menu

Liga włoska. Arkadiusz Milik zaprezentowany dopiero po debiucie. "Chcę napisać nową kartę z Juve"

29 sierpnia 2022, 18:13 | Turyn (PAP)

- Chcę dać coś wyjątkowego Juventusowi, chcę strzelić dużo bramek - powiedział Arkadiusz Milik podczas poniedziałkowej oficjalnej prezentacji na stadionie Allianz. Polski piłkarz w sobotę zadebiutował w barwach klubu z Turynu.


fot. Twitter juventusfc

28-letni reprezentant Polski odpowiadał na wiele pytań dziennikarzy. Milik potwierdził, że to bardzo szczególny moment w jego życiu, a jego celem zawsze było dostanie się do tak dużego klubu. - To dla mnie coś pięknego. Chcę wnieść swój wkład do drużyny, jestem szczęśliwy i chcę zdobywać wiele bramek - powiedział napastnik, który płynnie odpowiadał w języku włoskim.

Milik przyznał, że od razu po przyjeździe do klubu poczuł świetną atmosferę w zespole. - Jest tu niesamowita infrastruktura. Udało mi się szybko spotkać z Wojciechem Szczęsnym, z którym znamy się od wielu lat. Fizycznie jestem w dobrej formie. Zdobyłem wiele bramek w Marsylii, ale teraz liczy się tylko teraźniejszość. Chcę napisać nową kartę w historii w koszulce Juve - wyjaśnił.

Polski piłkarz ma już za sobą kilka treningów w nowym klubie a w nowych barwach zdążył już zadebiutować. W sobotnim meczu z AS Romą na boisku pojawił się na ostatni kwadrans.

[polecany]23691609[/polecany]

Milik potwierdził, że jest gotowy grać w ataku razem z Dusanem Vlahovicem. - On może stać się jeszcze lepszy i ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Często w zespole narodowym grałem w duecie z Robertem Lewandowskim. To jednak trener zadecyduje czy będziemy grać razem, czy też nie. Mój cel nigdy się nie zmienia, chcę zdobywać dużo bramek - dodał.

Napastnik odpowiedział także na pytanie o konfrontację Vlahovica z Robertem Lewandowskim. - To dwaj świetni napastnicy, liczby przemawiają za nimi, ale trudno ich porównywać, bo przeżywają różne momenty w swojej karierze. Lewy ma 34 lata, Dusan jest bardzo młodym i bardzo silnym zawodnikiem - stwierdził.

Na koniec Milik zauważył, że poziom włoskiej ekstraklasy w ostatnim okresie się podniósł. Jego zdaniem o mistrzowską koronę z powodzeniem może ubiegać się 4-5 klubów.

62-krotny reprezentant Polski został wypożyczony na rok z Olimpique Marsylia. We Włoszech występował już w latach 2016-2022, kiedy grał w Napoli. (PAP)

mask/ co/


Polecamy