Warta Poznańwarta
1 : 1
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
17:54

Po raz kolejny tej wiosny Podbeskidzie remisuje w Poznaniu 1:1. O ile jednak ten wynik z Lechem pewnie ich zadowalał, o tyle z Wartą liczyli na zwycięstwo. Z przebiegu meczu remis należy uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie, gdyż żaden zespół dzisiaj wyraźnie nie przeważał. Relację z dzisiejszego meczu prowadził dla państwa Wojciech Maćczak. Dziękuję za uwagę.

93'

Koniec meczu.

93'

Ukarany Bartłomiej Konieczny.

90'

Doliczone 3 minuty.

90'

Zmiana w Warcie: Miklosik za Białożyta.

90'

Ożywił się młyn Warty. Wcześniej w ramach protestu kibice powstrzymywali się od dopingu.

88'

Po strzale jednego z graczy Podbeskidzia piłka ląduje na górnej siatce bramki Radlińskiego.

85'

Z 18 metrów wprost w ręce Radlińskiego strzela Rogalski.

84'

REMIS W POZNANIU!!! Bardzo dobre podanie ze środka boiska otrzymał Patejuk i mimo obrońcy na plecach zdołał skierować piłkę do siatki. Sześć minut przed końcem mecz zaczyna się od nowa!

82'

Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy. Po niepewnej interwencji Radlińskiego gracze z Bielska zostali jednak skutecznie powstrzymani przez obrońców Warty.

79'

Podbeskidzie miało szansę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę w porę wybił Ngamayama.

78'

Trzecia zmiana w Podbeskidziu - Zaremba wchodzi za Malinowskiego.

77'

Zakrzewski zdobył w ten sposób swoją dziesiątą bramkę w tym spotkaniu. Wydawało się, że z akcji już nic nie będzie, bo Gajtkowski pogubił się we własnym dryblingu. Były napastnik Lecha zdołał jednak zagrać w pole karne, tam piłka odbiła się od Ngamayamy, trafiła pod nogi Zakrzewskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

75'

GOL DLA WARTY!!! Po zagraniu Gajtkowskiego w zamieszaniu pod bramką bardzo przytomnie zachował się Zbigniew Zakrzewski i skierował piłkę do siatki! Warta prowadzi 1:0!

71'

Kolejna Roszada w zespole Roberta Kasperczyka - za Łatkę wchodzi Ziajka.

70'

Zakrzewski dośrodkowuje... Panu Bogu w okno.

66'

Kolejna okazja dla Warty - z rzutu wolnego z prawej strony zagrywał Białożyt, a Gajtkowski uderzał głową w środek bramki. Spokojnie interweniuje Zajac.

63'

Iwanicki z 25 metrów strzela wprost w ręce Zajaca.

62'

Zmiana w zespole Warty - Iwanicki zastępuje Magdziarza. Opaskę kapitana przejął natomiast Alain Ngamayama.

60'

Dośrodkowanie Gajtkowskiego zablokowane skutecznym wślizgiem przez jednego z obrońców.

59'

Przed szansą znów Łatka, ale zawodnik gospodarzy przy okazji faulował Otuszewskiego i sędzia przerywa grę.

58'

Bramka dla Podbeskidzia! Po zagraniu Malinowskiego piłkę w siatce umieszcza Łatka... który był na spalonym. Wynik pozostaje więc bez zmian, z rzutu wolnego rozpocznie Warta.

56'

Tym razem ukarany Gajtkowski.

54'

Żółta kartka dla Wichtowskiego.

53'

Stały fragment gry rozegrany, nie było żadnego zagrożenia pod bramką Warty.

52'

Magdziarz fauluje Rogalskiego, będzie rzut wolny dla bielszczan z lewej strony boiska.

49'

Kąśliwe zagranie Rogalskiego z wolnego - piłkę piąstkuje Radliński.

47'

Lekko po ziemi strzelał Patejuk i bez najmniejszych problemów piłkę łapie Radliński.

46'

W zespole Warty natomiast Zakrzewski zastępuje Ciarkowskiego.

46'

Zmiana w zespole Podbeskidzia: Patejuk wchodzi za Kołodzieja.

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

17:03

W zespole Warty natomiast przygotowany do gry Zbigniew Zakrzewski.

17:02

W przerwie intensywnie rozgrzewał się Sylwester Patejuk, gracz Podbeskidzia. Być może za chwilę zobaczymy tego zawodnika na boisku.

16:59

Na murawie trwa konkurs rzutów karnych dla kibiców.

16:59

Do przerwy oglądamy dosyć wyrównane spotkanie. Oba zespoły grają mądrze w obronie, co powoduje, że ciężko jest stworzyć jakąś efektowną akcję. Bielszczanie starają się rozgrywać piłkę, natomiast Warta nastawiła się na strzały sprzed pola karnego rywala. I chyba to jest właściwa droga, bo gospodarze kilkakrotnie byli bliscy powodzenia.

45'

Koniec I połowy.

45'

Bardzo dobra reakcja Radlińskiego, który wychodzi z bramki i wybiera piłkę spod nóg Rogalskiego.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy meczu.

45'

Zagranie z linii obrony do Białożyta okazało się za mocne i piłkę przechwycił Konieczny.

43'

Po zagraniu głową Magdziarza na spalonym Gajtkowski.

41'

Sprzed pola karnego uderza Łatka, ale próba ta bardzo nieudana.

40'

Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Warty - za faul na Łatce ukarany Łukasz Jasiński.

38'

Ależ okazja dla Warty! W słupek trafia Białożyt!

