Widzów: 3514

19:57

Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść. Do usłyszenia w następnej rundzie. Pozdro :)

19:56

Mimo walecznej postawy i pogoni, Arce nie udało się odrobić w II połowie strat i ostatecznie Termalica wywozi z Gdyni cenne 3 punkty.

97'

Koniec meczu! Arka 1:2 Termalica.

97'

Ostra centra wybita przez gości, do piłki dopada Wojowski, ale w niezłej sytuacji strzela obok bramki.

96'

Ostatnia szansa dla Arki! Rzut wolny zza pola karnego. Pod bramką gości jest też Szromnik. Wrzuca Budka.

94'

Faulowany Jamróz na połowie rywala i mamy rzut wolny dla Arki. A na trybunach "Arka, Arka, Arka Goooool "!

92'

Żółta kartka dla Kujawy za odrzucenie piłki.

91'

Termalica broni się już całą "11". Arka z kolei co zrozumiałe rzuca całe siły do ataku.

90'

Z powodu wielu przerw sędzia dolicza nie mniej niż 6 minut.

89'

Schodzi żegnany gwizdami Piątek, a wchodzi Kujawa.

89'

Znów zagotowało się pod bramką Termaliki za sprawą Szwocha. Ładne uderzenie pomocnika Arki łapie jednak Nowak.

88'

Jamróz za Pruchnika.

85'

Ależ cudowne uderzenie Szwocha z 25 metrów. Pomocnik Arki trafia w poprzeczkę, piłka odbija się jeszcze od rękawicy Nowaka i wylatuje w pole. Rzucają się na nią arkowcy, ale zabrakło centymetrów aby wpakować ją do bramki.

83'

Tym razem żółta kartka dla Nowaka za opóźnianie gry.

83'

Żółtą kartkę za ostry faul ogląda Pleva.

82'

Budka posyła piłkę przed pole karne, tam przyjmuje ją Szwoch i podaje do Pruchnika. Strzał Pruchnika blokuje defensywa gości.

80'

Kogut za Piekarskiego.

80'

Ależ blisko wyrównania Arka. Centra zawiesinka Sobieraja, do głowy dochodzi Szubert, ale nieznacznie się myli.

79'

Arka miała rzut wolny tuż zza pola karnego, na strzał zdecydował się Radzewicz, ale piłka po murze ląduje w rękawicach Nowaka

78'

W odpowiedzi znów Termalica. Wrzuca Jarecki, a Drozdowiczowi zabrakło naprawdę niewiele aby dojść do piłki głową.

77'

I akcja pod drugą bramką. Teraz szarżował Szubert, ale skutecznie wypchnięty przez obrońców.

75'

Powinno być po meczu. Fatalna strata w środku pola Arkowców i z kontrą ruszył Drozdowicz, z dziecinną łatwością minął Jarzębowskiego i miał przed sobą tylko Szromnika. Bramkarz Arki ratuje swój zespół fenomenalną interwencją! Jeszcze będzie się działo!

74'

Bardzo mocne uderzenie Budki z dystansu, Nowak wybija piłkę przed siebie, dopada do niej Aleksander i umieszcza ją głową w siatce.

73'

2:1 !!! Arka łapie kontakt. Arkadiusz Aleksander !!!

68'

Obrywa się eks-lechiście Piątkowi klasycznym "Ch.. ci na imię, Piątek ty s......."

67'

Piątek również...

67'

Sobieraj ogląda żółtko za przepychanki z Piątkiem

67'

Leżał bardzo długo jeden z zawodników gości. Poddenerwowany Sobieraj sugerował, że symuluje. Do akcji włączył się Piątek i doszło do jego przepychanki z Sobim.

65'

Kolejne katastrofalne zagranie Radzewicza, który prokuruje 100% okazję dla rywala. Przed szansą sam na sam staje Drozdowicz. Tym razem Szromnik ratuje swój zespół.

61'

Kąśliwe, lobujące uderzenie Piekarskiego, nieco wysunięty Szromnik rzucił się by sięgnąć piłkę, ta przelatuje jednak nad poprzeczką.

60'

Jak na razie w II połowie dużo walki i brak dogodnych okazji do zmiany wyniku. Arka stara się jak może, ale Termalica bardzo dobrze się broni i wyprowadza raz po raz niezwykle, ale to niezwykle groźne kontry.

58'

Dobra akcja Arki. Szwoch uruchamia prostopadłym podaniem wbiegającego w pole karne Budkę, ten za mocno wypuszcza sobie piłkę i traci piłkę.

57'

Zmiana również w Termalice. Jarecki za Piotrowskiego.

55'

Podwójna zmiana w Arce. Wchodzi również Wojowski za Rzuchowskiego.

55'

Szubert za Juraszka.

53'

Niezły strzał Radzewicza z mocną rotacją, ale ponownie pewnie w bramce Niecieczy Nowak.

