III liga: Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 3:0 [ZDJĘCIA]

7 marca 2020, 22:50 | jak

Świetną inaugurację rundy wiosennej mają za sobą piłkarze Gwardii Koszalin. Pokonali rezerwy Pogoni 3:0, w pełni rewanżują się za jesienne 1:4 w Szczecinie.

1 / 53

To piąte dopiero w tym sezonie zwycięstwo koszalińskiej drużyny, zarazem najwyższe w rozgrywkach. Już na początku meczu w słupek bramki gości trafił Gabriel Szygenda. W 20. min po wyrzucie z autu zaskakujący strzał oddał Aleks Hendryk, zdobywając drugiego gola w barwach Gwardii. Pierwszego strzelił w... pierwszym spotkaniu z Pogonią II.

Gwardia poszła za ciosem i w 34. min wynik podwyższył aktywny Keisuke Naka. Pięć minut później bliski podwyższenia wyniku był Piotr Sulima. Po rzucie rożnym oddał mocny strzał głową, ale piłka przeszła wzdłuż bramki i minęła słupek.

Drugie 45. minut rozpoczęło się od ataków gości. Nie udało im się strzelić kontaktowego gola, za to w 52. min Sulima wywalczył rzut karny. Na gola zamienił go Mateusz Piotrowski. Gwardia do końca skutecznie pilnowała korzystnego wyniku. Akcje gości zatrzymywały się na koszalińskiej defensywie lub pewnie broniącym w sobotę Adrianie Hartlebie.

Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 3:0 (2:0)
1:0 Hendryk (20.), 2:0 Naka (34.), 3:0 Piotrowski (52. karny).
żk. Piotrowski, Maciąg, Miętek.
Gwardia: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Krauze, Maciąg, Piotrowski, Hendryk (85. Bać), Naka, Szygenda (70. Kurs), Grela (86. Rybacki), Sulima (67. Miętek).