menu

Motor pozyskał reprezentanta Ugandy. Były reprezentant Polski blisko zespołu

6 października 2012, 09:49 | Marcin Puka/Kurier Lubelski

Kontrakt z Motorem Lublin tuż przed meczem z Resovią podpisał 28-letni reprezentant Ugandy Vincent Kayizzi. - Czekamy jeszcze na jego certyfikat i wtedy może uda się go zatwierdzić na sobotni mecz - wyjaśnia Świerczewski.

Grzegorz Bronowicki kiedyś zatrzymał Cristiano Ronaldo
Grzegorz Bronowicki kiedyś zatrzymał Cristiano Ronaldo
fot. Arkadiusz Gola/Polskapresse

Motor - Resovia LIVE! Czy gospodarze odbiją się od dna?

- Vincent dużo widzi na boisku, umie zagrać prostopadłą piłkę. Ma niesamowitą wydolność i szybkość. Wzmocni też konkurencję w zespole. To kawał dobrego piłkarza. Już chyba bardzo dawno Motor nie miał w swoich szeregach reprezentanta kraju - zachwala pomocnika "Świr".

Jest też szansa, że niedługo umowę z Motorem podpisze były reprezentant Polski Grzegorz Bronowicki. Obrońca od niedawna trenuje z lubelskim klubem. - Grzesiek już dobrze wygląda. W piątek zrobiłem mu ciężki trening i bez problemów dał sobie radę. Już teraz jest gotowy do gry przez 70 minut - wyjawia Świerczewski. - Mam nadzieję, że pozyskamy tego wartościowego zawodnika. Nie chodzi tylko o jego duże umiejętności piłkarskie, ale i osobowość. Jest stąd, nie trzeba mu płacić za mieszkanie i liczę też, że dogada się z klubem w kwestiach finansowych - dodaje.

Kurier Lubelski