menu

Transfery. Adam Chrzanowski wzmocnił Miedź Legnica

22 stycznia 2020, 15:42 | Piotr Janas

Miedź Legnica do końca sezonu wypożyczyła z Lechii Gdańsk 20-letniego Adama Chrzanowskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski wzmocni rywalizację na środku obrony.

Adam Chrzanowski zamienił Lechię Gdańsk na Miedź Legnica
Adam Chrzanowski zamienił Lechię Gdańsk na Miedź Legnica
fot. Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Adam Chrzanowski w Miedzi Legnica

Chrzanowski jest wychowankiem KS-u Raszyn, z którego trafił do Znicza Pruszków. Od sezonu 2015/2016 związany był z Lechią Gdańsk, z przerwami na roczne wypożyczenie do włoskiego klubu ACF Fiorentina w sezonie 2016/2017 i półroczny pobyt w Wigrach Suwałki wiosną 2019 roku.

Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 16 spotkań, w których zdobył 2 gole. W ubiegłym roku wystąpił w reprezentacji Polski do lat 20 w meczach z Anglią i Niemcami. Z kadrą narodową związany jest od kategorii U-17. Był także w szerokiej kadrze biało-czerwonych na Mistrzostwa Świata U-20, które odbyły się w Polsce w 2019 roku.

Młody obrońca jest już w Legnicy, podpisał umowę z klubem i rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Miedzi.

Adam Chrzanowski zagra w Miedzi ‼️Miedź Legnica do końca sezonu wypożyczyła z Lechii Gdańsk 20-letniego Adama Chrzanowskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski wzmocni rywalizację na środku obrony.Adam witamy w @MiastoLegnica [unicode_pictographs]%F0%9F%A4%9D[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/Z5wODjdFEP— MKS Miedź Legnica (@MiedzLegnica) January 21, 2020


Polecamy