37'

Obok bramki strzela Gajtkowski, ale i tak był na spalonym.

36'

Kontratak Podbeskidzia faulem przerywa Magdziarz. Za to zagranie zawodnik gospodarzy powinien obejrzeć żółtą kartkę.

32'

Z 35 metrów niecelnie uderza Magdziarz.

31'

Mocne dośrodkowanie Magdziarza z prawej strony boiska, głową strzela Gajtkowski, ale bardzo przytomnie broni Zajac. Mogło być już 1:0!

31'

Marciniak faulowany przez Łatkę na połowie Warty.

30'

Trener Warty Bogusław Baniak jak zwykle bardzo żywiołowo reaguje na poczynania swoich podopiecznych. Szkoleniowiec Podbeskidzia również cały czas nie odchodzi od linii bocznej, ale wydaje się dużo spokojniejszy.

27'

Zagranie Ciarkowskiego do Gajtkowskiego przytomnie przerywa Konieczny.

25'

Dobry przechwyt Jasińskiego 30 metrów przed własną bramką.

23'

Po rozegraniu stałego fragmentu gry niecelnie głową uderzał Sokołowski.

22'

W polu karnym Warty dobrze zastawił się Łatka i wywalczył rzut rożny.

20'

Po zagraniu Marciniaka piłkę źle przyjął Ciarkowski i nieźle zapowiadająca się akcja gospodarzy spaliła na panewce.

18'

Otuszewski brzydko faulowany przez Łatkę - zawodnik Podbeskidzia za tą interwencję obejrzał żółtą kartkę. Otuszewski natomiast na noszach opuszcza boisko, ale po chwili wraca do gry.

18'

Piłkę piąstkuje Radliński, następnie sprzed pola karnego kompletnie niecelnie uderza Rogalski.

15'

Po raz kolejny dał o sobie znać Białożyt, który znów strzelał minimalnie obok słupka. Rozkręcają się gospodarze!

14'

Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu Białożyta piłkę wybijają obrońcy.

13'

Pierwszy groźny strzał w dzisiejszym meczu - Białożyt uderza z szesnastu metrów obok bramki Zajaca.

11'

Bardzo dobry przechwyt Marciniaka na połowie Podbeskidzia, zagranie do Gajtkowskiego, a ten strzela prosto w obrońców.

10'

Akcję Warty lewą stroną boiska w porę przerwał Metelka.

8'

Po zagraniu Sokołowskiego piłkę w aut wybija Jasiński.

8'

Ciarkowski wraca na boisko - Warta ponownie w komplecie.

7'

Młody pomocnik gospodarzy utykając opuszcza boisko. Wkrótce okaże się, czy będzie zdolny kontynuować grę.

6'

Sokołowski ukarany za faul na Ciarkowskim w środku pola.

5'

Zagranie Malinowskiego mija w znaczącej odległości bramkę Radlińskiego.

5'

"Stadion bez kiboli to wrak" - transparent tej treści wywiesili kibice gospodarzy, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiego protestu kibiców. Napis szybko został usunięty przez służby porządkowe. Ciekawe, jakie niedozwolone treści ujrzały tam osoby, które zdecydowały się go zdjąć.

2'

Po interwencji Marciniaka w z bólu zwija się Dejmian, ale sędzia uznał, że wszystko było w ramach przepisów gry.

1'

Długa piłka w pole karne gospodarzy, spokojnie interweniuje Radliński.

1'

Zaczęli gracze Podbeskidzia.

16:01

Funkcję kapitana Warty pełni Tomasz Magdziarz, natomiast w Podbeskidziu pod nieobecność Cienciały z opaską na ramieniu biegał będzie Michał Osiński.

16:00

Frekwencja na dzisiejszym meczu nieco niższa niż na wcześniejszych spotkaniach "Zielonych" - miejsca na trybunach zajęło około 6 tysięcy kibiców.

16:00

Oba zespoły wychodzą już na murawę.

15:56

W ostatniej chwili nastąpiła zmiana w zespole Podbeskidzia - zamiast Sławomira Cienciały w podstawowym składzie gości wyjdzie Marek Sokołowski.

15:51

Dzisiejsze spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Marek Karkut z Warszawy, na liniach pomagać mu będą Paweł Wysocki i Marcin Lisowski, natomiast sędzią technicznym podczas tego meczu będzie Artur Aluszyk.

15:46

Zmiennicy w drużynie Podbeskidzia to Paweł Linka, Jacek Broniewicz, Marek Sokołowski, Sebastian Ziajka, Sylwester Patejuk, Piotr Koman i Krzysztof Zaremba.

15:44

Na ławce rezerwowych w zespole gospodarzy zasiądą dzisiaj: Patryk Guzikowski, Adrian Laskowski, Paweł Iwanicki, Arkadiusz Miklosik, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Wojciechowski.

15:43

W okienku obok mogą już państwo zapoznać się ze składami obu zespołów.

15:39

Dla Podbeskidzia tu druga wizyta tej wiosny na stadionie przy Bułgarskiej. Na początku kwietnia gracze z Bielska-Białej zremisowali 1:1 z Lechem w spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski. Dziś z pewnością podopieczni Roberta Kasperczyka będą chcieli powalczyć o zwycięstwo w Poznaniu.

15:37

Warta dzisiaj z konieczności w nieco rezerwowym zestawieniu. Za kartki pauzują Piotr Reiss i Maciej Scherfchen, ponadto kontuzjowany jest podstawowy bramkarz Andrzej Bledzewski.