Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
5 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
93'

Arbiter z Płocka zakończył to spotkanie. Zabójczo skuteczny Górnik nie dał szans Zagłębiu.

93'

Niesamowite ! Kolejna fenomenalna bramka! Robert Jeż 'rogalem' ponad Isialoviciem! Futbolówka od odbija się od słupka i ląduje w siatce! Pogorom !

90'

Strzelec trzeciej, pięknej bramki opuścił już boisko.

90'

Bemben bardzo niecelnie z większej odległości...

88'

Gasparik fatalnie przestrzelił będąc w sytuacji sam na sam.

81'

Ależ było groźnie ! Niewiele pomylił się główkujący Plizga.

77'

Robert Jeż zmienia strzelca pierwszej bramki - Aleksandra Kwieka.

78'

Plizga - panu Bogu w okno...

77'

74'

Hanzel zablokowany przez Zahorskiego. Rzut rożny po którym uderzył głową ten sam zawodnik, lecz dobrze ustawiony był bramkarz gospodarzy.

74'

66'

Doświadczony Bemben pojawia się na placu gry.

69'

Fatalnie gra Lubin w obronie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Jop dogrywa do Gasparika, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

68'

Gasparik dośrodkowuje i Stasiak bliski bramki samobójczej, Isialović na rzut rożny.

66'

Słaby mecz Łotysza. Może Traore da impuls drużynie.

65'

Czwarta bramka w tym spotkaniu! Stachowiak zbyt krótko wypiąstkował piłkę, przejął ją Pawłowski i skierował spokojnie do siatki! Mecz jeszcze się nie skończył!

62'

Wilczek, z dystansu, po koźle - zbyt słabo by zaskoczyć golkipera.

56'

Na boisku pojawił się strzelec bramki z meczu w Lubinie - Kamil Wilczek.

58'

Mecz pięknych bramek! Bonin dośrodkowuje do Sikorskiego, a ten z półobrotu zza pola karnego podwyższa wynik spotkania, strzałem w prawy dolny róg bramki!

54'

Długie podanie do Sikorskiego, napastnik ładnie poradził sobie z Horvathem urwał się i uderzył z dużego konta. Interweniować musiał Isailović.

52'

Ładna akcja Kocota, Pawłowski otrzymał piłkę i strzelił z półwoleja. Stachowiak na rzut rożny. Po chwili bramkarz miejscowych wyłapuje dośrodkowanie.

51'

Od początku Górnik przejął inicjatywę i spokojnie rozgrywa piłkę.

49'

Faulowany Bonin.

48'

Stały fragment gry został zmarnowany przez gości.

48'

Dobra sytuacja dla Zagłębia. Rzut wolny z około 20 - 25 metrów.

46'

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Zaczynamy drugą część meczu.

45'

Po strzelonej drugiej bramce, sędzia kończy pierwszą część meczu. Przez większą część spotkania przeważali goście, jednak 10 ostatnich minut pierwszej połowy należało do gospodarzy, którzy wypracowali sobie dobre okazje i prowadzą 2:0.

45'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie Kwieka, głową Banaś, bramkarz Zagłębia odbija piłkę, ale sędzia uznaję, że piłka przekroczyła całym obwodem linie bramkową. Kontrowersyjna sytuacja.

45'

Z dośrodkowaniem Gasparika z rzutu wolnego z łatwością poradzili sobie obrońcy przyjezdnych.

41'

Pazdan do Sikorskiego i Isailović musiał się mocno nagimnastykować by zapobiec utracie kolejnego gola.

39'

Plizga stara się odpowiedzieć. Jego silne uderzenie z dystansu z trudem odbił Stachowiak.

37'

Kapitalne uderzenie Kwieka z ponad 20 metrów! Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki! Był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, ale za to jaki!

36'

Piękna wymiana piłek pomiędzy Pawłowskim a Hanzelem, i ten drugi niewiele się pomylił.

35'

Fatalny błąd Csaby Horvatha i Zahorski nie wykorzystał dobrej okazji!

33'

Plizga ładnie chciał zagrać do Rakelsa, ale jego intencje znakomicie przeczytał Banaś.

30'

Marciniak z dość dużej odległości.... Chyba troszeczkę za wcześnie na strzały rozpaczy...

28'

Dąbrowski w pole karne - wprost to Stachowiaka.

27'

Aktywny jest dziś Abwo. Póki co za dużo jednak z tego nie wynika.

25'

Górnik gra dziś bardzo niedokładnie. Zagłębie stara się nie odstawać...

25'

Plizga uderzył z około 18 metrów - obok bramki.

23'

Hanzel z dystansu - nie można powiedzieć by był blisko.

22'

Dośrodkowanie Rymaniaka okazuje się zbyt głębokie.

18'

Strzał Sikorskiego z narożnika pola karnego - niewiarygodnie niecelny.

18'

Plizga wrzucał piłkę z narożnika boiska . Rymaniak uderzył niewiele nad poprzeczka.

14'

Rakels zderzył się z... Horvathem. Sędzia gwizdnął rzut wolny dla... Zagłębia.

12'

Dośrodkowanie Abwo wybija środkowy obrońca miejscowych na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry do piłki doszedł Stasiak, ale nie zdołał oddać strzału.

11'

Głupia strata Banasia w środku pola nie zostaje wykorzystana przez gości.

11'

Wciąż dość leniwe tempo spotkania. Miejmy nadzieję, że piłkarze będą się rozkręcać z minuty na minutę.

6'

Środkiem przedzierał się Szymon Pawłowski, w porę powstrzymali go defensorzy Górnika.

5'

Zamieszanie w polu karnym Górnika - piłka trafia przypadkowo do Adama Banasia, którego strzał minimalnie mija bramkę Isailovicia !

4'

Pierwsze minuty dość spokojne - obie drużyny badają swoje możliwości.

1'

Szymon Marciniak gwizdnął po raz pierwszy w tym spotkaniu. Zaczynamy walkę o ligowe punkty!

14:43

Michał Stasiak rozegra dziś swój dwusetny mecz w Ekstraklasie.

14:40

W pierwszej rundzie w Lubinie padł wynik 2:1 dla Górnika. Bramki zdobywali wtedy: Kamil Wilczek - dla Miedziowych; Tomasz Zahorski, Adrian Świątek - dla zabrzan.

14:37

W zespole gości debiutuje dziś Łotysz Deniss Rakels. Osiemnastolatek to były król strzelców ligi swojego ojczystego kraju. Na Łotwie występował w takich klubach jak: Jekabpils SC i Matalurgs Lipawa.

14:34

Znamy składy obu drużyn. Z przyczyn technicznych póki co w lewym okienku nie może pojawić się skład Zagłębia. Prezentujemy go więc w tym miejscu: Isailović - Rymaniak, Stasiak, Horvath, Kocot - Hanzel, Dąbrowski - Pawłowski, Plizga, Abwo - Rakels.

14:23

Już za około 20 minut rozpocznie się spotkanie w Zabrzu. Mecz poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.