Generalny sprawdzian Radomiaka i wygrana z Motorem w Lublinie

23 lutego 2018, 19:08 | Michał Nowak

W swoim ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rundy wiosennej, Radomiak Radom pokonał w sparingu Motor Lublin 1:0.

Radomiak Radom pokonał w ostatnim zimowym sparingu trzecioligowy Motor Lublin 1:0.

Motor Lublin - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramki: Wróbel 39
Motor: Sobieszczyk - Kasolik, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Zgarda, Burkhardt, Korczakowski, Dzięgielewski, Kozban, Majkowski.
Radomiak: Gostomski - Jakubik (65 Zając), Grudniewski, Świdzikowski (70 Klabnik), Skowron (75 Jakubik), Leandro (55 Jabłoński), Szuprytowski (77 Winsztal), Winsztal (46 Colina), Bemba, Wróbel, Mikita.

Dla piłkarzy z Radomia był to ostatni testowy mecz przed rundą wiosenną drugiej ligi. Trener Jerzy Cyrak mógł skorzystać już z Patryka Mikity, który dołączył do drużyny w środę. Napastnik ten rozpoczął pojedynek z trzecioligowym Motorem w Lublinie w pierwszej jedenastce.

W pierwszych 30 minutach gry oba zespoły miały swoje szanse na otworzenie wyniku w tym spotkaniu. Utrzymywał się jednak wynik bezbramkowy. Już po 20 minutach trzech zawodników obejrzało żółte kartki - Jakub Wróbel oraz Matthieu Bemba po stronie Radomiaka oraz Igor Korczakowski z Motoru. Zieloni wyszli na prowadzenie w 39 minucie, kiedy to błąd Andrzeja Sobieszczyka wykorzystał Wróbel, który skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika ekstraklasowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza był to już kolejny sparingowy gol w barwach Radomiakiem. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga odsłona również toczyła się z przewagą Radomiaka, który miał jeszcze dwie dogodne okazje, do podwyższenia rezultatu, ale na posterunku był lubelski golkiper.