menu

Transfery. Lech Poznań i Raków Częstochowa rywalizują o piłkarza z Portugalii

13 maja, 18:01 | DW

22-letni Alfonso Sousa znalazł się na celowniku Lecha i Rakowa. Piłkarz Belenenses od dwóch lat jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Wcześniej grał w rezerwach FC Porto.


fot. Sylwia Dabrowa

W środę Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty informował, że Raków Częstochowa jest zainteresowany pozyskaniem Alfonso Sousy z portugalskiego Belenenses. W piątek pojawiła się informacja, że Lech Poznań także widziałby go w swojej drużynie. O transfer może być jednak trudno, bo zainteresowany klub będzie musiał wyłożyć sporą kwotę.

Jak dowiedzieliśmy się od Sportowych Faktów, zimą Sousę chciał sprowadzić do siebie Olympiakos, ale oferta rzędu 800 tysięcy euro została odrzucona. Teraz na korzyść kupującego może działać fakt, że Belenenses spada z portugalskiej ekstraklasy i dowolny wpływ z transferu może być ratunkiem dla klubu w niższej lidze.

22-letni Alfonso Sousa nie ma rewelacyjnych liczb. Od dwóch lat w Belenenses strzelił tylko trzy gole i zaliczył dwie asysty w 62 meczach. Portugalski rynek nie powinien być jednak weryfikowany pod względem indywidualnych. Lech Poznań skorzystał na transferach z tamtej ligi - świadczą o tym Joel Pereira, Joao Amaral i Pedro Tiba.

Odejście Sousy jest już przesądzone. Jego zespół spada z ligi, a sam piłkarz chce postawić kolejny krok w karierze.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy