menu

Transfery. Dominik Furman odchodzi z Wisły Płock. Do chorwackiego Hajduka Split

2 lipca 2020, 10:02 | red

Transfery. Wisła Płock traci najlepszego zawodnika. Dominik Furman po sezonie przechodzi do chorwackiego Hajduka Split. Tę informację jako pierwszy podał Bartosz Rzemiński ze sport.pl

Dominik Furman odchodzi z Wisły Płock. Wybiera Chorwację
Dominik Furman odchodzi z Wisły Płock. Wybiera Chorwację
fot. Andrzej Banaś

Umowa Furmana z Wisłą miała wygasnąć z końcem czerwca. Strony podpisały jednak aneks. Dzięki niemu 27-latek pozostał w drużynie do lipca, czyli do zakończenia PKO Ekstraklasy.

Furman po sezonie będzie wolnym zawodnikiem. Według sport.pl znalazł już nowy klub. Dołączy do chorwackiego Hajduka Split - czwartego zespołu w obecnej tabeli.

- Dominik Furman przynajmniej do 30 lipca 2020 roku związany jest kontraktem z Wisłą Płock. Jego dalsza przyszłość jest uzależniona tylko i wyłącznie od niego. Na dziś nie podpisał umowy z żadnym innym klubem - mówi rzecznik Wisły Michał Łada.

Dominik Furman spędził w Wiśle Płock cztery udane sezony. Przez ten czas był prawdziwym liderem drużyny. We wszystkich 139 występach zdobył 19 bramek. Zaliczył też przeszło 20 asyst.

Przed Furmanem trzeci wyjazd do obcej ligi. Wcześniej był graczem francuskiej Tuluzy i włoskiego Hellas Werona.

W lidze chorwackiej gra dwóch Polaków: Damian Kądzior dla mistrza (Dinamo Zagrzeb), Michał Masłowski dla szóstej siły (HNK Gorica). Jesienią gral tam również Łukasz Zwoliński, który przeszedł na wiosnę do Lechii Gdańsk.

‼ Czas wrócić na Twittera. Dominik Furman po sezonie odejdzie z Wisły Płock. Pomocnik zostanie nowym zawodnikiem chorwackiego Hajduka Split.— Bartosz Rzemiński (@bartekrzeminski) July 2, 2020

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy