menu

Trenerzy po meczu Wisła Płock - Piast. Fornalik: Zapracowaliśmy na trzy punkty. Sobolewski: Stworzyliśmy zbyt mało sytuacji

3 kwietnia 2021, 19:47 | KK

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Wisłę Płock w meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki kompletowi punktów zespół Waldemara Fornalika awansował na czwarte miejsce. Oto co po spotkaniu powiedzieli trenerzy obu drużyn.


fot. Andrzej Banas / Polska Press

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice):
- Myślę, że bardzo solidnie zapracowaliśmy na te trzy punkty. Muszę naprawdę powiedzieć, że drużyna zagrała dobre spotkanie z przeciwnikiem, który stworzył nam trudne warunki. Mimo wszystko muszę też powiedzieć o pracy sędziego - pozwalał na zbyt dużo fauli, które nie były karane żółtymi kartkami - oczywiście być może one się nie nadawały, ale ciężko było złapać płynność w grze. Z gry mieliśmy więcej sytuacji. O tę jedną bramkę byliśmy lepsi, co nas bardzo cieszy, bo każde trzy punkty są ważne, budują morale i atmosferę w kontekście meczów, które są przed nami. Teraz czeka nas lekki maraton i myślę, że to też dodaje wiary.

Radosław Sobolewski (Wisła Płock):
- Bardzo mocno chcieliśmy wygrać to spotkanie. To zakładaliśmy sobie przed meczem i można powiedzieć, że piłkarze spełnili te oczekiwania, bo sfera mentalna, sfera wolicjonalna była z naszej strony na naprawdę bardzo, bardzo wysokim poziomie. Również przygotowanie fizyczne do tego meczu - przewaga po naszej stronie i to naprawdę znacząca. Również po odzyskaniu piłki chcieliśmy dużo się przy niej utrzymywać, tylko najgorsze z tego wszystkiego jest to, że z tego większego utrzymania się przy piłce - w porównaniu do zespołu Piasta - niewiele wynikało.

- Tak naprawdę stworzyliśmy zbyt mało konkretnych sytuacji, podczas tych 90. minut, aby pokusić się o zdobycie, chociażby jednego punktu. Ta ostatnia tercja - pole karne przeciwnika - tutaj nas nie było. Zbyt bojaźliwie podeszliśmy do pewnych rzeczy, natomiast niektóre rzeczy cieszą. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu poprawimy pewne elementy i będziemy groźniejszym zespołem.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy