Austria - Polska. Pechowiec Zieliński i pistolero Piątek - oceniamy grę polskich piłkarzy w pierwszym meczu eliminacji Euro 2020

21 marca 2019, 22:58 | RED AIP/JN

ELIMINACJE EURO 2020. AUSTRIA - POLSKA. W pierwszym meczy eliminacji Euro 2020 Polska wygrała na wyjeździe 1:0 z Austrią, po bramce Krzysztofa Piątka. Oceniamy, jak zaprezentowali się w Wiedniu Polscy piłkarze.

Kamil Glik - 4 Jak na niego mało widoczny, ale w końcówce przydał nam się jego spokój.
Wojciech Szczęsny - 5 Pewny i skuteczny, naprawiał błędy obrońców.
Tomasz Kędziora - 4,5 Początek miał trudny, bo Austriacy atakowali głównie lewą stroną, a w dodatku brakowało mu asekuracji ze strony kolegów. Później się rozkręcił, miał też udział przy bramce Piątka.
Jan Bednarek - 4 Dwa razy spóźnił się z kryciem, ale ogólnie występ na plus. Tak trzymać
Bartosz Bereszyński - 4 W destrukcji bez większych zastrzeżeń, próbował wspomagać kolegów z ofensywy.
Kamil Grosicki - 4,5 Niezły na prawym skrzydle, raz groźnie uderzył z 25 metrów. Po przerwie wrócił na lewe i widać było, że to jego pozycja.
Mateusz Klich - 4 Starał się, był aktywny, biegał do przodu. Kiepsko dośrodkowywał i strzelał, ale i tak lepszy od Krychowiaka.
Grzegorz Krychowiak - 4 Aktywny głównie w destrukcji. Bez zastrzeżeń.
Piotr Zieliński - 5 Do momentu kontuzji najlepszy z Polaków. Ustawiony na lewym skrzydle łamał pozycję, schodził do środka, dryblował, rozgrywał.
Arkadiusz Milik - 3 W pierwszej połowie praktycznie niewidoczny. Słusznie zmieniony w przerwie.
Robert Lewandowski - 5 Aktywny, walczył, a sztuczka techniczna z przyjęciem piłki piętą w pierwszej połowie - klasa światowa. Podobnie jak podanie w drugiej do Piątka.
Krzysztof Piątek - 5 Zastąpił Zielińskiego i rozruszał nasz atak. A potem zrobił to co potrafi najlepiej. Mógł i powinien strzelić drugiego gola.
Przemysław Frankowski - 4,5 Zmienił w przerwie Milika i była to dobra zmiana, bo Grosicki mógł dzięki niej wrócić na lewą stronę i oba nasze skrzydła odżyły.