Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Do zobaczenia w rundzie wiosennej!

19:52

Piłkarze Lecha utworzyli szpaler schodzącemu z boiska Wołąkiewiczowi. Były kapitan Lecha żegna się z poznańska widownią.

19:51

To niebywałe, że poznaniacy, mając tyle okazji, zdobyli tylko jedna bramkę. Podopieczni Macieja Skorży mieli sporą przewagę i zasłużenie wygrali ostatnie spotkanie w tym roku. Dzięki temu przezimują na trzecim miejscu w tabeli.

94'

Koniec meczu! Lech wygrywa 1:0!

93'

Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

91'

Naciskany przez Sadajewa Bąk wybił piłkę na rzut rożny, a teraz ma ogromne pretensje do swoich obrońców.

90'

Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

90'

Hamalainen przegrywa pojedynek sam na sam z Bąkiem!

89'

Były kapitan Lecha zmienia Dariusza Formellę. To jego ostatni występ w Lechu, już pewne jest bowiem, że klub nie przedłuży kończącej się w grudniu umowy zawodnika.

89'

Do wejścia na boisko gotowy jest Hubert Wołąkiewicz. Skorża zrezygnował zatem z wprowadzenia na boisko Pawłowskiego, zamiast tego szansę na pożegnalny występ w Lechu dostanie "Żaba".

86'

Grzelczak uderza tuż obok bramki Buricia. Niewiele brakowało, by zaskoczył bramkarza Lecha.

83'

Trzecia zmiana w Lechii - Piotr Grzelczak zastępuje Bruno Nazario.

82'

Bąk wyszedł daleko z bramki, wybijając piłkę głową. Próbował wykorzystać to Jevtić, który uderzył z 40 metrów do pustej bramki, ale nie trafił.

79'

NIESAMOWITE! Kownacki zagrywa z lewej strony w pole karne, a Sadajew stojąc tuż przed pustą bramką nie trafia w piłkę! Co za fatalny błąd!

76'

Zmiana w drużynie Lechii Gdańsk: Paweł Czychowski zastępuje Bartłomieja Pawłowskiego.

73'

A Pawłowski ponownie odesłany na rozgrzewkę. Zwleka z ostatnią zmianą szkoleniowiec Lecha.

72'

Brutalny faul Borysiuka na Kownackim, żółta kartka dla zawodnika Lechii.

71'

Uderzenie Formelli z 30 metrów łapie Bąk.

70'

Do wejścia na boisko szykuje się Szymon Pawłowski, zatem za chwilę ostatnia zmiana w zespole Lecha.

67'

Bednarek faulował Colaka na boku boiska, za co obejrzał żółtą kartkę.

64'

Fatalny błąd Tiago Valente,, na szczęście dla gości bez konsekwencji. Obrońca Lechii nie wybijał piłki, czekając aż wyjdzie do niej Bąk, tymczasem zza pleców wyskoczył mu Sadajew i odebrał futbolówkę. Napastnik Lecha wyrzucił się mocno do boku i gracze Lechii mieli czas, by uporządkować sytuację w defensywie. Gdyby nie to, mogło być 2:0.

60'

Druga roszada w ekipie poznańskiego Lecha. Na boisko wchodzi Dawid Kownacki, zajmując miejsce Muhameda Keity.

59'

Zmiana w zespole Lechii, Daniel Łukasik zastępuje Stojana Vranjesa.

58'

Nie ma gola! Hamalainen strzela w środek bramki, a jego uderzenie broni Bąk!

58'

Jevtić przedzierał się przez trzech obrońców Lechii, wpadł w pole karne i został sfaulowany! Jedenastka dla Lecha!

56'

Będzie również roszada w Lechii, do wejścia szykuje się Daniel Łukasik.

53'

Pierwsza zmiana w zespole Lecha - boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Paulus Arajuuri, a zastąpił go Jan Bednarek.

50'

Sadajew stracił piłkę na rzecz Tiago Valente, po czym... złapał go za koszulkę i powalił na ziemię. Tym razem obyło się bez kartki, ale ciekawe, kiedy cierpliwość sędziego Kwiatkowskiego się skończy. Czeczen wręcz prosi się o upomnienie.

49'

Hamalainen do Sadajewa, ten z metra trafia prosto w Bąka! W tej sytuacji trzeba go jednak usprawiedliwić, bo bramkarz Lechii był tuż przy nim i nie pozwolił na oddanie lepszego strzału.

47'

Sadajew uderza niecelnie na bramkę Bąka.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

18:56

Do przerwy Lech zasłużenie prowadzi. Poznaniacy byli lepsi pod każdym względem - częściej byli przy piłce, stwarzali więcej i groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. To, że prowadzą tylko jednym golem jest winą nieskuteczności, przede wszystkim Zaura Sadajewa i Muhameda Keity. Obaj mieli kilka okazji, by wpisać się na listę strzelców.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

I znów Sadajew! Teraz wszedł w pole karne z lewej strony boiska i z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę!

44'

Sadajew huknął sprzed pola karnego, Bąk z problemami odbija piłkę!

41'

pawcio426 - urodził się w Gambii, ale ma tylko obywatelstwo norweskie, grał w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju. Dlatego myślę, że nazwanie go Norwegiem jest jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam ;)

39'

Rzut rożny dla Lechii, tym razem z drugiej strony boiska, tym razem wykonywany przez Bruno Nazario. Efekt ten sam - piłkę łapie Burić.

