menu

Transfery. Legia Warszawa finalizuje kolejny transfer. To Ernest Muci, duży talent z Albanii

18 lutego 2021, 21:30 | psz

Transfery. Jak już Legia Warszawa zaczęła szaleć na rynku transferowym, tak nie może się zatrzymać. Po Uzbeku i dwóch Ukraińcach, na Łazienkowską ma trafić obiecujący Albańczyk.

Ernest Muci ma trafić do Legii Warszawa
Ernest Muci ma trafić do Legii Warszawa
fot. KF Tirana

Ernest Muci ma trafić do Legii Warszawa


W środę Legia Warszawa potwierdziła wypożyczenie Artema Szabanowa z Dynama Kijów oraz poinformowała, że drugi z Ukraińców z tego klubu - Nazarij Rusyn - przebywa na testach medycznych. I najprawdopodobniej również zostanie wypożyczony.

Natomiast w ostatnią sobotę mistrz Polski sfinalizował zakup reprezentanta Uzbekistanu, Jasura Yakshibaeva, z Pakhtakora Taszkent. Za 23-latka zapłacono 300 tys. euro.

Teraz Wojskowi są o krok od uprzedzenia Fenerbahce Stambuł i sfinalizowania kolejnej transakcji. Do zespołu Czesława Michniewicza dołączyć ma Ernest Muci z KF Tirana. To 19-letni środkowy napastnik lub lewoskrzydłowy, który uznawany jest za największy talent w Albanii. Informację jako pierwszy podał użytkownik Twittera - Bartkovy.

Muci jest młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. W obecnym sezonie na wszystkich frontach (w tym w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy) rozegrał 24 mecze, w których zdobył 7 bramek i zanotował 4 asysty. Transfermarkt wycenia go na 525 tys. euro.

[twitter]https://twitter.com/bartkovy_01/status/1362359115666903040[/twitter]

źródło: Twitter, Legia.net

Transfery Legii Warszawa - zima 2021:


Przyszli: Artem Szabanow (wypożyczenie, Dynamo Kijów), Jasur Yakshibaev (Pakthator Taszkent, ostatnio Szachtior Soligorsk)

Przyjdą: Nazarij Rusyn (wypożyczenie, Dynamo Kijów), Ernest Muci (KF Tirana)

Odeszli: William Remy (rozwiązanie kontraktu), Vamara Sanogo (rozwiązanie kontraktu, Dinamo Batumi), Paweł Stolarski (Pogoń Szczecin), Domagoj Antolić (koniec kontraktu, Damac AC), Maciej Rosołek (wypożyczenie, Arka Gdynia), Michał Karbownik (skrócone wypożyczenie, Brighton), Nikodem Niski (wypożyczenie, Chrobry Głogów), Łukasz Łakomy (transfer definitywny, Zagłębie Lubin)


Polecamy