Sobota, 23 kwietnia 2011, godz. 16:45
Lechia Gdańsklechia
2 : 1
90'

Hubert Siejewicz kończy spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa. Piłkarze Lechii pokonują gości z Warszawy 2-1 (1-1). Trener Tomasz Kafarski planował jeszcze jedną zmianę, jednak stojący już przy arbitrze technicznym - Kamil Poźniak nie zdążył wejść na murawę boiska w Gdańsku i z racji zwycięstwa, można powiedzieć żartobliwie, że młody pomocnik Lechii Gdańsk czeka nadal przy bocznej lini boiska jak Grzegorz Bonin podczas meczu reprezentacji Polski w Stanach Zjednoczonych, Przypomnijmy Lechia Gdańsk 2 Legia Warszawa 1. Strzelcami bramek Abdou Razack Traore i Ivans Lukjanovs dla Lechii oraz Krzysztof Bąk dla Legii, dla którego była to druga bramka samobójcza z rzędu.

90'

Sędzia Hubert Siejewicz przedłuża spotkanie o trzy minuty. Tymczasem na pozycji spalony złapany Ivans Lukjanovs.

86'

Pięć minut do końca spotkania. Lechia wyczekuje ostatniego gwizdka arbitra z Białegostoku. Oby taka gra nie zemściła się na gdańszczanach.

82'

Felix Ogbuke zmienia Alejandro Cabrala. To ostatnia zmiana w zespole Legii.

81'

Spokojna gra Lechii w środku pola. Od momentu pojawienia się Marko Bajicia na placu gry, Lechia zmieniła swój system gry, nastawiając się na kontrataki.

77'

Wielki nieobecny dzisiejszego spotkania Marko Bajić zastępuje na placu gry zmęczonego Abdou Razacka Traore, który przed zmianą sam zasygnalizował ją swojemu trenerowi.

74'

Bedi Buval marnuje stuprocentową sytuację strzelecką swojego zespołu. Genialnym podaniem popisał się Abdou Razack Traore.

72'

Marcin Pietrowski ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w wznowieniu gry z rzutu wolnego.

70'

Dobra akcja gości z Warszawy, ale strzał Michal Hubnika trafia wprost w ręce Pawła Kapsy. Szybkie wznowienie gry przez golkipera Lechii, piłka trafia pod nogi Bedi Buvala, który minimalnie chybia.

69'

Sędzia Hubert Siejewicz przerywa spotkanie. Na murawie w skutek uderzenia w twarz przez Srdja Kneżevicia leży Ivans Lukjanovs.

68'

Pierwsza od dawien dawna okazja bramkowa Legii. Na bramkę Pawła Kapsy uderzał Srdja Kneżević, ale górą golkiper Lechii.

66'

Ivans Lukjanovs mija się z piłką. A mogło być 3-1. Fantastyczne dośrodkowanie Abdou Razacka Traore.

63'

Ariel Borysiuk ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu. W związku z żółtym kartonikiem młody pomocnik Legii nie zagra w następnym spotkaniu z Widzewem Łódź.

60'

Miroslav Radović zastępuje na placu gry Macieja Rybusa. Legia zepchnięta do obrony próbuje wydostać się z własnej połowy i skontrować zespół trenera Tomasza Kafarskiego.

59'

GGGGOOOLLLL!!!! Ivans Lukjanovs i mamy 2-1 dla zespołu Lechii Gdańsk. Kolejna fantastyczna akcja gospodarzy zakończona celnym strzałem Łotysza.

59'

Fantastyczna akcja z pierwszej piłki w wykonaniu Pawła Nowaka - Bedi Buvala i Abdou Razacka Traore, ale pomocnik z Burkina Faso marnuje sytuację sam na sam z Wojciechem Skabą.

58'

Kolejny stały fragment gry dla Lechii. Piłkę w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan i po raz kolejny dobrze w powietrzu Wojciech Skaba.

57'

Kontratak gospodarzy. Piłkę rozgrywają Bedi Buval i Ivans Lukjanovs, tymczasem za linią boczną boiska do zmiany przygotowany jest już Miroslav Radović.