52'

Świetna centra Pruchnika z prawej flanki, dobrze głową przy słupku mierzył Aleksander, ale na posterunku jest Nowak.

50'

Dobra kontra w wykonaniu gości. Na pełnej szybkości Biskup dogrywa do Piotrowskiego, jednak lot piłki głową przecina powracający Budka. Piotrowski kontynuuje akcję i kończy ją bardzo niecelnym strzałem.

49'

Biskup ostro potraktował Tomasika i sędzia podyktował rzut wolny.

48'

Rzut rożny po indywidualnej akcji i rajdzie w pole karne Aleksandra

46'

Arka zaczęła od ataków. Dobra centra i wybicie na rzut rożny przez obrońcę Termaliki. Po kornerze pewnym chwytem popisuje się Nowak.

46'

Zaczynamy! Przed nami ostatni 45 minut w 1 lidze przed dłuuuuugą zimową przerwą.

19:03

Arka już na murawie, przywitana gromkim "Walczyć Arka Walczyć"

19:02

Arka

18:49

Do przerwy w Gdyni niespodzianka. Faworyzowana Arka przegrywa 0:2. Gdynianie do momentu utraty gola grali nieco lepiej. Termalica jednak popisała się tym, co dziś zawodzi żółto- niebieskich, czyli skutecznością, dlatego prowadzi.

46'

Koniec I połowy!

46'

Jeszcze groźna kontra, Piotrowski wpada w pole karne, ale powstrzymuje go Sobieraj.

45'

Sędzia doliczył nie mniej niż 1 minutę gry.

44'

Dobra akcja zespołowa Arki zwieńczona katastrofalnym dośrodkowaniem Radzewicza.

42'

Nie idzie dziś wykańczanie akcji żółto- niebieskim. Kolejna wyśmienita okazja do zdobycia bramki. Tym razem po dobrej wrzutce z lewej strony od Tomasika przed szansą stanął Aleksander, jednak w sobie znany sposób nie trafił do na wpół pustej bramki. Zawodzi dziś skuteczność.

40'

Z opatrunkiem na głowie gra Bartosz Kopacz, to efekt jego starcia z jednym z arkowców jeszcze z pierwszego kwadransa gry.

38'

Dość nieoczekiwanie po 37 minutach gry goście z Niecieczy prowadzą 2:0. Wydawało się, że przeważa Arka, ale dwa gongi w ciągu 3 minut zszokowały trybuny.

37'

2:0 dla Termaliki!!! Jakub Biskup bezbłędnie wykonuje rzut karny.

36'

Rzut karny dla gości po bezmyślnym faulu Juraszka na Kaczmarczyku !!!

35'

Na lewym skrzydle Rzuchowski faulował Piekarskiego. Sprytnie szybko rzut wolny wykonał Piotrowski podając do Pielorza, ten minął jednego rywala i przy asyście dwóch obrońców oddał strzał z linii pola karnego. Piłka po nogach Budki wpada za kołnierz Szromnika

34'

1:0 dla Termaliki !!! Łukasz Pielorz !!!

32'

Jarzębowski podciągnął kilka metrów z piłką i odegrał dobrze ustawionemu Tomasikowi. Pomocnik gdynian zdecydował się na strzał, ale po raz kolejny uderzył niecelnie. Nie siedzi mu dziś piłka na nodze...

30'

W Gdyni mży, miejmy nadzieję, że to nie zniechęci piłkarzy i będą prezentować się przynajmniej jak do tej pory. Mecz może się bowiem podobać.

28'

W odpowiedzi ładna akcja oskrzydlająca Termaliki. Z prawej flanki dobrze centrował Biskup, ale w polu karnym pokazał klasę Sobieraj.

27'

Genialna seria zagrań Szwocha, który przedryblował 4 zawodników Termaliki i ładnie dośrodkował. W polu karnym nieco szybszy od Aleksandra był jednak Nowak.

25'

Za nami 25 minut meczu. Spotkanie jest wyrównane, dominuje twarda gra. Na szczęście nie brakuje podbramkowych okazji, których do tej pory nieco więcej stworzyła ekipa żółto- niebieskich. W Arce dziś Radzewicz gra lewego obrońcę, a Tomasik lewego pomocnika. Po raz kolejny Rzuchowski rozpoczął mecz na prawym skrzydle.

24'

Radzewicz staje przed szansą, ma przed sobą tylko Nowaka ale fatalnie pudłuje. Na jego szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

23'

Kapitalna okazja dla Arki. Tomasik wychodzi na dobra pozycję po dograniu Radzewicza, ale jego dogranie blokuje defensywa gości i jest rzut rożny.

22'

Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Tomasik, jednak jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Dobry metr nad bramką.

21'

Faul na Rzuchowskim i Arka ma rzut wolny z 28 metrów.

20'

Ładnie zagrali na jeden kontakt Tomasik- Aleksander- Szwoch, ale zabrakło dokładności pod polem karnym.

