Fortuna 1 Liga. ŁKS - Chrobry 0:1. Porażka ŁKS Łódź na otwarcie nowego stadionu

22 kwietnia 2022, 22:41 | red

Fortuna 1 Liga. W spotkaniu 29. kolejki ŁKS przegrał 0:1 z Chrobrym Głogów. Tym samym otwarcie nowego stadionu przy al. Unii wypadło dla łódzkich kibiców fatalnie. Teraz ełkaesiacy tracą już trzy punkty do piątego w tabeli Chrobrego. Łodzianie muszą się oglądać za siebie, bo na koniec sezonu mogą wypaść ze strefy barażowej. Umocnili się w niej za to głogowianie.

Początek spotkania był nudny. Gra toczyła się głównie w środku pola. ŁKS przeważał, ale miał problemy z wypracowaniem klarownej sytuacji. Chrobry czaił się, by wyprowadzić kontrę, ale także goście nie mieli pomysłu na skuteczną akcję.

W 27. minucie Ricardinho trafił do siatki Chrobrego, ale gol nie został uznany, bo wcześniej Trąbka był na spalonym.

W 66. minucie o szczęściu mogli mówić gospodarze, bo piłka po strzale Bochnaka trafiła w słupek. W końcówce spotkania inicjatywę przejęli goście. Chrobry swoją przewagę udokumentował w 87. minucie, a gola po ładnej akcji drużyny zdobył Jaka Kolenc.