Lechia Gdańsklechia
0 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
90'

Pomimo że Lechia zremisowała z Bełchatowem 0:0 mecz mógł się podobać. Od 20 minuty warunki gry dyktowali gospodarze, którzy kilkukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. Goście mieli tylko jedną sytuację, po której piłka powędrowała w światło bramki. Była to akcja sam na sam Dawida Nowaka. Do rangi bohatera spotkania urósł bramkarz drużyny gości Łukasz Sapela, który raz po raz ratował swój zespół przed utratą bramki. Z jednego punktu z pewnością mogą cieszyć się bełchatowianie, którzy nie wygrali z Lechią po raz pierwszy od pięciu spotkań.

90'

90'

Sędzia Borski kończy mecz.

90'

Jedna z ostatnich akcji Lechii. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Poźniak, do piłki w polu karnym dochodzi Pietrowski. Jednak nie można nazwać tego strzałem.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty.

87'

Słupek ratuje bełchatowian przed stratą bramki. Z dystansu uderzał Lukjanovs.

85'

Z dystansu uderza Dawid Nowak. Piłka mija lewy słupek Małkowskiego.

82'

Pietrowski za Nowaka.

78'

Najpiękniejsza minuta meczu! Po nieudanym dośrodkowaniu z rzut wolnego Nowaka, w niesamowitej kontrze znaleźli się goście. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dawid Nowak. Po wybiciu piłki w podobnej akcji znalazł się Deleu, który również nie zdołał pokonać bramkarza.

75'

Jedna z nielicznych dobrych akcji gości. Strzał jednego z bełchatowian obija obrońców Lechii.

73'

Z 4 metrów na bramkę Sapeli uderza Traore. Dzięki takim interwencjom bramkarz gości może zostać bohaterem tego meczu.

72'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Poźniak daje odpocząć Marko Bajiciowi.

70'

Ostatnia zmiana w Bełchatowie. Za Komołowa wchodzi Bocian.

66'

Dwie kapitalne akcje gospodarzy. Najpierw po pierwszym kontakcie z piłką uderzał Lukjanovs, Sapela wybił na róg. Po dośrodkowaniu Nowaka głową uderzał Vućko, jednak po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz drużyny gości.

65'

Pierwsza zmiana w drużynie Tomasza Kafarskiego. Lukjanovs zmienia słabo dziś grającego Tomasza Dawidowskiego.

62'

Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie Nowaka dalekie od ideału.

59'

Potężne uderzenia z 25 metrów Marko Bajicia. Piłka mija prawy słupek Sapeli.

57'

Żewłakowa zmienia Kuświk.

57'

Podwójna zmiana w drużynie Bełchatowa. Za Wróbla wchodzi Nowak.

52'

Pierwsza dobra akcja bełchatowian. Zza pola karnego lewą nową uderza Małkowski. Piłka wędruje daleko od bramki.

51'

Bliźniacza akcja sprzed 3 minut. Znów dośrodkowuje Nowak, do piłki tym razem dochodzi Dawidowski, który nie trafia w bramkę.

48'

Kolejna kontra biało-zielonych. Po dośrodkowaniu Pawła Nowaka, głową uderzał Andriuskievicius. Piłka minimalnie minęła słupek Sapeli.

46'

I już atakują Gdańszczanie. W kapitalnej akcji podbramkowej znalazł się Buval. Francuz nie zdołał jednak oddać strzału.

46'

Piłkarze już na murawie. Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

45'

Za nami pierwsza połowa meczu. Do 20 minuty gra była dosyć wyrównana ze wskazaniem na drużynę z Bełchatowa. Później na boisku niepodzielnie rządzili gospodarze, którzy kilkukrotnie dochodzili do sytuacji strzeleckich. Piłkarzem godnym wyróżnienia jest gdański obrońca Luka Vućko, który był najbliżej zdobycia bramki.

40'

Od dobrych kilku minut akcje rozgrywają się tylko na połowie Bełchatowa. Kilkukrotnie do akcji strzeleckiej dochodzili gospodarze, jednak żadna akcja nie zagroziła bramce Sapeli.

36'

Przez chwilę wszyscy na stadionie mieli wrażenie, że Lechia będzie miała rzut karny. Sędzią Marcin Borski nie widział jednak faulu na Traore.

32'

Kolejne dwie groźne akcje biało-zielonych. Po dośrodkowaniu Nowaka z piłką minął się Buval. Następnie właśnie Paweł Nowak znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak lepsi okazali się obrońcy Bełchatowa.

28'

Przez ostatnie trzy minuty atakowali goście. Jednak żadna akcja nie skończyła się celnym strzałem

24'

Kolejna akcja gospodarzy. Po dobrym dryblingu lewą stroną po ziemi dośrodkowuje Traore. Dawidowski oraz Buval minimalnie minęli się z piłką.

20'

Rzut wolny dla Lechii. Z prawej strony boiska dośrodkowuje Nowak, do piłki w polu karnym dochodzi Luka Vućko. Piłka uderzona głową minimalnie mija poprzeczkę Sapeli.

17'

Za nami 15 minuta meczu. Mecz wyrównany ze wskazaniem na drużynę gości, która miała więcej okazji podbramkowych.

13'

Komolov faulowany przez Bajicia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Małkowski. Akcja groźna, po której bełchatowianie wywalczyli rzut rożny.

10'

Dwie groźne akcje Bełchatowa. Najpierw strzelał Maciej Małkowski, jednak piłka powędrowała wysoko ponad bramką. Następnie w pole karne dośrodkowywał Cetnarski, akcja jednak nie stanowiła większego zagrożenia.

8'

Pierwsza akcja godna odnotowania. Po prostopadłym podaniu Traore do piłki doszedł Nowak, który dośrodkował w pole karne. Piłkę wybili obrońcy.

6'

Pierwsze 5 minut bez rewelacji. Akcje przeprowadzane w środku pola. Obie drużyny nawet nie doprowadziły do sytuacji strzeleckiej.

1'

W zielonych strojach gospodarze, na biało drużyna gości, która rozpoczyna spotkanie.

1'

Początek spotkania

17:43

9 stopni i lekka mżawka, w takich warunkach przyjdzie dziś grać piłkarzom obu drużyn. Do pierwszego gwizdka pozostały 2 minuty. Zawodnicy wbiegają na murawę.

17:18

Serdecznie zapraszamy do śledzenia stadionowych poczynań na łamach naszego serwisu.

17:18

Witamy przed pierwszym meczem 20. kolejki Ekstraklasy, w którym zmierzą się ze sobą zespoły Lechii Gdański i GKS Bełchatów.