menu

Wysokie kary dla Radomiaka Radom po Świętej Wojnie z Koroną Kielce. Na Suzuki Arenie doszło do zamieszek, interweniowała policja

16 marca, 13:30 | Redakcja Polska Press

Wiadomo już, jakie kary Komisja Ligi nałożyła na Radomiaka Radom i Koronę Kielce za zamieszki, do których doszło w czasie Świętej Wojny na Suzuki Arenie w Kielcach.


fot. Kamil Bielaszewski

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 58

Takie kary otrzymał Radomiak za zamieszki w czasie Świętej Wojny


Jak udało nam się ustalić, Radomiak Radom będzie musiał zapłacić 30 tysięcy złotych, na Koronę Kielce nałożono karę 15 tysięcy złotych. Ponadto radomski klub będzie musiał pokryć szkody, które zostały wyrządzone w sektorze dla kibiców gości. Chodzi głównie o spalone i wyrwane krzesełka na Suzuki Arenie - 11 zwykłych, 3 czerwone, są też drobne uszkodzenia w toalecie (wyrwany grzejnik) - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oszacował koszty na 3400 złotych. Dodatkowo od jednej z rac uszkodzona została reklama sponsora. W sumie koszty wyniosą ponad 7 tysięcy złotych.

[przycisk_galeria]

Na obydwa kluby nałożono też karę, jeśli chodzi o wyjazd kibiców na Świętą Wojnę, ale dotyczy to rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Jeśli obydwie drużyny utrzymają się w ekstraklasie, to w przyszłym sezonie na meczu Radomiaka z Koroną w Radomiu nie będzie kibiców kieleckiej drużyny, a spotkanie na Suzuki Arenie między tymi zespołami odbędzie się bez udziału kibiców Zielonych.

[przycisk_galeria]

Na razie jest to nieprawomocna decyzja. Obydwa kluby będę miały na odwołanie siedem dni od otrzymania pisemnego orzeczenia.

Nowe wideo - bijatyka między kibicami

[facebook]https://www.facebook.com/hoolscz/videos/866004384468402/;post[/facebook]

Przypomnijmy, że do zamieszek na trybunach doszło w czasie Świętej Wojny Korony Kielce z Radomiakiem Radom. Od początku atmosfera była gorąca, a zaogniło ją jeszcze zachowanie kibiców Radomiaka Radom, którzy na swoim sektorze podpalili koszulki i szaliki Korony, a dodatkowo po odpaleniu rac jedna z nich rzucili w kierunku kibiców gospodarzy. Po końcowym gwizdku grupa kibiców Korony wybrała się pod sektor gości, doszło do bijatyki, ale szybko sytuację opanowała policja. W trakcie spotkania spalone zostały też cztery siedziska, które gasili strażacy. Kilka siedzisk w sektorze gości zostało wyrwanych.

Po meczu zatrzymanych zostało siedem osób: 37- i 42-latek z Kielc oraz pięciu mężczyzn z sektora gości w wieku od 23 do 54 lat.

[polecany]24584079[/polecany]
[polecany]24576333[/polecany]
[polecany]24575727[/polecany]
[polecany]24570161[/polecany]
[polecany]24573159[/polecany]
[polecany]24568365[/polecany]