.

82'

10 minut do końca, a z boiska wieje nudą.

80'

Strzał z wolnego pewnie łapie Witan.

80'

Ostatnia zmiana Durdy - Więckowski za Patorę. Zmiana dopuszczalna bowiem zespół gra w '10' i nie musi występować dwóch młodzieżowców.

75'

A przed momentem boisko opuścił Okińczyc. Wszedł za niego Kanik.

76'

Piętka po indywidualnej akcji trafia w poprzeczkę!

75'

Brzydki faul Wróbla i 'żółtko'.

75'

Elana gra w '10' . Trener gości nie ma już zmian, a Sobolewski nie powrócił na plac gry.

72'

Macieja Kota łapią już skurcze.

70'

Przed polem karnym przyjezdnych świetnie obrońcy piłkę wyłuskał Piętka. Dograł do osamotnionego Bojasa, minimalnie za mocno!

68'

Obraz gry nie ulega zmianie - nie mamy żadnych sytuacji pod którąkolwiek z bramek.

67'

Ihenacho ładnie przyjął piłkę, obrócił się i strzelił... fatalnie.

65'

Sobolewski już przytomny opuszcza boisko na noszach.

64'

Ostre starcie w środku pola - przy wyskoku zderzyli się Bojas i Sobolewski - ten drugi stracił przytomność.

63'

Kontra torunian w porę zastopowana przez defensywę gospodarzy.

62'

Stefańczyk egzekwował rzut wolny po faulu na nim samym. Dośrodkował niegroźnie.

62'

Dość zaskakująca zmiana w zespole miejscowych - strzelec bramki opuszcza boisko, a zastępuje go młody Jakub Bojas.

59'

Elana przejęła inicjatywę, lecz nie przekłada się to na bramkowe sytuacje.

58'

Pierwsza zmiana w barwach niebiesko - czarnych - Klofik opuszcza boisko, zastępuje go Wójcicki.

55'

Zza pola karnego uderzał Maziarz - metr obok bramki.

54'

Mądrzejewski ukarany żółta kartą za taktyczny faul w środku pola.

54'

Rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego Zawiszy miała Elana. Mądrzejewski strzelił metr nad bramką. Goście starają się atakować.

52'

Znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miał Zawisza! Kot z Piętką popisali się piękna wymianą piłek. Skrzydłowy wpadł w pole karne dograł jednak, niedokładnie. Piłkę wypuścił Kryszak, z dobitką zmierzał ale uprzedził go obrońca.

50'

Mądrzejewski dośrodkował zbyt mocno.

49'

Pierwsze minuty drugiej połowy dość spokojne.

46'

... oraz trzecia Mania za Sikorę...

46'

druga - Ihenacho za Nowasielskiego...

46'

Zmiany w Elanie - pierwsza - Zaremski za Gula...

46'

Początek drugiej części meczu.

20:00

Piłkarze miejscowych wyszli już z szatni i czekają na piłkarzy gości oraz sędziów.

19:49

Na dzisiejsze spotkanie przybyło 3050 kibiców.

45'

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Zasłużenie prowadzi bydgoski Zawisza. Na trybunach zupełnie nie czuć jednak atmosfery derbów - kibice zamiast normalnego dopingu śpiewają m.in. piosenki discopolo.

45'

Fantastyczna próba 'Stefana' minimalnie mija okienko bramki Kryszaka!

45'

Przed szesnastką Kryszaka padł Imeh. Sędzia podyktował wolnego.

45'

Kot znakomicie zagrał do 'Okiego'. Ten, fatalnym przyjęciem futbolówki, zaprzepaścił świetną okazję.

43'

W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Imeh i był faulowany. Wcześniej jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę wskazując spalonego.

41'

Klofik szarżował prawą flanką. Najpierw zawiódł w momencie podania - było nieprecyzyjne - po chwili, gdy dorzucił celnie, nie popisał się Okińczyc, główkując bez przekonania i niecelnie.

39'

Gra toczy się w środku pola. Mnóstwo strat i niedokładności.