56'

Rzut wolny dla zespołu Lechii Gdańsk. Dośrodkowanie Lewona Hajrapetjana, ale Srdja Kneżević uprzedza szybującego w powietrzu Krzysztofa Bąka.

53'

Ivans Lukjanovs powstrzymany przez Ariela Borysiuka. Po chwili fenomenalne uderzenie Abdou Razacka Traore z woleja i tylko równie fantastyczna interwencja Wojciecha Skaby ratuje Legię.

50'

Bedi Buval zastępuje na placu gry kontuzjowanego Tomasza Dawidowskiego. Rzut wolny dla Lechii Gdańsk. Uderzenie z trzydziestu pięciu metrów Abdou Razacka Traore i fantastyczną interwencją Wojciech Skaba ratuje swój zespół przed utratą bramki.

48'

Kontuzja Tomasza Dawidowskiego. Napastnik Lechii Gdańsk prawdopodobnie opuści plac gry.

46'

Sędzia Hubert Siejewicz rozpoczyna drugą część spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa.

46'

Od początku drugiej części spotkania zmiana w zespole Legii. W miejsce Jakuba Rzeźniczaka - Srdja Kneżević.

45'

Sędzia Hubert Siejewicz kończy pierwszą, dosyć wyrównaną część spotkania. Do przerwy Lechia Gdańsk remisuje z Legią Warszawa 1-1. Bramki strzelali jak narazie tylko gdańszczanie, a konkretnie Krzysztof Bąk dla zespołu Legii oraz Abdou Razack Traore, który w 22 minucie gry doprowadził do wyrównania. Powracamy za piętnaście minut!

45'

Kapitan gdańskiej Lechii - Łukasz Surma ogląda żółtą kartkę za faula na Alejandro Cabralu.

45'

Maciej Rybus ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu, tymczasem Hubert Siejewicz przedłuża pierwszą część spotkania o trzy minuty.

44'

Michal Hubnik powalony na boisku przez Deleu. Faul dll zespołu z Warszawy. Natomiast napastnik Legii z problemami, ale podnosi się z murawy stadionu przy ul. Traugutta 29. Kolejne dośrodkowanie Macieja Rybusa i po raz kolejny dobrze w obronie Luka Vućko.

42'

Fantastyczne uderzenie Manu, jednak strzał portugalskiego pomocnika Legii przechodzi tuż obok słupka bramki Lechii. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania, to gra pod dyktando warszawiaków.

38'

Kolejna okazja bramkowa Legii. Dośrodkowanie Macieja Rybusa wybijają obrońcy Lechii. Kontratak gospodarzy, ale równie dobrze w obronie jak i w ataku w dniu dzisiejszym Alejandro Cabral.

34'

Dobre dośrodkowanie Manu z prawej strony boiska. Do piłki dochodzi Michal Hubnik, ale strzał głową Czecha jest minimalnie niecelny i grę od bramki wznowi Paweł Kapsa.

31'

To powinna być żółta kartka! Dickson Choto fauluje Tomasza Dawidowskiego, który z pomocą klubowych lekarzy opuszcza plac gry.

30'

Kontynuowana akcja kibiców piłkarskich z całej Polski - fani Lechii Gdańsk wywieszają transparent o wymownej treści "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice".

28'

Golkiper Legii wraca już do gry. Marcin Komorowski traci piłkę, kontratak w wykonaniu Marcina Pietrowskiego i dobra interwencja Dicksona Choto ratuje Legię przed utratą bramki.

24'

Przerwa w grze. Na boisku leży bramkarz Legii - Wojciech Skaba, który ucierpiał w starciu z Ivansem Lukjanovsem.

23'

Michal Hubnik ogląda żółtą kartkę za faul na Łukaszu Surmie w środku pola. Piłkę ponownie w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan, jednak strzał Pawła Nowaka przechodzi obok słupka bramki warszawskiego klubu.

22'

GGGGGOOOOLLLLL!!!! Mamy wyrównanie. Piłkę z czterdziestego metra w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan, do futbolówki dochodzi Abdou Razack Traore i strzałem głową doprowadza do wyrównania. Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1-1.

20'

Okazja bramkowa dla legionistów. Piłkę z rzutu wolnego posyła Maciej Rybus, do futbolówki dochodzi Alejandro Cabral. ale strzał pomocnika Legii przechodzi daleko od bramki strzeżonej przez Pawła Kapsę.

