menu

Transfery. Dominik Furman o krok od powrotu do Ekstraklasy

1 lipca 2021, 11:05 | DW

Transfery. Dominik Furman podjął ważną decyzję. Nie jest już zawodnikiem tureckiego Genclerbirligi. To znakomita informacja dla polskich klubów, które rywalizują ze sobą o pozyskanie tego pomocnika. Najbliżej osiągnięcia tego celu jest Wisła Płock. To byłaby już trzecia umowa Nafciarzy z Furmanem.


fot. Andrzej Szkocki/Polska Press

Dominik Furman o krok od powrotu


Dominik Furman to doświadczony ligowiec, któremu nie udała się niemal żadna zagraniczna przygoda. Pomocnik grywał w Tuluzie, Hellasie Werona, a ostatnio - w Genclerbirligi. Na poziomie tureckiej Super Ligi zanotował 21 występów, w Ligue 1 zagrał tylko pięć razy, natomiast w Serie A ma jedynie 19 minut w jednym spotkaniu. Co innego w Ekstraklasie, gdzie Furman ma już ponad 200 występów z ponad 20 golami i 30 asystami na swoim koncie.

"Ciągnie wilka do lasu" mówi znane powiedzenia. Tak więc i w tym przypadku Furman znów może skorzystać z oferty i wrócić do PKO Ekstraklasy. Jego kontrakt z Genclerbirligi obowiązywałby jeszcze przez następny rok, ale klub nie regulował zaległości finansowych wobec piłkarzy, dlatego ci rozwiązali umowy.

Według informacji "Super Expressu", 28-latek może ponownie zagrać w koszulce Wisły Płock. Wcześniej zainteresowane pozyskaniem go były Lechia Gdańsk i Raków Częstochowa.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy