Warta Poznańwarta
1 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
18:55

Bramka Gajtkowskiego dała bardzo ważne zwycięstwo piłkarzom Warty. Piast porażką w Poznaniu ostatecznie pogrzebał szanse na awans do ekstraklasy. Dzisiejszą relację ze stadionu przy Bułgarskiej prowadził dla państwa Wojciech Maćczak. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net.

90'

Koniec spotkania.

90'

Kolejna żółta kartka, tym razem dla Krzysztofa Gajtkowskiego.

90'

Trzy minuty doliczył sędzia Wojciech Krztoń do regulaminowego czasu dzisiejszego spotkania.

87'

Żółtą kartką ukarany Maciej Scherfchen.

86'

Niezła akcja Iwana powstrzymana przez wychodzącego przed własne pole karne Bledzewskiego.

84'

Żółtą kartką ukarany Zganiacz.

83'

Ostatnią zmianę wykorzystał Bogusław Baniak: w miejsce Bartkowiaka wszedł Miklosik.

82'

Powinna być bramka dla Piasta! Bardzo dobra akcja duetu Iwan-Maycon zakończona strzałem tego drugiego, ale intuicyjnie piłkę odbił wychodzący z bramki Bledzewski.

81'

Nudna druga połowa meczu w końcówce nabiera tempa.

80'

Nieźle zakotłowało się w polu karnym Piasta, ostatecznie jednak jeden z obrońców zachował zimną krew i wybił piłkę spod nóg Iwanickiego.

79'

Scherfchen miał wyśmienitą okazję, by pokonać Szmatułę strzałem z dystansu, ale zamiast w bramkę, uderzył w obrońcę Piasta

78'

Świetna akcja tercetu byłych napastników Lecha Zakrzewski-Reiss-Gajtkowski. Wykończenie już gorszej jakości, bowiem strzał tego ostatniego przypadkowo zablokował... Iwanicki.

77'

Piłka trafia w rękę Bartkowiaka, dzięki czemu gliwiczanie mają kolejny rzut wolny. Ustawioną na wprost bramki piłkę uderzył Muszalik i trafił prosto w mur.

74'

Po dograniu z rzutu wolnego niecelny strzał głową oddaje Bartosz Iwan.

74'

Ostatnią zmianę wykonuje trener Marcin Brosz. W miejsce Pietronia wchodzi Muszalik.

73'

Na 25. metrze faulowany Bartosz Iwan. Będzie dogodna sytuacja dla Piasta.

72'

Riess uderza z dystansu, piłkę odbija Szmatuła. Pod bramką Piasta mogło być gorąco, ale obrońcy w porę wyjaśnili sytuację.

69'

Za utrudnianie wykonania rzutu wolnego żółtą kartką ukarany Reiss.

67'

Boisko opuszcza Magdziarz, w jego miejsce wchodzi Zakrzewski. To właśnie ten zawodnik zapewnił Warcie zwycięstwo z Dolcanem Ząbki w poprzedniej kolejce, strzelając gola na 2:1.

65'

Niecelne uderzenie Gajtkowskiego z 20 metrów.

61'

Gajtkowski powalony w polu karnym Piasta, zawodnicy gospodarzy domagają się rzutu karnego, ale arbiter nakazuje grać dalej. Napastnik poznaniaków ucierpiał w tym starciu, chwilowo więc Warta zagra w dziesiątkę.

59'

Zmianę trener Bogusław Baniak wykonał z konieczności, bowiem kontuzji doznał Marciniak.

58'

Pierwsza zmiana w zespole Warty Poznań: boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Alain Ngamayama.

56'

Interweniujący Bledzewski wpadł na Pietronia, zawodnik gościn na chwilę opuszcza boisko.

54'

Na początku drugiej połowy sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów.

53'

Iwanicki ambitnie walczył z Krzyckim na prawej stronie boiska, zagrał pod bramkę, ale tam piłki nie sięgnął Magdziarz.

51'

Po podaniu Pietronia na spalonym znajduje się Maycon.

47'

Reiss zagrywa do Gajtkowskiego, ten uderza w stronę bramki, ale był na spalonym.

46'

46'

Zmiany wykonane, a więc możemy rozpocząć drugą część spotkania.

46'

... a w miejsce Gamli wszedł Iwan. Pod nieobecność pauzującego za kartki Jakuba Biskupa to właśnie on jest najskuteczniejszym zawodnikiem Piasta, w tym sezonie zdobył już 8 goli.

46'

Dwie zmiany w drużynie z Gliwic: Smektała zastępuje Matrasa...

