GKS KatowiceGKS Katowice
2 : 0
Odra WodzisławOdra Wodzisław Śląski
93'

Koniec spotkania. W meczu obfitującym w sytuacje podbramkowe, GKS Katowice z kłopotami pokonał Odrę Wodzisław 2:0.

93'

Niepotrzebna druga żółta kartka dla Plewni.

90'

Trzy minuty doliczone.

88'

Niedokładne dośrodkowanie Sadowskiego z lewej strony.

86'

Techniczny strzał Plewni wysoko nad poprzeczką.

85'

Krzysztof Kaliciak za Olkowskiego. GKS cały czas zamierza atakować.

82'

Strzał tuż nad ziemią z problemami obronił Gorczyca.

80'

U gości Kuczok za Jarego.

80'

Strzelca bramki zastępuje Sadowski.

79'

GOOOOOLLLL!!! Na 2:0 w sytuacji sam na sam podwyższa Zieliński!! Niepotrzebnie utrudniał mu oddanie strzału Chwalibogowski.

78'

Według oficjalnego komunikatu, na trybunach zasiada 2700 kibiców.

77'

Ożywili się kibice GieKSy, którzy w niecenzuralny sposób powiedzieli co myślą o krajowym Związku Piłki Nożnej.

76'

Od dobrych kilku minut pada drobny deszcz.

74'

A także Sikorski za Nganbe w zespole gospodarzy.

74'

Chwalibogowski zastępuje żegnanego brawami Goncerza.

71'

Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Caha, piłkę po strzale głową jednego z zawodników Odry przeleciała dobre kilka metrów nad bramką.

69'

GOOOOLLLLL!!! Piotr Plewnia posłał ostro bitą piłkę z rzutu wolnego, dotknął ją ostatecznie Dziedzic, który skutecznie zmylił bramkarza. (Pierwotnie podaliśmy, że Dziedzic nie dotknął piłki, ale ostatecznie to jemu zaliczono to trafienie)

68'

Waleczny Skrobacz ostro potraktował atakującego Sokołowskiego i zobaczył drugą żółtą kartkę.

67'

Dłużej przy piłce utrzymują się teraz wodzisławianie. Najaktywniejsi są Skrobacz i Odunka, jednak ustępują gospodarzom głównie pod względem fizycznym.

65'

Uderzenie Zielińskiego w kierunku długiego słupka minęło o metr bramkę.

64'

Udana interwencja Niechciała w polu karnym, który dobrze zatrzymał Skrobacza.

62'

Niechciał wypuścił w pole karne Dziedzica, który źle przyjął piłkę i ta opuściła linię końcową.

61'

Akcja 3 na 2 dla GKS-u. Podanie trafiło jednak wprost pod nogi obrońcy Odry. Irytacja na trybunach rośnie, na pewno odczuwają ją zawodnicy Stawowego.

58'

Olkowski opanował piłkę tuż przed bramkarzem, w ostatniej chwili doskoczył do niego obrońca, który zablokował uderzenie.

55'

Zieliński do Goncerza, który uderzył dokładnie z linii pola karnego. Strzał po ziemi pewnie wyłapał Nalepa.

54'

Nganbe nie przedarł się polu karnym, naciskało go skutecznie czterech zawodników gospodarzy.

53'

Próba z ponad 30 metrów autorstwa Plewni. Bez rezultatu.

52'

Dziedzic powinien już mieć jedną bramkę na koncie. Z 8 metrów z ostrego kąta uderzył tuż nad poprzeczką.

50'

Tym razem nagrodzony brawami strzał Zielińskiego. Napastnik GKS-u efektownie złożył się do uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niewiele zabrakło do szczęścia.

49'

Indywidualna akcja Pitrego, który minął jednego obrońcę, lecz strzał zatrzymał się na plecach kolejnego z defensorów.

47'

Uderzenie z 18 metrów w wykonaniu Olkowskiego, w bezpiecznej odległości minęło lewy słupek bramki Nalepy.

46'

W ekipie gości Adriana Marka zastąpił Michał Brzozowski.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

19:49

Momentami ogromną przewagę osiągał GKS, który stworzył przynajmniej 3 sytuacje 100%. Ciężko uzasadnić, że katowiczanie nie strzelili gola w pierwszej połowie. Mogli za to zostać skarceni w samej końcówce, ale uratował ich świetnie interweniujący Gorczyca.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Mogła być natychmiastowa odpowiedź GieKSy!! Olkowski na 14 metrze zbyt długo się zastanawiał i strzelił prosto w Nalepę.

45'

Cóż za okazja Odry!! Idealnie wystawiona piłka do Szymona Jarego, którego mocne uderzenie w bardzo dobrym stylu odbił do boku Gorczyca.

44'

Plewnie nieprzepisowo powstrzymał rozpędzającego się na prawej stronie Skrobacza.

43'

Kibice GKS-u poirytowani postawą swojej drużyny. Niedokładne zagrania spotykają się z brawami i śmiechem.

