Werder BremaWerder Brema
17:25

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Miłego, spokojnego wieczoru! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

17:24

Szału w tym spotkaniu nie było. Tą potyczkę można określić mianem typowego meczu walki. Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej na boisku w dużej mierze rządził chaos, przypadek, niedokładność. Jedni i drudzy popełniali dzisiaj sporo błędów. Zarówno piłkarze Vfb Stuttgart jak i Werderu Brema mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w niektórych sytuacjach zabrakło im zimnej krwi. Ten rezultat nie zadowala żadnej ze stron oraz nie poprawia znacząco pozycji w tabeli gospodarzy tego pojedynku jak i przyjezdnych.

94'

Koniec meczu! Vfb Stuttgart i Werder Brema dzielą się punktami.

93'

Centra Die w pole karne Werderu po indywidualnej akcji, ale goście wybijają piłkę.

92'

Vfb Stuttgart miało rzut wolny kilkanaście metrów od pola karnego Werderu, ale nie potrafiło go spożytkować.

92'

Jeszcze zmiana w Vfb Stuttgart. Niedermeier wchodzi na murawę w miejsce Kosticia na ostatnie minuty.

90'

Arbiter doliczył 180 sekund.

90'

Trzecia i ostatnia zmiana w Werderze. Kroos za Oztunaliego.

89'

87'

W odpowiedzi szansa dla Stuttgartu! Zagranie z prawej strony na piąty metr do Wernera, który od razu uderzył na bramkę, ale fantastyczną, ofiarną interwencją popisał się Wiedwald!

85'

Niewiele brakowało, a Werder prowadziłby! Z kilkunastu metrów Oztunali trafił w poprzeczkę! Słaba postawa obrońców Werderu, którzy nie przeszkodzili mu w oddaniu uderzenia.

84'

Zakotłowało się przez chwilę w obrębie pola karnego Vfb Stuttgart po centrze Grillitscha z rzutu wolnego, ale gospodarze wyjaśnili tą sytuację.

83'

80'

Pierwsza zmiana w Vfb Stuttgart. Ku ławce rezerwowych kieruje się Didavi, a jego miejsce na boisku zajmie Maxim.

78'

Schwaab zagrał na "szesnastkę" do Wernera, ale rywal przeszkodził mu w przyjęciu piłki i korner dla gospodarzy, po którym nic groźnego nie wynikło.

72'

Fritz zdecydował się ponownie na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od Sunjicia, następnie trafiła do niepilnowanego Ujaha, który nie zmarnował tej okazji i pokonał bezradnego Tytonia.

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Werder wyrównuje! Anthony Ujah!

70'

Fritz był teraz bardzo bliski szczęścia! Posłał atomowe uderzenie tuż zza pola karnego i futbolówka przeszła obok słupka!

67'

Druga zmiana w Werderze. Schodzi Bartels, a wchodzi doświadczony Pizarro, który ma wzmocnić atak.

66'

Vfb Stuttgart nie stworzył teraz zagrożenie pod bramką Werderu ani po rzucie wolnym, ani po rzucie rożnym.

65'

Leżał na boisku Kostić, długo nie podnosił się, ale w końcu wstał i będzie mógł kontynuować zawody. Za przewinienie na nim Stuttgart ma rzut wolny z niezłej pozycji.

62'

Godzina gry za nami na Mercedes-Benz Arena. Do opisania tego spotkania można użyć utartego frazesu - "typowy mecz walki".

59'

Długie podanie w pole karne Stuttgartu, z sytuacyjnej piłki uderzył Ujah i Tytoń ratuje swój zespół od utraty gola, zostawiając lewą dłoń!

56'

Kolejna nieudana wrzutka Kosticia ze stałego fragmentu gry, tym razem z rzutu rożnego.

56'

Po centrze Kosticia Garcia chciał zgrać piłkę głową do Wiedwalda, ale zrobił to źle i gospodarze mają rzut rożny.

54'

Kiepska centra z rzutu wolnego w wykonaniu Kosticia.

53'

Żółtą kartką ukarany Fritz za faul taktyczny, Sprowadził on do parteru pędzącego z piłką Wernera.

52'

Tytoń piąstkuje piłkę po centrze z rzutu rożnego.

51'

Ucierpiał bark Junuzovicia w starciu z Baumgartlem przed kilkoma minutami i nie może on kontynuować zawodów. Zastąpił go na placu gry Grillitsch.

50'

49'

Kostić upomniany żółtą kartką.

48'

Bartels dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale poradzili sobie z tym zagraniem, bardzo szybko wybijając piłkę

47'

Głupi faul Baumgartla na Junuzoviciu w bocznym sektorze boiska, na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Werderu z niezłej pozycji.

47'

W przerwie żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na roszady w składach swoich zespołów.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut! Rozpoczęli drugą połowę piłkarze Werderu.

16:28

16:26

Oba zespoły grają bardzo nerwowo i momentami chaotycznie. Nie brakuje walki o każdy metr boiska. Jedni i drudzy popełniają sporo błędów, a w niektórych sytuacjach nie brakuje przypadkowości. Więcej okazji do strzelenia gola miał Stuttgart i mógł prowadzić większą różnicą goli. Werder miał znakomitą "setkę" przed przerwą, ale też skrzywdził go sędzia, kiedy to nie odgwizdał rzutu karnego za faul na Ujahu.