18:03

W zespole Piasta intensywnie rozgrzewają się Bartosz Iwan i Jakub Smektała. Być może Marcin Brosz zdecyduje się na zmiany w swoim zespole. Coś z pewnością musi poprawić, bo na razie zanosi się na porażkę gliwiczan.

17:53

Pierwsza połowa zdecydowanie pod znakiem przewagi Warty. Gospodarze mniej więcej od 25. minuty w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i udokumentowali swoją przewagę zdobyciem bramki. Ciekawe, czy równie dobrze zaprezentują się po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania.

45'

W polu karnym po starciu z Buryanem pada Iwanicki, który sygnalizuje nieprzepisowe zagranie zawodnika Piasta. Spore zamieszanie w polu karnym gliwiczan zakończone ukaraniem Buryana żółtą kartką.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

41'

Niecelnie z dystansu uderzał Maciej Scherfchen.

39'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Maycon. Piast już w komplecie, Kaszowski wrócił na boisko.

38'

Pomocy masażystów potrzebuje Kaszowski, Piast chwilowo gra w dziesiątkę.

36'

Bardzo dobry rajd Magdziarza, zagranie do Gajtkowskiego, a po jego strzale piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

36'

Gajtkowski zagrywa z prawej strony do Reissa, ten uderza bardzo niecelnie. Od bramki rozpocznie Szmatuła.

33'

Po rozegraniu rzutu rożnego sprzed pola karnego głową uderza Marciniak, a piłka przelatuje tuż nad bramką Piasta.

30'

Początek meczu niemrawy w wykonaniu obu zespołów, ale teraz spotkanie nabiera tempa. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek emocji przy Bułgarskiej.

29'

Chwilę wcześniej właśnie po podaniu Gajtkowskiego świetną okazję miał Reiss. I pewnie sytuacja ta zakończyłaby się bramką, gdyby nie bardzo dobra interwencja Matrasa, który dosłownie zdjął piłkę z nogi doświadczonego napastnika.

27'

GOL DLA WARTY!!! Obsłużony bardzo dobrym prostopadłym podaniem Gajtkowski strzela na długi słupek, Szmatuła bez szans! Gospodarze prowadzą 1:0!

24'

Kolejny atak Warty, Marciniak zagrywa do Reissa, a ten próbował podawać do Gajtkowskiego. Piłka odbita jeszcze od jednego z obrońców trafia w ręce Szmatuły.

21'

Niezła akcja trójki Reiss, Iwanicki i Gajtkowski, ale strzał tego ostatniego kompletnie nieudany.

19'

Brzydki faul Magdziarza na Buryanie, za co kapitan Warty ukarany został żółtą kartką. Rzut wolny wykonuje Pietroń, a jego wrzutkę w pole karne pewnie wyłapuje Bledzewski.

18'

Świetna okazja dla Warty - Scherfchen zagrał do Gajtkowskiego, ten wszedł w pole karne i uderzył na długi słupek. Niestety dla poznaniaków, niecelnie.

14'

Rzut rożny dla Warty, po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał Magdziarz, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć Szmatuły.

10'

Strzał Reissa z 20 metrów, piłka ląduje w rękach Szmatuły.

10'

Niezłe zagranie Marciniaka w kierunku Reissa, doświadczonego napastnika uprzedzili jednak obrońcy Piasta. Chwilę później kolejne zagranie "Zielonych" w pole karne rywala, ale tym razem jeden z obrońców w porę uprzedził Gajtkowskiego.

8'

Atak pozycyjny Piasta przerwany bardzo dobrym wślizgiem Łukasza Jasińskiego, który wybił piłkę spod nóg Maycona.

6'

Ponownie próbowali gracze Piasta, tym razem jednak na spalonym kapitan zespołu Kaszowski.

3'

Reiss próbował zagrać ze środka pola do Gajtkowskiego. Gdyby nie interwencja Matrasa, były napastnik Lecha Poznań znalazłby się w sytuacji sam na sam ze Szmatułą.

1'

Przed szansą Piast, Kaszowski podawał prostopadle do Maycona, ale w porę interweniował Bartkowiak, który wybił piłkę spod nóg napastnika rywali.

1'

Zaczęli piłkarze Piasta Gliwice.

17:01

Oba zespoły już na murawie stadionu przy Bułgarskiej, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Krztonia.

16:59

Za chwilę początek spotkania w Poznaniu, gdzie miejscowa Warta podejmie Piasta Gliwice. Sugerując się tylko miejscem w tabeli należałoby stwierdzić, że bliżej zwycięstwa są gliwiczanie, ale postawa obu drużyn w rundzie wiosennej sprawia, że faworytem staje się Warta. Przed nami na pewno bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy do śledzenia relacji live na Ekstraklasa.net!