Flota ŚwinoujścieFlota Świnoujście
1 : 0
wartaWarta Poznań
17:58

Niesamowity mecz w Świnoujściu. W końcówce zemściło się na trenerze Baniaku, że chciał bronić wyniku. Nemec walczył o zwycięstwo do samego końca i to się opłaciło. Komplet punktów zostaje nad morzem, a Flota wciąż marzy o Ekstrakalasie.

94'

Koniec meczu! Flota wygrała z najlepszą drużyną wiosny i jest trzecia w tabeli 1 ligi!

93'

Szansa dla Warty, Arifović był sam na sam ale przegrał pojedynek z Bledzewskim.

90'

Po żółtej kartce dla Bartkowiaka z rzutu wolnego dośrodkowywał Pruchnik. W polu karnym strzelał Mazurkiewicz i ten strzał wybronił Bledzewski, ale przy dobitce Misana nie miał już szans. Flota na prowadzeniu!

92'

Goooooooool! Damian MISAN

86'

Ale jeszcze odważna zmiana Nemeca. Chi Fon wchodzi za Bodzionego.

90'

Bartkowiak fauluje i dostaje żółta kartkę. Flota będzie miała dobrą sytuację.

85'

Niesktety końcówka meczu nie jest już tak ciekawa jak pierwsza połowa. Czy któraś z drużyn jeszcze zaryzykuje? Coś nam się wydaje, że gole już dziś nie padną.

83'

Ostatecznie chyba Bogusław Baniak jest zadowolony z tego remisu. Wpuszcza bowiem Maciej Scherfchena za Gajtowskiego. Baniak chciał by Scherfchen grał dziś od pierwszej minuty, ale było jeszcze za wcześnie by ryzykować grę w tak dużym wymiarze czasowym po kontuzji.

81'

Druga zmiana we Flocie. Daniel Dylewski wchodzi za Niedzielę, który zmarnował dziś kilka świetnych sytuacji.

77'

Kolejna zmiana także w ekipie gości. Łukasz Białożyt zmienia bezbarwnego dziś Zbigniewa Zakrzewskiego.

75'

Charles Nwaogu dziś gola nie strzeli. Petr Nemec wpuszcza za niego Damiana Misana.

71'

Z rzutu wolnego uderzł piłkę Tomasik, ale dobrze interweniował Bledzewski.

68'

Faul Bartłomieja Niedzieli kończy się dla niego żółtą kartką.

65'

W drugiej połowie więcej jest stałych fragmentów gry niż płynnej gry. Niestety. Poza tym wciąż czekamy na gole.

63'

Krzysztof Żukowski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu "Reksia" z rzutu wolnego.

60'

Pierwsza zmiana trenera Baniaka. Paweł Iwanicki wchodzi za Ciarkowskiego.

56'

Optymistyczny strzał Sławomira Mazurkiewicza. Z rzutu wolnego, z niemal 40 metrów...

53'

Pierwszy raz wygłupił się w tym meczu Bledzewski, który stracił piłkę przy linii końcowej, chcąc ją blokować aby ta wyszła za boisko. Przyjął ją Uchenna, ale po jego podaniu nikt nie wykończył akcji w polu karnym.

53'

Zbigniew Zakrzewski główkował po wrzutce Kosznika. Zrobił to jednak niecelnie.

52'

- W sobotę zagra Adrian Bartkowiak, który mam nadzieję pomoże powstrzymać Nwaogu - mówił przed meczem Bogusław Baniak. Miał rację. Bartkowiak właśnie w ostatniej chwili zablokował najlepszego strzelca 1 ligi. Mogło być 1:0.

50'

Pierwsze uderzenie po przerwie, a strzelał nie kto inny jak Charles Nwaogu. Dużo pracy ma dziś Bledzewski i po raz kolejny pokazał że jest w dobrej formie.

49'

Druga połowa zaczyna się podobnie do pierwszej - bardzo spokojnie.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce goście. Na razie oba zespoły bez zmian.

55'

A dla ciekawskich prezentujemy czołówkę tabeli wiosny w 1 lidze, przed tą kolejką: 1. Warta Poznań 13 2. Podbeskidzie Bielsko-Biała 10 3. Flota Świnoujście 10 4. ŁKS Łódź 9 5. Górnik Polkowice 9

16:54

Póki co jesteśmy liderem wiosny - nie mam nic przeciwko temu, aby ten stan rzeczy utrzymał się aż do ostatniej kolejki sezonu - mówił przed meczem Bogusław Baniak. Będzie musiał dodatkowo zmobilizować swoich piłkarzy w przerwie, żeby ci nie stracili tej pozycji.