37'

Keita strzela z narożnika pola karnego zbyt lekko, by pokonać Bąka. To już kolejna nieudana próba tego zawodnika w tym spotkaniu.

34'

Niesamowitego pecha mieli teraz piłkarze Lechii Gdańsk! Formella oddał strzał w krótki słupek, a piłka odbiła się od nogi próbującego interweniować Pietrowskiego, minimalnie zmieniła kierunek i wpadła tuż przy słupku obok Mateusza Bąka. Lech prowadzi 1:0!

32'

GOOOOOL!!! DARIUSZ FORMELLA!!!

30'

Formella widowiskowo ograł Pietrowskiego, później dośrodkował w pole karne, ale akurat tam, gdzie stał inny obrońca Lechii.

27'

Momentalny kontratak Lechii lewą stroną, wchodzący w pole karne Colak prawie ograł Arajuuriego, ale wtedy Finowi pomógł jego partner ze środka boiska, wybijając piłkę z pola karnego.

27'

Po dośrodkowaniu z rożnego niezbyt dobry strzał oddał Kamiński, przez co piłkę spokojnie złapał Bąk.

26'

I ponownie blisko był Sadajew! Tym razem znalazł pozycję do strzału na szesnastym metrze, a piłka po rykoszecie wyszła na róg.

24'

Keita zagrywa z prawej strony do Sadajewa, a ten stojąc tuż przed bramką... nie trafił w piłkę!

21'

Keita strzela z jedenastu metrów prosto w stojącego przy nim obrońcę.

19'

Drugi rzut rożny Lechii w tym meczu i ten sam klops, co przy pierwszym - piłka trafia prosto do Buricia.

18'

Ależ teraz petardę z dystansu posłał Garbacik! Ostatecznie piłka bo odbiciu od któregoś z lechitów wyszła na rzut rożny.

18'

Kędziora do Trałki, ten strzela w krótki słupek, ale świetnie broni Bąk. Nawet jakby bramka wpadła, to nie mogła zostać uznana, bo kapitan Lecha był na spalonym.

17'

Hamalainen chciał zagrać długą piłkę do Formelli, ale trafił w twarz stojącego nieopodal Borysiuka. Oszołomiony piłkarz Lechii na chwilę opuszcza boisko.

14'

Bardzo dobra sytuacja Lecha zmarnowana przez Keitę! Formella dobrze zauważył wychodzącego prawą stroną Norwega, ten ruszył w stronę bramki, wszedł w pole karne i oddał strzał, obroniony przez Bąka! Bramkarz Lechii nie był za dobrze ustawiony, odsłonił długi słupek, trzeba było tam ładować!

11'

Sadajew wygrał przepychankę z Garbacikiem, ale w sukurs młodemu stoperowi Lechii przyszedł Stojan Vranjes i odzyskał piłkę.

9'

Dobra piłka Wiśniewskiego do Bruno Nazario, którego uprzedził wychodzący z bramki Burić. Golkiper Lecha skutecznie interweniował głową tuż przed własnym polem karnym.

8'

Za mocna piłka do wychodzącego z głębi pola Keity ląduje w rękach Bąka.

7'

Sędzia Kwiatkowski uciął sobie pogawędkę z Zaurem Sadajewem, prawdopodobnie z powodu jakiś komentarzy zawodnika Lecha. Czeczen musi opanować emocje, bo inaczej zarobi żółtą kartkę.

6'

Złe dośrodkowanie Wiśniewskiego ze stałego fragmentu gry, piłka posłana prosto w ręze Buricia.

5'

Pierwsza akcja Lechii, po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki nie doszedł Bruno Nazario, dobrze powstrzymywany przez Kędziorę. Gdańszczanie mają jeszcze rzut rożny.

3'

Pierwszy strzał nie mógł zaskoczyć Mateusza Bąka. Dariusz Formella uderzał lekko z narożnika pola karnego i golkiper gości spokojnie złapał piłkę.

2'

Na początku meczu długo przy piłce utrzymują się lechici, na razie rywal miał ją w posiadaniu tylko sporadycznie.

1'

Colak do Wiśniewskiego i zaczynamy pierwszą połowę!

17:59

Kto okaże się lepszy w spotkaniu ostatniej tegorocznej kolejki? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

17:59

Oba zespoły na murawie - Lech dzisiaj na niebiesko, natomiast Lechia wystąpi w białych strojach.

17:55

Ławka rezerwowych Lechii: Podleśny, Łukasik, Grzelczak, Dźwigała, Buksa, Czychowski, Leković.

17:54

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Douglas, Pawłowski, Drewniak, Wołąkiewicz, Kownacki, Bednarek.

17:54

Odnotujmy jeszcze, że dzisiaj po raz pierwszy od momentu rozstania z Lechem na Bułgarską wraca Mateusz Możdżeń. Zawodnik, który w Poznaniu spędził niemal siedem lat, odszedł latem tego roku i został piłkarzem Lechii.

17:52

Czeczen jeszcze jaki piłkarz Lechii zagrał w pierwszym meczu między tymi zespołami, zakończonym zwycięstwem Lecha 2:1. W sumie przyczynił się wtedy do zdobycia przez "Kolejorza" trzech punktów, bo jeszcze przed przerwą zebrał dwie żółte kartki i głupio osłabił zespół. Ciekawe, czy dzisiaj, już po drugiej stronie barykady, również pomoże poznaniakom w zwycięstwie.