Leszek Ojrzyński: Gonienie wyniku to fatum, które nas prześladuje

20 listopada 2015, 23:52 | psz

- Musi być większa koncentracja i komunikacja, a niestety tego zabrakło. Bramkę straciliśmy w bardzo podobny sposób, jak z Podbeskidziem, ale walczyliśmy dalej - mówi Leszek Ojrzyński, trener Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1

Leszek Ojrzyński (trener Górnika Zabrze): Niestety, chcieliśmy zdobyć trzy punkty, zdobyliśmy tylko jeden. Straciliśmy bramkę, podobnie jak w ostatnim meczu u siebie z Koroną, już na początku spotkania, chociaż w pierwszej minucie my mieliśmy piłkę w polu karnym. Mieliśmy rzut rożny i nasz błąd przy pressingu spowodował, że były za duże odległości w środkowej strefie.

Znowu gonimy wynik i to jest fatum, które nas prześladuje. Bo praktycznie tylko w jednym spotkaniu, które wygraliśmy ze Śląskiem, jako pierwsi zdobyliśmy bramkę. Musi być większa koncentracja i komunikacja, a niestety tego zabrakło. Bramkę straciliśmy w bardzo podobny sposób, jak z Podbeskidziem, ale walczyliśmy dalej.

Jeszcze w pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wisła czekała już tylko na kontry, a mają do tego bardzo dobrych zawodników, którzy dochodzili do sytuacji strzeleckich, lecz ich nie wykorzystali. W drugiej połowie wyszliśmy z nastawieniem, aby jak najszybciej zdobyć bramkę i zaraz na początku, po stałym fragmencie gry, ta sztuka nam się udała. Mieliśmy wyśmienitą sytuację na 2:1, ale Cierzniak obronił.

źródło: Wisła Kraków