16:21

45'

Koniec pierwszej połowy! Vfb Stuttgart - Werder Brema 1:0 do przerwy.

44'

Werder mógł wyrównać, to była setka! Po dobrej centrze Gebre Selassie Oztunali z kilku metrów uderzył w kierunku wyższych partii trybun! Jednak, gdyby nie wbiegł przed Junuzovicia i zostawił mu piłkę mogło być z tej sytuacji więcej pożytku!

42'

Po centrze Oztunaliego nieatakowany Sunjić wybija piłkę na rzut rożny.

39'

Następna szansa dla Vfb Stuttgart! Kostić zagrywał wzdłuż bramki, piłkę chciał złapać Wiedwald, ale wypuścił ją. Bliski przejęcia jej był Werner, ale ostatecznie do niego nie dotarła i 19-letni napastnik nie stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia.

37'

34'

Kostić dośrodkował dosłownie z linii końcowej w pole karne, a nadbiegający Rupp, który zamykał akcję, huknął i zmusił do kapitulacji Wiedwalda! Fatalna postawa defensywy Werderu.

33'

GOOOOOOOOOOOOOL! Vfb Stuttgart obejmuje prowadzenie, a do bramki Werderu trafia Rupp!

33'

Po krótko rozegranym rzucie wolnym Vestergaard próbował uderzać na bramkę gospodarzy, ale został zablokowany.

32'

Po okresie przewagi Vfb Stuttgart gra się wyrównała. W grze obu zespołów momentami panuje spory chaos.

31'

Bargfrede ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

30'

Powinien być rzut karny dla Werderu! Baumgartl faulował Ujaha we własnym polu karnym!

28'

Bartels niecelnym podaniem w polu karnym Stuttgartu zaprzepaścił szansę na dobrą sytuację podbramkową dla swojej drużyny.

25'

Żółta kartka dla Die za faul na Vestergaardzie.

23'

Kolejna okazja dla Vfb Stuttgart po ładnie rozprowadzonej akcji. Insua ładnie oskrzydlił akcję na lewej stronie i zagrał po ziemi piłkę przed bramkę Wederu. Ustawiony tam był Werner i kiedy przygotowywał się on do oddania strzału, futbolówka mu odskoczyła i nieczysto w nią trafił. Mogło być 1:0.

18'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Schwaaba i od bramki Wiedwald.

15'

Ależ był teraz bliski szczęścia Stuttgart! Po centrze ze skrzydła Baumgartl uderzył z główki minimalnie obok słupka! Zaznaczmy jednak, że Wiedwald źle wyszedł do futbolówki i minął się z nią, a obrońcy Werderu źle kryli.

13'

Kolejna okazja dla Stuttgartu. Najpierw strzał Die z kilkunastu metrów został zablokowany, a po drugiej próbie Iworyjczyka futbolówka przeszła obok słupka.

11'

Pierwsza okazja dla Vfb Stuttgart. Przed szansą stanął Schwaab, ale jego uderzenie w kierunku długiego słupka broni Wiedwald.

10'

Vfb Stuttgart próbuje przedzierać się prawą flanką, ale na razie bez efektów.

8'

Zagranie w pole karne do Ujaha, ale nie zdołał on nic zdziałać, gdyż piłkarze Vfb Stuttgart zabrali mu futbolówkę.

6'

Werder próbuje budować atak pozycyjny.

4'

3'

Zagranie ze skrzydła w pole karne Werderu Ruppa, ale goście błyskawicznie zażegnali niebezpieczeństwo.

15:29

Florian Meyer daje sygnał do rozpoczęcia meczu! Gramy! Od środka Vfb Stuttgart.

15:27

Za chwilę przywitanie, losowanie i zaczynamy granie!

15:26

Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na murawę Mercedes-Benz Arena.

15:21

Zawody na Mercedes-Benz Arena poprowadzi 47-letni Florian Meyer.

15:18

Piłkarze obu ekip kończą właśnie rozgrzewkę i udają się do szatni.

15:12

15:06

Rozgrzewka piłkarzy Vfb Stuttgart.

15:02

Bilans potyczek między drużynami ze Stuttgartu i Bremy jest bardzo wyrównany. 34 razy górą było VfB Stuttgart, 33 razy wygrywał Werder, zaś 31 razy padał remis. Zielono-Biali na wyjazdowe zwycięstwo z Die Schwaben czekają od 9 lutego 2013 roku.

14:58

W oczekiwaniu na początek meczu zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi. Można przejść do niej klikając TUTAJ!

14:55

Dla obu klubów jest to szalenie ważne spotkanie. VfB Stuttgart na jakąkolwiek zdobycz punktową czeka od 1 listopada, zaś piłkarze z Bremy tydzień krócej. Po siedmiu rozegranych meczach 15. kolejki Bundesligi Die Gruen-Weissen znajdują się na miejscu barażowym, a Die Schwaben zostali czerwoną latarnią ligi. Jedni i drudzy wiążą z tym pojedynkiem bardzo duże nadzieje i liczą przede wszystkim na przełamanie, które dodałoby wiatru w żagle na końcówkę rundy jesiennej.

14:48

Wyjściowe składy Vfb Stuttgart i Werderu Brema dostępne są również w panelu naszej relacji LIVE!