19'

Indywidualna akcja i przepiękny strzał Biskupa zza pola karnego. Ależ było blisko, Biskup mierzył po oknie, ale piłka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów nad spojeniem.

17'

Arka W Gdyni na razie bez bramek.

15'

Było groźnie! Ładnie dorzucił Tomasik, ale Jarzębowski w ostatniej chwili uprzedzony przez defensora gości. Dobijał jeszcze Szwoch, ale po nogach rywala.

15'

W narożniku boiska na połowie Termaliki faulowany Aleksander. Arka ma rzut wolny z dobrej pozycji.

14'

Termalica wychodzi z kontrą. Piekarski do Piotrowskiego na prawe skrzydło, ten centruje, ale piłkę pewni łapie Szromnik.

11'

Kibice w Gdyni nie mają wątpliwości. GÓRKA: "Kto wygra mecz"? TORY: "Arka"!

10'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia, Termalica kontynuowała jednak akcję i wywalczyła kolejny rzut rożny.

7'

W odpowiedzi goście, jednak w ostatniej chwili Radzewicz ściąga piłkę z nogi pomocnika Termaliki. Jest korner dla Niecieczy.

5'

Wręcz niemożliwym jest, że Arka nie prowadzi w tym momencie 1:0. Kapitalną piłkę od Pruchnika na prawą stronę otrzymał Budka, przyjął i uderzył groźnie po ziemi. Wydawało się, że kłopotów ze złapaniem futbolówki nie będzie miał Nowak, ten jednak wypluwa ją a do niemalże pustej bramki w zamieszaniu nie trafia najpierw Rzuchowski, a później Szwoch.

4'

Po przejęci piłki ładnie popędził w kontrze Biskup, świetną interwencją popisał się Sobieraj.

4'

Teraz z Górki słychać "Piłka nożna bez policji, hej hej"!

3'

Pierwsza próba gdynian. Rzuchowski zagrywa do wbiegającego w pole Aleksandra, jednak dobre podanie w porę przecina Pleva.

2'

Po meczu przerwy ponownie ożyła Górka. Kibice Arki zaczęli mocno od "Marsz, Marsz, Marsz, Do Boju Marsz..."!!!

1'

Zaczynamy !

17:59

Arka pojutrze uda się do USA. Wyjazd jest bardziej turystyczny niż czysto piłkarski. Co prawda Arka rozegra tam 2 bądź 3 spotkania sparingowe, ale jak mówił niedawno na konferencji Adrian Budka "będzie okazja zobaczyć Stany" i "będziemy się integrować"... cokolwiek miało to znaczyć.

17:56

Dziś proponuję trochę mniej zdjęć niż ostatnio. Jest cholernie zimno. Mecz się jeszcze nie zaczął, a łapy już sztywne ;P

17:54

Mimo akcji "5 na 5", która miała sprawić, że w dzisiejszym meczu frekwencja wyniesie co najmniej 5000, jak na razie sporo pustych krzesełek. Nie sprzyja na pewno termin spotkania oraz pogoda. O oficjalnej liczbie widzów jak zwykle Was poinformujemy.

17:52

Termalica w ostatniej kolejce przerwała fatalną passę 6 meczów bez zwycięstwa. W piątek Termalica pokonała ROW Rybnik 3:2, strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

17:50

Żółto- niebiescy kontynuują passę 5 meczów bez porażki i znajdują się aktualnie na 4 pozycji w tabeli. Dziś będą chcieli zdobyć 3 punkty, co pozwoli im zbliżyć się do drugiego w tabeli GKS-u Bełchatów na 1 punkt.

17:49

W poprzednim sezonie Termalica wygrała oba starcia, w Gdyni 1:0 oraz w Niecieczy 3:2.

17:48

Zawody poprowadzi Marcin Szrek z Kielc.

17:47

Ławka Termaliki: Kasprzik, Czerwiński, Horvath, Jarecki, Kogut, Kujawa, Rybski.

17:45

Ławka Arki: Kędra, Kubowicz, Marcjanik, Gałecki, Wojowski, Jamróz, Szubert

17:45

Arka Obie ekipy jeszcze na rozgrzewce.

17:43

W kuluarach mówi się o małym konflikcie oraz o tym, że Da Silva myśli o zmianie klubu. To jednak tylko stadionowe plotki, a o oficjalnej wersji na pewno wkrótce Was poinformujemy.

17:42

Znamy już składy. Największą niespodzianką jest dzisiejsza nieobecność w osiemnastce meczowej Marcusa Da Silvy, która jest podyktowana nie tylko bardzo słabą formą Brazylijczyka...

17:38

Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz jest ostatnią ligową potyczką w tej rundzie. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 16.11.13, ale z powodu powołań do kadry U-20 dla Michała Szromnika oraz Michała Rzuchowskiego zostało przełożone właśnie na dziś.

17:31

Z chłodnej dziś Gdyni wita Andrzej Rukść. Miejmy nadzieję, że temperaturę na boisku podniosą zawodnicy obu klubów.