Piątek, 10 lipca 2015, godz. 20:15
Lech PoznańLech Poznań
3 : 1
90'

Koniec meczu! Superpuchar Polski dla Lecha Poznań, który wygrał z Legią Warszawa 3:1

90'

Legia wreszcie wykorzystała rzut rożny po który strzał głową oddał Lewczuk, trafił w plecy Żyrę, a piłka wpadła do bramki

90'

Gooool! Michał Żyro strzela honorowego gola dla Legii. Lech - Legia 3:1

90'

Jeszcze dwa rzut rożne dla wicemistrzów Polski. Ale Burić nie musiał się martwić, bo goście nie oddali żadnego strzału

90'

Sędzia doliczył pięć minut, ale w Poznaniu nic już nie może się zmienić

88'

Kibice Legii opuszczają sektor gości, mimo że mecz jeszcze się nie zakończył

86'

Linetty wyszedł sam na sam z bramkarzem Legii i z zimną krwią niczym snajper wykończył akcję, strzelając między nogami Kuciaka

86'

Goool! To już koniec! Karol Linetty na 3:0 dla Lecha!

84'

Saganowski znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył fatalnie i nie trafił nawet w bramkę

84'

Thomalla zgrał do Linetego, a uderzenie pomocnika Lecha sprzed pola karnego obok bramki

82'

Marek Saganowski za Nemanję Nikolicia

81'

Po centrze Brzyskiego, najpierw z piłką minął się Żyro, a potem Nikolciowi zabrał piłkę Jevtić

80'

Dariusz Dudka w miejsce Dawida Kownackiego

77'

Kolejny rożny dla gości, próbował strzelać głową jeden z legionistów, ale nie sięgnął piłki

77'

Rzut rożny dla Legii, ale bez zagrożenia dla bramki mistrzów Polski, tylko aut dla gości

75'

Kwadrans do końca tego meczu. Nic nie wskazuje na to, żeby Legia miała odrobić dwubramkową stratę.

73'

Masłowski wchodzi w miejsce Kucharczyka.

73'

W kontratak Kolejorza Jevtić został powstrzymany przed samym polem karnym przez stoperów Legii.

71'

Kuciak!!! Po dośrodkowaniu Thomalli przed bramką Legii znalazł się Kamiński, ale jego strzał z 6 metrów odbił słowacki golkiper!

70'

Szybki atak Legii. Piłka dość przypadkowo trafia na prawe skrzydło do Brozia, ale płaska centra tego zawodnika była niedokładna.

69'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Żyry wylatuje poza linię końcową.

67'

Jevtić z kolei zmienia Hamalainena.

67'

Ceesay zmienia Kędziorę, który strzelił pierwszego gola w tym meczu.

66'

Po rzucie rożnym dla gości, przed bramką Lecha był mały bilard, ale ostatecznie piłka wyleciała poza plac gry.

66'

Brzyski chyba próbował strzału, ale Kędziora głową odbił piłkę na korner.

65'

Broź faulowany na prawym skrzydle. Będzie rzut wolny dla Legii i kolejna okazja dla Brzyskiego na dośrodkowanie.

64'

... z kolei Furman zastępuje Pazdana.

64'

Kolejne zmiany w Legii. Żyro za Guilherme...

63'

62'

Do akcji ofensywnej Lecha włączył się Kamiński, Hamalainen zgrał piłkę głową w pole karne do Thomalli, ale ten z ostrego kąta uderzył wysoko nad poprzeczką!

60'

Burić pewnie łapie wrzutkę Kucharczyka z narożnika boiska.

58'

Brzydki faul Kadara na Broziu i zasłużona żółta kartka.

58'

Nikolić! Po centrze Brzyskiego z rzutu wolnego napastnik Legii główkował minimalnie obok bramki!

57'

Rzut rożny dla Lecha kończy się niezłym piąstkowaniem Kuciaka.

56'

Ależ gubi się Legia w obronie! Thomalla ośmieszył Pazdana w polu karnym, ale z ostrego kąta przegrał pojedynek z Kuciakiem!

54'

Młody lechita już wraca do gry.

53'

53'

Znokautowany piłką Dawid Kownacki. Potrzebna pomoc medyczna.

52'

Prostopadłe podanie w kierunku Hamalainena i jakieś totalnie niezrozumiałe wyjście z bramki Kuciaka! Na szczęście Słowaka, Fin nie zdołał dograć celnie w pole karne.

51'

Świetna akcja Lecha zakończona centrą Kędziory, której w polu karnym nie opanował Thomalla.

50'

Wznawiamy grę po dwóch minutach przerwy. Lecha Poznań nie ominą kary ze strony PZPN.

49'

No i sędzia przerywa na moment spotkanie z powodu dymu, który przeniósł się nad murawę.

48'

Kibice Lecha Poznań właśnie odpalili sporą liczbę rac na tzw. Kotle.

46'

Wznawiamy grę w Poznaniu!

46'

...a Formella wchodzi w miejsce Pawłowskiego.

46'

W Lechu z kolei Thomalla zmienia Robaka...

46'

Zmiana w przerwie w Legii. Duda za Ryczkowskiego.

45'

Koniec pierwszej połowy! Dobre tempo i bardzo zasłużone prowadzenie Lecha Poznań po bramkach Kędziory i Kamińskiego. Legia gra naprawdę słabiutko i nic nie wskazuje, żeby powalczyła po przerwie o Superpuchar Polski.

44'

Było groźnie! Przypadkowe odbicie piłki od Hamalainena mogło spowodować gola samobójczego, ale z linii bramkowej wybił futbolówkę Linetty!

