Śląsk wygrał z Lechią 2:1 i awansował na piąte miejsce w tabeli

Rzut rożny dla Lechii, ale gdańszczanie nie wykorzystali okazji, aby wyrównać

88'

Strzelec gola - Ćwielong zszedł z boiska, a zmienił go Diaz

86'

Sazankow mógł wyrównać, gdyby strzelił bardziej precyzyjnie, a nie trafił prosto w Kelemena

84'

Vucko wykorzystał fakt, że po rzucie rożnym nie był pilnowany kilka metrów przed bramką Śląska i strzelił gola głową

83'

Luka Vucko strzela kontaktowego gola

83'

Dobra interwencja Kelemena po strzale Lukjanovsa

77'

Sazankow zmienił Traore, który zagrał we Wrocławiu dużo gorzej niż ostatnio

73'

Dobra akcja, lewą stroną Madeja, który zagrał płasko w pole karne. Ale tam żaden z jego kolegów nie spotkał się z piłką

72'

Jeśli Śląsk utrzyma korzystny wynik, to awansuje na piąte miejsce w tabeli i do Lechii wrocławianie będą tracić tylko dwa punkty

70'

Poźniak zastąpił na placu gry Nowaka

69'

Sobota został zmieniony przez Madeja

67'

Kapitalne, prostopadłe podanie Sebastiana Mili do Ćwielonga, który wyszedł sam na sam z Małkowskim i strzelił celnie w długi róg.

66'

Piotr Ćwielong i jest drugi gol dla Śląska!

65'

Rzut wolny dla Śląska z dwudziestu metrów. Mila strzelił za lekko i Małkowski złapał bez trudu piłke

63'

Paweł Nowak już wychodził sam na sam z bramkarzem Śląska, ale był na spalonym

61'

Groźny strzał Surmy z dystansu i z problemami odbił piłkę Marian Kelemen

59'

Celeban szybszy niż Lukjanovs w polu karnym Śląska

58'

Socha wyrzucił piłkę z autu, daleko w pole karne, gdzie Kaźmierczak wyskoczył najwyżej i z dziesięciu metrów przelobował bramkarza Lechii. To ósmy gola pomocnika Śląska w tym sezonie

56'

Przemysła Kaźmierczak głową pokonał Małkowskiego!

54'

Trener Kafarski liczy, że wchodzący Pietrowski zmieni oblicze Lechii w ataku. A na ławce rezerwowych zasiadł Dawidowski

53'

Ćwielong podawał do Gikiewicza, którego jednak uprzedził Bąk i wybił piłkę na rzut rożny

52'

Śląsk i Lechia grają tak, aby po pierwsze nie stracić gola. Przez to obie drużyny nie kwapią się do zdecydowanych ataków, co powoduje, że szans na gole brakuje

52'

49'

Faulowany przy linii bocznej Deleu, ale gdańszczanie nie stworzyli sobie po tym rzucie wolnym okazji strzeleckiej

46'

Obie drużyny wróciły do gry

45'

Po pierwszej połowie Lechia i Śląsk bez strzelonego gola

44'

Faul ofensywny Buvala na Pawelcu

43'

Ćwielong miał okazję na pierwszego, po tym jak miał przed sobą już tylko Małkowskiego. Napastnikowi Śląska przeszkadzali jeszcze defensorzy Lechii i ten uderzył prosto w bramkarza

41'

Dobrze ustawiony Deleu uprzedził Sobotę, który składał się do strzału głową po dośrodkowaniu Ćwielonga

38'

Fojut nie dał się ograć Buvalowi i zatrzymał spokojnie snajpera Lechii

36'

Dobry strzał Mili, ale na raty załapał piłkę Małkowski

35'

Przez kilka ostatnich minut obie drużyny walczą w środku pola i nie mogą stworzyć sobie bramkowych okazji

32'

Na murawie leży opatrywany Jarosław Fojut, który ucierpiał w jednym ze starć.

27'

Świetnie zatrzymał teraz Sochę reprezentant Armenii, Lewon Hajrapetjan.

25'

Agresywnie gra Śląsk w środku boiska. Dużo brzydkich strat z obu stron w tym fragmencie meczu.

22'

Kolejne zagrożenie po stałym fragmencie ze strony Śląska. Po wrzutce Mili do główki doszedł Celeban, jednak jego strzał był zbyt lekki.

21'

Indywidualna akcja Ćwielonga zakończona bardzo niedokładnym strzałem.

19'

Kombinacyjna akcja przyjezdnych, po której faulu na Pawle Nowaku dopatrzył się sędzia. Do wrzutki z wyczuciem wyszedł Kelemen, który pewnie chwycił futbolówkę.

16'

Bardzo dobre dośrodkowanie Mili ze stałego fragmentu gry, jednak najlepiej w polu karnym zachował się dobrze ustawiony Luka Vucko.

14'

Odważniej zaczyna atakować zespół Oresta Lenczyka. Faulowany w środku pola Rafał Gikiewicz.

11'

Znakomite zagranie aktywnego od pierwszego gwizdka Ćwielonga, znacznie obok słupka piłkę posłał Sebastian Mila.

8'

Świetna interwencja nogami Mariana Kelemena, który uratował teraz Śląsk! Nieczysto trafił w piłkę w tej sytuacji Tomasz Dawidowski.

5'

Spokojnie starają się wyprowadzać piłkę obrońcy Lechii. Gospodarze przyjmują przeciwnika na własnej połowie i szukają okazji do błyskawicznego kontrataku.

3'

Zbyt długa piłka adresowana do Ivansa Lukjanovsa.

2'

Dobre dośrodkowanie Piotra Ćwielonga z rzutu wolnego, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Piotra Celebana.

1'

Rozpoczęli gospodarze.

16:40

Statystyki przemawiają za gospodarzami. Lechia spośród 30 punktów tylko 11 zdobyła na wyjeździe, choć zwykle strzelała przeciwnikowi gola. Jej ofensywa trafi jednak na solidną obronę Śląska, która na Oporowskiej bramkę traciła dotąd tylko 7 razy.

16:30

Witamy w relacji z drugiego sobotniego meczu Ekstraklasy w którym Śląsk Wrocław zagra z Lechią Gdańsk.