Ruch ChorzówRuch Chorzów
0 : 2
Polonia BytomPolonia Bytom
92'

Koniec meczu! Niespodzianka w Chorzowie. Najstarsze derby Śląska dla bytomskiej Polonii.

90'

W sytuacji sam na sam Podstawek się nie pomylił. Strzelił obok Matko Perdijića, który wyszedł z bramki, a piłka wpadła tuż obok słupka jego bramki. To już po meczu.

90'

Grzegorz Podstawek! 2:0 dla Polonii

89'

Michal Hanek ostro fauluje Piecha. Sędzia był pobłażliwy dla Słowaka, bo ten mógł w tej sytuacji wylecieć z boiska.

87'

Blazej Vascak zmienia Dariusza Jareckiego.

85'

Co to było? Najpierw groźnie z dystansu strzelił Radzewicz, a Perdijić odbił piłkę przed siebie. A Stawarczyk zamiast wybijać piłkę, nabił Podstawka i piłka przeleciała tuż obok bramki Ruchu

81'

Abbott za Grzyba, więc trzech napastników ma Ruch na placu gry

80'

Juszczyk wyciągnięty niczym struna wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony

79'

Z kontrą wyszedł Podstawek, ale nie miał komu zagrać i zwolnił grę. Chorzowianie zdążyli wrócić i przerwać akcję zaczepną gości

77'

Juszczyk zbyt długo wznawiał grę i dostał żółtą kartkę

76'

Ruch cały czas gra bez pomysłu i brakuje gospodarzom elementu zaskoczenia. Bo bytomianie łatwo odczytują grę "Niebieskich" i rozbijają ich ataki

76'

Piech chciał zgrać do Janoszki, ale poloniści z łatwością przejęli piłkę

74'

Dobra interwencja Stawarczyka, który ułatwił złapanie piłki Perdijiciowi

73'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka, Piech próbował oddać strzał, ale nie trafił czysto w piłkę

71'

Pulkowski za Komaca i Fornalik szuka szczęścia w środkowej strefie

69'

Na spalonym dał się złapać Podstawek, który po wejściu z ławki robi sporo wiatru w ataku

66'

Janoszka ma odmienić grę Ruchu, zmieniając Jankowskiego

66'

Djokić zatrzymał na lewej flance Jareckiego

63'

No ciekawe jak chorzowianie zareagują na gola Telichowskiego. Muszą wreszcie odważnie ruszyć do przodu

61'

Telichowski zachował się niczym rasowy napastnik, przerzucając piłkę nad bramkarzem Ruchu sprytną podcinką

60'

Błażej Telichowski i Polonia prowadzi!

59'

Podstawek na siłę chciał wejść z piłką w pole karne, ale dwójka stoperów Ruchu zdołała go zatrzymać

58'

Radzewicz z miejsce Barcika, który w ostatnich minutach coraz lepiej radził sobie na prawym skrzydle

55'

Grzyb zagrywał płasko w pole karne, ale podanie przecięli goście

54'

Perdijić na czternastym metrze pewnie wypiąstkował piłkę daleko poza własne pole karne

53'

Komac zagrywał z wolnego w pole karne gości, piłkę opanował z trudem Jankowski, ale został później skutecznie wypchnięty pod linię boczną przez defensorów Polonii

51'

Grzegorz Podstawek chciał dostać karnego, ale dostał żółtą kartkę

50'

Podstawek upadł w polu karnym, ale zrobił to kiepsko jeśli chodzi o aktorstwo

49'

Jakubowski ukarany żółtą kartką za faul na Barciku

49'

Barcik łatwo minął Jakubowskiego, który potem musiał go faulować

46'

Podstawek zmienia Trytko.

46'

Oby druga połowa przyniosła bramki

48'

Bez goli i bez ładnej gry w Chorzowie po pierwszej części meczu

45'

Jankowski zgrywał głową w pole karne, ale Piech nie miał szans dojść do piłki

42'

Piłkarze Ruchu kilka razy zagrywali piłkę w pole karne Polonii, ale za każdym razem bytomianie dali sobie radę i skutecznie wybijali futbolówkę. Swoich sił próbowali Piech i Jankowski

40'

Stawarczyk niepewnie zgrywał piłkę do Perdijicia i chorzowianie podarowali gościom rzut rożny, po którym poloniści nie zagrozili już bramce Ruchu

36'

Malinowski potężnie uderzył z dystansu i Juszczyk z trudem odbił piłkę na rzut rożny

36'

Grodzicki przedarł się lewą stroną, ładnie "nawinął" Chomiuka, ale dośrodkowanie już mu nie wyszło

33'

Słaby mecz jak na razie w Chorzowie, obie drużyny grają ostrożnie i boją się rzucić wszystkie siły do ataku

28'

Trytko! Powinno być prowadzenie dla gości. Przemysław Trytko strzelał głową z około sześciu metrów i piłka przeleciała centymetry od słupka. Perdijić tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem

27'

Killar strzelał groźnie głową i piłkę sprzed bramki wybijał w ostatniej chwili Grodzicki

26'

Piech faulował w pojedynku główkowym Telichowskiego. Taka decyzję podjął arbiter - co nie spodobało się chorzowskiej publiczności

23'

Arkadiusz Piech strzelił wyżej niż dalej

20'

Juszczyk dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę, do której już pędził Piech

19'

Hanek ukarany żółtą kartkę za ostry faul

17'

Piech z woleja prosto w Juszczyka, który stał na środku bramki

16'

Jankowski przewrócił się w polu karnym, ale bardziej z braku sił niż po starciu z rywalem

14'

Żytko skutecznie zatrzymał Piecha, który ucierpiał przy tej interwencji. Ale szybko się pozbierał i jest gotowy do gry

13'

Djokić najpierw w obronie poradził sobie z Przemysławem Trytko i potem pewnie wybił piłkę do środka pola

11'

Jarecki z wolnego wysoko nad poprzeczką

10'

Sektor gości wypełniony po brzegi. Fani Polonii wspierają swoich piłkarzy, którzy na początku meczu stawiają opór chorzowianom

8'

Płaski uderzenie Piecha w długi róg i piłka minimalnie minęła słupek bramki Perdijicia

8'

Jankowski atakował lewą stroną, ale zatrzymał go Chomiuk

7'

Piech domagał się rzutu wolnego 20 metrów od bramki, ale sędzia Małek pozostał niewzruszony

4'

Na strzał z dystansu zdecydował się Chomiuk, jednak podcięta piłka przeleciała nad poprzeczką.

3'

Od pierwszych minut w ataku Ruch, jednak na razie bez groźniejszych sytuacji.

2'

Jankowski zagrywał długą piłkę w pole karne, ale pierwszy kontakt z piłką zaliczył Marcin Juszczyk.

1'

Początek spotkania.

14:33

Na rezerwie w zespole gości Kiełpin, Hricko, Dziewulski, Podstawek, Radzewcz, Vascak i Król.