16:52

Ale trzeba napisać, że mecz może się podobać. Było dużo dobrych akcji i spięć podbramkowych. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że po wyrównanym początku, później troszkę lepsi byli gospodarze. Przypomnimy, że dziś w Świnujściu gra pierwsza z trzecią najlepszą drużyną 1 ligi na wiosnę. Zatem jest to mecz zespołów, które po zimowej przerwie są w doskonałej formie. Jutro w Łodzi kolejny hit 1 ligi.

46'

Koniec pierwszej połowy. Na razie niestety bez goli.

45'

Sędzia Bartosz Frankowski przedłużył pierwszą połowę o 1 minutę.

44'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Piotr Kieruzel za faul na Niedzieli.

42'

Niecodzienna akcja gospodarzy, którą zapoczątkowało długie wybicie Żukowskiego. W polu karnym sytuację mógł mieć Niedziela, ale piłka mu uciekła.

41'

W odpowiedzi akcja Warty, po której faulowany był Kosznik. Rzut wolny tradycyjnie bił Reiss, ale pewnie interweniował Krzysztof Żukowski.

40'

Po dośrodkowaniu Bodzionego strzelał Niedziela, po raz kolejny zablokowany. Flota w natarciu.

34'

Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego, a piłkę kopał Sławomir Mazurkiewicz. Akcję probował wykończyć Ensar Arifović, ale był za daleko bramki Bledzewskiego.

31'

Flota blisko wyjścia na prowadzenie! Tomasz Ostalczyk dośrodkował w pole karne, gdzie nikt nie powstrzymał Charlesa Nwaogu. Nogeryjczyk trafił w poprzeczkę!

30'

Trzeźwo przed polem karnym zachował się Radosław Pruchnik, odebrał piłkę o błyskawicznie uderzył na bramkę Bledzewskiego. Ten jednak bezbłędny.

26'

Dynamiczna akcja Bartłomieja Niedzieli na lewym skrzydle, ale podanie zostaje zablokowane. Rzut rożny nie przynosi Flocie korzyści.

23'

Dobrze prezentuje się dziś w obronie Floty Marek Niewiada. Właśnie zatrzymał szarżującego Krzysztofa Gajtkowskiego.

22'

Dwukrotnie brzydko faulował Marciniak. Gra przeniosła się z powrotem do środka pola, a pierwsza żółta kartka w tym meczu wisi w powietrzu.

20'

Dobra okazja Piotra Kieruzela, ale jego strzał z najbliższej odległości jest niecelny!

16'

Do gry wraca Warta, która teraz dwukrotnie zagroziła bramce Floty. Na razie defensywa Floty jest szczelna.

12'

Kolejna akcja bardzo aktywnego Tomasika. Po jego podaniu nie dał rady strzelić Ostalczyk. Flota przeważa.

11'

Na raty grał teraz Piotr Tomasik i był bliski zdobycia bramki. Jego dośrodkowanie z rzutu wolnego została zablokowane, ale już strzał poleciał w kierunku bramki Bledzewskiego. Bramkarz Warty pewnie broni.

7'

Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Z rzutu wolne bił piłkę Bodziony. Wybił ją Bledzewski, ale ta trafiła pod nogi Niewiady. Jego strzał został zablokowany.

5'

Pierwszy strzał w tym meczu. Alain Ngamayama główkował po dośrodkowału Reissa. Obok bramki.

1'

Minuta czci ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej i sędzia gwiżdże po raz pierwszy.

16:01

Oba zespoły są już na boisku

15:47

Do pierwszego składu Floty wraca najlepszy strzelec Charles Nwaogu, który tydzień temu wchodząc z ławki rezerwowych zapewnił Flocie zwycięstwo nad Piastem Gliwice. To jedyna zmiana w ekipie Petera Nemeca, ale trudno się dziwić. Świnoujścianie w Gliwicach zagrali dobry mecz.

15:44

Znamy już składy obu drużyn. Warta ofensywnie, ale to przecież najlepsza na wiosnę drużyna w 1. lidze. Taki skład przyniósł zielonym ostatnie, efektowne zwycięstwo 6:1 nad KSZO.