19'

Paweł Kapsa faulowany w polu karnym przez Michala Hubnika i grę z rzutu wolnego wznowi Lechia.

18'

Dośrodkowanie Deleu z prawej strony boiska chwyta Wojciech Skaba.

16'

Szybki kontratak gdańszczan, ale na pozycji spalony złapany zostaje aktywny od początku spotkanie Paweł Nowak.

15'

Fantastyczna akcja Alejandro Cabrala, jednak dośrodkowanie pomocnika Legii w kierunku Jakuba Wawrzyniaka okazuje się zbyt mocne i obrońca drużyny gości nie dochodzi do piłki.

14'

Rzu rożny dla zespołu Legii. Piłkę w pole karne Lechii posyła Maciej Rybus, jednak dobrze w defensywie Luka Vućko.

12'

Próba prostopadłego zagrania piłki do Abdou Razacka Traore przez Tomasza Dawidowskiego nieudana. Piłkę przejmuje Jakub Rzeźniczak i wyprowadza kontratak swojego zespołu. Obrońca Legii podaje do Michala Hubnika, którego faulem zatrzymuje Łukasz Surma.

11'

Bezradna Lechia ma wyraźne problemy z wyjściem z własnej połowy. Ariel Borysiuk, Alejandro Cabral, Maciej Rybus, Manu - ci piłkarze są dzisiaj dla zawodników Lechii nie do przejścia.

10'

Sędzia Hubert Siejewicz upomina Abdou Razacka Traore za próbę wymuszenia rzutu karnego. Szybki kontratak piłkarzy Legii, i Sebastian Małkowski zagraniem głową ratuje swój zespół przed utratą bramki.

8'

GGGGOOOOLLLL!!! Ależ przypadek! Krzysztof Bąk technicznym uderzeniem pokonuje własnego bramkarza, dopełniając formalności za Macieja Rybusa. To druga bramkarza samobójcza byłego obrońcy Polonii Warszawa z rzędu.

7'

Alejandro Cabral faulowany przy bocznej lini boiska. Sędzia upomina Łukasza Surmę, który w nieprzepisowy sposób zatrzymał rywala.

6'

Lechia rozgrywa piłkę w środku pola, tymczasem kibice gdańskiego klubu prezentują wielką sektorówkę z przewodnim napisem "Potęga Hetmańska - ze Lwowa do Gdańska".

3'

Marcin Komorowski faulowany w obrębie pola karnego Legii. Obrońca stołecznego klubu posyła piłkę pod pole karne Lechii, ale czyni to tak niefortunnie, że piłka ląduje wprost na nodze Deleu.

1'

Pierwsza akcja gospodarzy. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne Legii posyła Paweł Nowak, jednak dobrze w defensywie Marcin Komorowski.

1'

Sędzia Hubert Siejewicz rozpoczyna mecz Ekstraklasy - Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Niech wygra lepszy!

16:42

Obydwie drużyny są już na murawie gdańskiego stadionu. Za chwilę początek spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa.

16:40

W zespole trenera Macieja Skorży zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do jedenastki z potyczki pucharowej. W miejsce Inakiego Astiza i Ivicy Vrdoljaka (pauza za kartki) pojawili się Marcin Komorowski oraz Alejandro Cabral - dla którego mecz z Lechią, będzie doskonałą szansą do udowodnienia, że jego transfer na ul. Łazienkowską w Warszawie nie był pomyłką.

16:37

Już za piętnaście minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy gdańską Lechią, a Legią Warszawy. Będzie to dla obydwu drużyn czwarty bezpośredni pojedynek, w którym bilans przemawia za piłkarzami ze stolicy Polski. W Pucharze Polski Legia wygrała obydwa spotkania, aplikując gdańszczanom aż pięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Nieco inaczej wygląda sytuacja w rozgrywkach Ekstraklasy. Tutaj, nie tylko w tabeli na górze są podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego, którzy w Warszawie pokonali Legię 3-0. Jak będzie tym razem? Czy Lechia przełamie passę pięciu meczy bez zdobytej bramki i bez zwycięstwa? Przekonamy się już o 16:45. Zapraszamy na relację live!