36'

Ładne, górne zagranie za linię obrony Dąbrowskiego do Kota. Skrzydłowy minimalnie spóźniony.

35'

Klofik fatalnie skiksował w momencie strzału.

35'

Stefańczyk faulowany około 25 metrów od bramki.

33'

Ależ okazja dla Elany ! Po zagraniu z prawej flanki w polu karnym zupełnie niepilnowany był Sikora - na szczęście dla gospodarzy główkował niecelnie.

32'

Andrzej Witan wyłapuje wysoko zagraną piłkę.

30'

"Wojskowi" nadal w natarciu. Groźnie dośrodkował Klofk, ale obrońca zażegnał niebezpieczeństwo.

28'

Ależ przypadkowa bramka! Piłkę kopnął spod własnego pola karnego Stefańczyk - minęła ona wszystkich graczy Elany, choć zdecydowanie była w ich zasięgu. W efekcie tego Nigeryjczyk wyszedł na czystą pozycję i bez problemu pokonał Kryszaka.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ! ! IMEH! ! !

23'

Okińczyc z około 25 metrów po koźle - łapie piłkę Kryszak. To pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu.

21'

Kibice powrócili 'do "młyna''.

20'

A na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

19'

Wieści z trybun - większość fanów z trybuny B opuściła swe miejsca. Ci którzy pozostali utworzyli napis "65 lat", wskazujący na wiek Zawiszy Bydgoszcz.

18'

Imeh faulowany w okolicach narożnika boiska. Do piłki podszedł Stefańczyk. Z wrzutką poradzili sobie defensorzy Elany.

17'

Rafał Piętka znów dorzucił z lewego skrzydła. Imeh główkował, lecz niecelnie. Był jednak w trudnej sytuacji.

14'

Długie zagranie w kierunku napastnika torunian okazuje się zbyt mocne.

12'

Niebiesko - czarni posyłają wiele prostopadłych podań. Póki co nie docierają one jednak do adresata.

11'

Sikora dość przypadkowo znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył. Strzał zdecydowanie niecelny.

10'

Piętka przedarł się lewym skrzydłem lecz dośrodkował... za bramkę. Rozpocznie Kryszak.

8'

Z niezłą kontrą wychodzili miejscowi. Imeh zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i w konsekwencji ją stracił.

5'

Rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Maciej Dąbrowski. Jego uderzenie powędrowała wysoko nad bramką. W pierwszych minutach Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Elany.

2'

W pierwszej dobrej sytuacji pogubił się Maciej Kot.

1'

Mecz rozpoczęli goście.

18:57

Piłkarze są już na murawie. Za moment zaczynamy!

18:57

Obecnie na stadionie jest około 2 - 3 tysiące widzów. Trzeba jednak zaznaczyć, że z biegiem minut powinno ich być więcej - sporo osób czeka jeszcze przed kasami i wejściem na stadion.

18:52

Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Grzegorz Pożarowszczyk z Lublina. W tym sezonie arbiter ten prowadził jedno spotkanie Zawiszy (wyjazdowy remis z Olimpia Grudziądz) i ani jednego meczu Elany.

18:51

Tomasz Warczachowski rozegra dziś swoje 50. spotkanie w niebiesko – czarnych barwach, Andrzej Witan 60., a Maciej Dąbrowski 70. Natomiast jeśli Jakub Wójcicki wejdzie dziś na boisko, zaliczy 25. mecz dla 'Wojskowych'.

18:49

Rezerwowymi gospodarzy będą: Skowroński, Tabaczyński, Galdino, Łukaszewski, Wójcicki, Bojas, Kanik. Natomiast na ławce gości zasiądą: Penkovets, Więckowski, Zaremski, Zamara, Ihenacho, Mania, Zamiatowski.

18:46

Witamy serdecznie ze stadionu w Bydgoszczy. Już za około 15 minut rozpocznie się pojedynek derbowy pomiędzy miejscowym Zawiszą a toruńską Elaną. W lewym okienku można już zobaczyć jakie jedenastki rozpoczną to spotkanie.