42'

Broź wywalczył rzut rożny dla wicemistrzów Polski.

41'

Uderzenie z dystansu Jodłowca poszybowało wyraźnie ponad bramką Buricia!

41'

Pełna dominacja Lecha. Legia do tej pory jest praktycznie bezradna.

39'

Fatalna strata Kadara przed polem karnym, Guilherme zagrał do Nikolicia, ale tego zatrzymał... wracający Kadar, który naprawił swój błąd.

36'

Po rzucie rożnym , nie najlepiej rozegranym, Douglas zagrał jeszcze w pole karne do Linettego, ten został zablokowany, ale do bezpańskiej piłki dopadł jeszcze Kamiński i z kilku metrów umieścił ją w siatce!

35'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Kamiński!

33'

Linetty wywalczył rzut rożny, ale ten nie przyniósł zagrożenia pod bramką Kuciaka.

31'

Żółta kartka dla Douglasa. Solidnie zagotowało się na murawie pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

28'

Niezła centra Brzyskiego z rzutu wolnego ląduje na głowie jednego z lechitów, a uderzenie z powietrza z około 20 metrów Guilherme poszybowało w trybuny!

26'

Guilherme dość łatwo w starciu z Douglasem się przewrócił w polu karnym i domagał się odgwizdania jedenastki. Faulu Szkota raczej jednak nie było.

24'

Uderzenie z dystansu Łukasza Brozia bardzo niedokładne! Niemniej jednak obrońca gości miał dużo miejsca na oddanie tego strzału.

23'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii odbite przed szesnastkę, gdzie znowu czaił się Kędziora, ale tym razem prawy obrońca Lecha nie zdołał oddać czystego strzału.

20'

Robak wygrał pojedynek z Lewczukiem, ale sędzia uznał, że napastnik Lecha faulował rywala. Nie było sytuacji stuprocentowej dla gospodarzy.

18'

Dośrodkowanie w pole karne Douglasa, bardzo przyzwoite, ale przed bramką Kuciaka najwyżej wyskoczył Pazdan i wybił piłkę.

16'

Lewczuk przerwał szybką akcję Kolejorza i będzie korner dla gospodarzy.

16'

Szybki atak Legii, popędził lewym skrzydłem Nikolić, ale jego płaską centrę pewnie łapie Burić.

15'

Po ładnej kombinacyjnej akcji Lecha, Linetty miał okazję wyjść sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

14'

Brzyski zdecydował się na strzał z dystansu, Pazdan zdołał jeszcze głową zmienić tor lotu piłki, ale Burić pewnie interweniował!

13'

Prostopadłe podanie w pole karne do Ryczkowskiego, ale temu piłkę na rzut rożny wybił Kadar.

13'

Szansa na odpowiedź Legii! Nikolić nie doszedł jednak do centry Kucharczyka przed bramką Lecha! Po chwili uderzał z kilkunastu metrów Broź, ale został zablokowany!

11'

1:0 dla Lecha! Kędziora dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i mocno uderzył z pierwszej piłki, a piłka po małym rykoszecie zaskoczyła Kuciaka!

10'

GOOOL! KĘDZIORA!!!

4'

Pawłowski świetnie dograł piłkę w pole karne, ale Marcin Robak nie poradził sobie w tej sytuacji i niefortunnie przestrzelił.

2'

Od początku oba zespoły ostro walczą o piłkę, widać, że dzisiaj nikt nie będzie odstawiał nogi.

1'

Zaczynamy!

20:12

Sędzia Mariusz Złotek ustawił piłkę na środku boiska, rozpoczną lechici.

20:10

Oba zespoły już wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

20:10

Trybuny na Inea Stadionie są dziś niemal pełne. Mecz o Superpuchar rzadko cieszy się aż takim zainteresowaniem.

20:05

Obok Węgra w składzie zdobywców Pucharu Polski znalazł się jeszcze jeden nowy nabytek - sprowadzony z Jagiellonii Michał Pazdan. Choć przychodził z myślą o grze na środku obrony, to dziś wraz z Tomaszem Jodłowcem stworzy duet defensywnych pomocników.

20:04

W obu zespołach wystąpią dziś nowi napastnicy. W barwach Lecha oficjalnie zadebiutuje Marcin Robak, z kolei w Legii za strzelanie goli ma odpowiadać Nemanja Nikolić.

20:02

Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita was Wojciech Maćczak. Choć do startu Ekstraklasy pozostał jeszcze tydzień, to już dziś czeka nas hitowy pojedynek dwóch czołowych polskich zespołów. Mistrz i zdobywca PP zmierzą się ze sobą w spotkaniu o Superpuchar Polski.

19:53

19:52

Rezerwowi Legii: Malarz, Bereszyński, Żyro, Duda, Furman, Masłowski, Saganowski.

19:52

Rezerwowi Lecha: Gostomski, Jevtić, Dudka, Thomalla, Ceesay, Formella, Tetteh.

19:51

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Polski! Na INEA Stadion w Poznaniu mistrz Polski, Lech zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski, Legią Warszawa!

14:33

Lech - Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: O pierwsze trofeum w rozpoczynającym się sezonie

Do startu Ekstraklasy pozostał jeszcze tydzień, tymczasem przed nami pierwszy pojedynek topowych polskich zespołów. W piątek Lech Poznań i Legia Warszawa zmierzą się w spotkaniu o Superpuchar Polski. Choć to trofeum traktowane jest trochę po macoszemu, tym razem nie będzie odpuszczania po żadnej ze stron. Początek spotkania o 20:15.

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2