Na stadionie Wisły Kraków niczym na obiekcie Atletico Madryt
Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Wisła Kraków, rozpoczęły się prace, w ramach których wymienionych zostanie 1638 krzesełek w sektorach VIP, zlokalizowanych na trybunie zachodniej. Zdemontowane zostały już zużyte i przebarwione fotele. Prace związane z montażem nowych siedzisk potrwają do 15 października 2020 roku.
Wymiana krzesełek prowadzona jest na mocy porozumienia Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie z Firmą POLIMEX MOSTOSTAL SA i na koszt wykonawcy. Wymiana siedzisk VIP obejmuje demontaż i utylizację dotychczasowych krzesełek oraz zakup i montaż nowych (produkcji Eheim Seating Sp. z o.o.). Będą to produkty plastikowe z podwyższonym oparciem oraz dwoma podłokietnikami (model ARC Lite Plus).
- Takie krzesełka cechuje je dużo większa trwałość niż skórzanych, które na obiektach otwartych, poddane zmiennym warunkom atmosferycznym, znacznie szybciej ulegają zniszczeniu i wyblaknięciu – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
- Z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni biznesowej i zapewnieniu komfortu użytkowania kibicom korzystającym ze Strefy VIP, wspólnie z ZIS-em rozpoczęliśmy prace mające zwiększyć atrakcyjność tej części obiektu. Trwa wymiana krzesełek przynależących do loży, bowiem modernizacja wpłynie nie tylko na jej użyteczność, ale również wygląd całego stadionu – mówi prezes zarządu Wisły SA Dawid Błaszczykowski.
[przycisk_galeria]
Konsultacje w sprawie stadionu Wisły Kraków tylko do 25 września
Warto pamiętać, że trwają konsultacje społeczne sposobu zagospodarowania, modernizacji i wykorzystania obszaru wokół stadionu położonego w rejonie ul. Reymonta i al. 3 Maja. Przedmiotem konsultacji jest opracowanie autorstwa firmy Archetus Sp. z o.o. pn.: „Koncepcja kierunkowa zagospodarowania terenu wokół Stadionu Miejskiego im. H. Reymana w Krakowie”.
Uwagi należy kierować na adres konsultacje@zis.krakow.pl do 25 września 2020 roku.
Najważniejsze elementy koncepcji stadionu Wisły Kraków
Od strony ul. Reymonta zaplanowano wybudowanie 2 budynków o lekkiej konstrukcji. Pierwszy z przeznaczeniem na parking o pojemności 400 miejsc. Drugi pełnić będzie m. in. funkcję muzeum Wisły Kraków, ze 100 miejscami parkingowymi. Wokół budynków nie zabraknie terenów zielonych. Koncepcja przewiduje ponadto wygospodarowanie przestrzeni na pomnik legendy Wisły Kraków Henryka Reymana oraz Aleję Gwiazd, co było jednym z głównych postulatów zgłoszonych przez Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków.
Po stronie południowej powstanie boisko wielofunkcyjne z zapleczem socjalnym oraz szatniami. Te zostaną umieszczone w budynku, który stanowił będzie jednocześnie parking dla 500 samochodów oraz autokarów. Wszystkie parkingi poza dniami meczowymi, kiedy będą służyć kibicom Białej Gwiazdy, będą dostępne dla mieszkańców Krakowa oraz turystów.
Kolejnym istotnym elementem opracowania jest otwarcie stadionu na przylegający do obiektu Park Jordana, co pozwoliłoby nie tylko na stworzenie dodatkowych dróg ewakuacji, ale także dało możliwość połączenia nowopowstałego terenu rekreacyjnego z istniejącym już miejscem spotkań mieszkańców miasta.
Źródło: ZIS
[polecane]20723817, 20463485, 20695383, 20701745, 20703681, 20718069[/polecane]