menu

Transfery. Jan Bednarek na celowniku topowego klubu z Włoch. Obrońca chce odejść z Premier League

23 czerwca 2022, 22:25 | DW

Transfery. Jan Bednarek może niebawem dołączyć do innego Polaka w lidze włoskiej. AS Roma jest poważnie zainteresowana pozyskaniem naszego reprezentanta. Obrońca zamierza odejść z Southampton, którego barw broni już pięć lat.


fot. Szymon Starnawski

Jan Bednarek miewał w Southampton różne okresy. Przychodził do klubu jako potencjalne wzmocnienie, ale na regularną grę czekał ponad rok. Dopiero przy zmianie szkoleniowca otrzymał swoją szansę. W ciągu ostatnich trzech sezonów był już podstawowym obrońcą "Świętych". W minionej edycji Premier League zagrał w 30 spotkaniach i strzelił cztery gole.

Po pięciu latach przyszedł czas na zmianę otoczenia. Bednarek chce niebawem zmienić ligę i może się to dobrze zgrać z zainteresowaniem ze strony AS Romy.

- Bednarek chce zmienić otoczenie, chce poczuć coś nowego i zebrać nowe doświadczenia. Cena za niego została już ustalona i jest to 15 milionów euro. Ta kwota zainteresuje "Świętych". Faktycznie, Roma rozważa tę propozycję dość poważnie. Jose Mourinho rozważał go jeszcze za czasów prowadzenia Tottenhamu - mówił Tomasz Włodarczyk w programie transferowym na kanale Meczyki.pl.

W AS Romie gra już Nicola Zalewski. Młody zawodnik dostał duży kredyt zaufania od Mourinho i grywa tam na lewym wahadle. Jego ofensywne usposobienie jest doecniane przez portugalskiego szkoleniowca. Włosi wygrali ostatnio Ligę Konferencji.

Southampton przymierza się już do zastąpienia Bednarka. Na St Mary's Stadium ma się pojawić Armel Bella-Kotchap z VfL Bochum, którego transfer wycenia się na ok. 10 milionów euro.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy