2 : 3
Ruch ChorzówRuch Chorzów
1. połowa2 : 1
95'

Koniec spotkania! Katastrofa warszawskiej Legii, która straciła dwubramkowe prowadzenie. Bohaterem Ruchu natomiast został Arkadiusz Piech, który ustrzelił hat-tricka na Łazienkowskiej.

92'

Schodzi Janoszka. W jego miejsce Michał Pulkowski

91'

Żółta kartka dla Perdijicia za opóźnianie gry.

90'

4 minuty doliczone.

90'

Powinno być 4:2 dla Ruchu! Techniczny strzał Jankowskiego z prawej strony pola karnego minął o centymetry słupek.

87'

Znakomita indywidualna akcja Ogbuke! Nigeryjczyk minął dwóch zawodników Ruchu, wpadł w pole karne i uderzył jedynie w boczną siatkę.

85'

Dośrodkowanie Radovicia z prawej strony nie trafiło do adresata.

82'

Nykiel za Grzyba, który poprosił o zmianę.

80'

Niebezpieczne wejście Komorowskiego w nogi Zieńczuka. Będzie przerwa w grze.

79'

Gol dla Ruchu! Lecz sędzia Musiał dopatrzył się pozycji spalonej Marka Zieńczuka.

78'

Legia niespiesznie wyprowadza piłkę z własnej połowy. Ruch przyczajony przed własnym polem karnym szuka okazji do kontry.

77'

Lisowski za zmęczonego Komaca.

75'

A także Felix Ogbuke za Rybusa.

75'

Janusz Gol zmienia Cabrala.

74'

Ależ sytuacja Zieńczuka! Bardzo niedokładny strzał doświadczonego pomocnika z 11 metrów.

71'

Hubnik za Kucharczyka. W nim jedyna nadzieja dla legionistów.

68'

Piech ukarany za wybicie piłki po gwizdku oznaczającym spalonego.

66'

Piech okazał się silniejszy od Kelhara i nie miał problemów z pokonaniem niezdecydowanego Antolivicia! Cóż za mecz zawodnika Ruchu Chorzów.

66'

Niesamowite!!! Piech ustrzelił hat-tricka!!

63'

Precyzyjne dośrodkowanie Janoszki na bramkę głową zamienił Arkadiusz Piech!! Nie mogą przytrafiać się takie błędy obrońcom Legii!

63'

2:2!!! Mamy remis!

60'

Ależ uderzenie Rybusa! Młody legionista zszedł do środka i strzelił kąśliwie, centymetry obok prawego słupka.

58'

Kolejny rzut wolny dla gospodarzy po faulu Malinowskiego.

56'

Rzut wolny dla Legii niemal z narożnika pola karnego egzekwował Rybus. Piłkę dokręcaną na długi słupek pewnie załapał Perdijić.

54'

Próba miękkiego uderzenia Malinowskiego, tuż nad poprzeczką. Do bramki wpadł jednak Antolović, który zawiesił się na poprzeczce, by po chwili gapowato wpaść do siec...

50'

Pięknie uderzył z rzutu wolnego Rybus, ale niecelnie. Minimalnie niecelnie.

50'

Tym razem przewinienie Stawarczyka na Chinyamie, który walczył o pozycję przed polem karnym Ruchu. Piłkarze Niebieskich wściekli na sędziego.

48'

Droga połowa zaczęła się od brzydkiej gry. Kolejne dwa faule autorstwa legionistów.

48'

Piech staranował Komorowskiego. To powinna być żółta kartka.

46'

Zaczyna Legia.

46'

Piłkarze obu zespołów na boisku. Bez zmian.

46'

Koniec pierwszej połowy. Dobre 45 minut Legii kończy się dla niej fatalnie.

45'

Pierwszy błąd defensywny Legii kończy się od razu golem dla Ruchu. Fatalny kiks Komorowskiego wykorzystał Piech stając sam na sam z Antoloviciem. Bramkarz Legii też zbyt mocno nie przeszkodził Piechowi i jest 1:2.

45'

Arkadiusz Piech! Ruch strzela kontaktową bramkę

44'

Dobra akcja Rzeźniczaka z Radoviciem w polu karnym Ruchu. Rzeźniczak w końcu odegrał do Rybusa, ale ten przestrzelił zza pola karnego.

40'

Ładna akcja Kucharczyka na lewym skrzydle. Niestety dośrodkowanie wprost w ręce bramkarza Ruchu.

39'

Ładne rozegranie Legii po rzucie rożnym. Piłkę zgrał Kelhar, uderzył Vrdoljak, ale nie trafił w bramkę. W dodatku był spalony.

37'

Po rzucie rożnym piłka trafiła do Kuby Rzeźniczaka, który huknął z 25 metrów, ale niecelnie.

36'

Tempo meczu troszkę spadło. Ruch chyba troszkę podłamał się po stracie drugiego gola.

32'

Kolejna szansa dla Legii, po stałym fragmencie gry. Uderzał Radović, ale tym razem prosto w Matko Perdijicia.

31'

Pierwsza kartka w tym meczu dla Wawrzyniaka. Ucierpiał Marek Zieńczuk.

26'

Szybko mogli wyrównać goście. Okazję miał Jankowski, którego kibice Legii gorąco powitali dziś na Łazienkowskiej, ale jego uderzenie zablokował Komorowski.

23'

Legia prowadzi już 2:0 z Ruchem! Znów popisał się Chinyama, który sprytnym zagraniem zagarnął piłkę i podał ją do Radovicia. Serb świetnie minął obrońcę Ruchu i strzelił technicznie. W to samo miejsce, które trafił Rybus.

23'

Miroslaw Radović! 2:0!

23'

Tymczasem dośrodkowanie Rybusa wpada wprost w ręce Perdijicia.

23'

Odważna interewencja Grzyba w polu karnym Legii. O karnym nie ma mowy. Będzie tylko rzut rożny.

21'

Piech zatrzymał piłkę ręką i stworzył groźną okazję na stały fragment gry dla Legii. Gospodarze nie potrafili tego jednak wykorzystać.

19'

Groźne mogą być kontry Legii, co pokazała teraz akcja Chinyamy. Napastnik Legii wyjechał w końcu z piłką poza boisko.

18'

Po strzelonym golu Legia zaczęła grać dużo bliżej własnej bramki. Czasami to zmusza ich do fauli. Tym razem Ivica Vrdoljak ostro potraktował Jakubowskiego.

17'

Akcję Niebieskich rozbija dobrym wślizgiem Dejan Kelhar.

13'

Szybki Kucharczyk chciał wykorzystać błąd Matko Perdijicia, ale ostatecznie górą bramkarz Ruchu.

10'

Odpowiedź gości, niezła akcja Piecha, którą w ostatniej chwili powstrzymał Komorowski.

9'

Akcja zaczęła się od dobrego zgrania piłki głową przez Chinyamę. Trafiła do Kucharczyka, który doskonale spisał się na nowej pozycji (tuż za napastnikiem) i dograł dokładnie do Rybusa. "Rybka" zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta i trafił perfekcyjnie!

8'

Maciej Rybus! Piękny gol!

7'

Miroslav Radović zdecydował się na strzał z 20 metrów. Decyzja dobra, ale uderzenie zewnętrzną częścią stopy z takiej odległości nie miało szans na powodzenie.

4'

Zakotłowało się po tym kornerze, ale za dużo było legionistów chętnych do oddania strzału. Później akcję spalił Jakub Wawrzyniak.

3'

Dogranie w pole karne z rzutu wolnego i będzie rzut rożny dla Legii.

2'

Z dobrej strony pokazał się Takesure Chinyama, ratując piłkę dla swojego zespołu tuż przy bocznej linii.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy!

16:20

Po tej minucie ciszy, głośno odezwali się kibice z Chorzowa - "Ruch, Ruch ChKS".

16:19

Minuta na cześć 6 rocznicy śmierci papierza Jana Pawła II.

16:18

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko. Z lekkim opóźnieniem.

16:15

Ale kibiców zaskoczył też Fornalik, który tak zestawił linię defensywy, że trudno ją poznać. Wszystko przez nieobecność Grodzickiego i Straki. W dodatku na prawej strony pomocy zagra Marek Zieńczuk.

16:12

Dlaczego Maciej Skorża tak namieszał w składzie? - Bo ci są w dobrej formie. Dałem im szansę - powiedział szkoleniowiec. Czy wyjdzie mu to na dobre, dowiemy się za około 2 godziny.

16:02

- Bez determinacji i zaangażowania nie ma mowy o odniesieniu sukcesu z Legią, która jest wspierana tymi wspaniałymi kibicami. Trzeba tu pokazać wszystko co najlepsze. Linia defensywy ustawiona jest zupełnie inaczej. Sami poszukujemy odpowiedzi jak ona będzie funkcjonować - mówi przed meczem Waldemar Fornalik, trener Ruchu na łamach Canal+.

15:56

Niespodzianki w składzie Legii.W bramce Marijan Antolović, a na szpicy Tekasure Chinyama. Michal Hubnik, Manu i Astiz, ulubieńcy trenera Macieja Skorży - na ławce rezerwowych!

15:54

Dziś kolejny po meczu pucharowym pojedynek Legii z Ruchem Chorzów. Na wiosnę na razie Legia przełamała niemoc i wyeliminowała Niebieskich z pucharu. Goście przyjechali na Łazienkowską w mocno osłabionym składzie.am