40'

Uderzenie Grzegorza Goncerza przechodzi wysoko nad poprzeczką.

39'

Dobre zagranie do Zielińskiego, który przyjął piłkę na klatkę i uderzył z całej siły... za linię autową! Śmiech i gwizdy na trybunach.

37'

Olkowski minął rozpaczliwie interweniującego bramkarza, lecz zamiast podawać na środek pola bramkowego, zdecydował się na strzał, który wylądował na bocznej siatce.

36'

Zawodnik Odry powraca na boisko.

35'

Na boisku leży kontuzjowany Artur Cybulski. Służby medyczne znoszą piłkarza na noszach.

34'

Rzut wolny dla GKS-u z 20 metrów. Dziedzic uderzył zbyt lekko i Nalepa pewnie interweniował.

33'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkania. Ukarany Łukasz Skrobacz.

32'

Dośrodkowanie Nganbe niemal z narożnika pola karnego pewnie wypiąstkował Jacek Gorczyca.

29'

Na trybunach kompletna cisza. Spotkanie ogląda około 1200-1800 kibiców.

27'

Była to dobitka strzału Zielińskiego w sytuacji sam na sam na 11 metrze. Piłka po strzale Dziedzica odbiła się jeszcze od nóg obrońcy.

27'

Ależ sytuacja!!! Na stadionie w Katowicach spiker ogłasza, że strzelcem pierwszej bramki został Dziedzic!!! Nic bardziej mylnego. Napastnik gospodarzy z 2 metrów jakimś cudem trafił tylko w słupek!

25'

Fatalne nieporozumienie Sokołowskiego z Szalą. Wodzisławianie będą wykonywać rzut rożny.

24'

Piłkę w polu karnym przejął Odunka, uderzył bez zastanowienia, jednak kąt był zbyt ostry i tylko boczna siatka.

23'

Kolejny już spalony Zielińskiego. Pretensje do kolegi z zespołu ma Dziedzic.

22'

Makabryczny strzał z woleja Niechciała, nagrodzony burzą gwizdów przy Bukowej.

19'

Kolejna świetna sytuacja przed Zielińskim!!! W sytuacji sam na sam górą Nalepa! Będzie tylko rzut rożny.

18'

Odunka dobre kilka sekund stał z piłką przy nodze już w polu karnym gospodarzy. Zdecydował się na akcję jeden na jednego z Dziedzicem, jednak wyjechał za linię końcową.

16'

Sobik zwodem efektownie minął Goncerza na lewej stronie, wbiegł w pole karne i posłał piłkę prosto na nogę Jacka Kowalczyka.

14'

Przestój w grze. Marek Sobik wywalczył aut dla swojego zespołu.

12'

Naciskają podopieczni Stawowego. Długą wymianę podań przed polem karnym Odry strzałem zakończył Pitry. Futbolówka po rykoszecie wylądowała w rękach Macieja Nalepy.

11'

Powinno być 1:0!!! Zieliński wyłuskał piłkę obrońcy przed polem karnym, zupełnie niepilnowany wbiegł w 16-stkę z lewej strony, jednak przerzucenie piłki nad bramkarzem okazało się bardzo nieprecyzyjne.

9'

Inteligentne prostopadłe zagranie Przemysława Pitrego do dobrze ustawionego Olkowskiego, który... przewrócił się z piłką.

6'

Spokojnie rozgrywają piłkę katowiczanie. Natomiast w zupełnej ciszy obserwują spotkania kibice. Słychać tylko krzyki piłkarzy dochodzące z płyty boiska.

4'

Ładna kombinacyjna akcja GKS-u. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Paweł Olkowski, który przy tej próbie był lekko odpychany. Gwizdek sędziego jednak milczał, a piłka przeszła daleko od bramki.

2'

Do wybitej piłki popędził osamotniony z przodu Michał Zieliński. Wywalczył tylko aut.

1'

Faulowany w środku pola Jean Nganbe.

1'

Skrobacz do Odunki. Rozpoczynamy!

18:58

Gospodarze w strojach żółto-czarnych, Odra na czerwono.

18:57

Trójka sędziowska wraz z piłkarzami wychodzi na boisko.

18:50

Na Blaszoku jak na razie bardzo mało kibiców. Długie kolejki przed bramami, a do pierwszego gwizdka już tylko 10 minut.

18:45

W Katowicach idealna pogoda do gry. Niebo zachmurzone, bez słońca. Nie jest wykluczone, że niedługo spadnie deszcz. Na razie trwa rozgrzewka zawodników Odry. Gospodarze już zeszli z murawy.

18:40

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

18:38

Wygrywając dzisiejsze spotkanie, katowicka GieKSa praktycznie zapewni sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. W gorszej sytuacji są przyjezdni, którzy mają tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową i zapewne do ostatniej kolejki będą walczyć o byt w pierwszej lidze.

18:35

Witamy w relacji na żywo ze spotkania przy Bukowej w Katowicach, gdzie miejscowy GKS podejmuje Odrę Wodzisław Śląski.