+3' Koniec meczu. Jagiellonia Białystok - Ajax Amsterdam 1:4.

90'

+3' Aurelien Nguiamba wrzuca w pole karne. Piłka odskoczyła Afimico Pululu odrobinę za daleko.

90'

+2' DARKO CURLINOV!!!

Mogło, a właściwie: powinno, być 2:4! Macedończyk dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego od Afimico Pululu. Nie "dokręcił" odpowiednio, uderzając w stronę dalszego rogu!

90'

Rade Obrenovič dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne Ajaksu. Radzą sobie goście bez zarzutu.

89'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Remko Pasveera.

89'

Rykoszet po strzale i "tylko" rzut rożny dla Jagiellonii!

86'

Taras Romanczuk uderza z dystansu wyraźnie obok bramki.

85'

Steven Bergwijn zmienia Mika Godtsa,

22:28

[GOL Z KARNEGO] CHUBA AKPOM 69' (1:4)

80'

Darko Curlinov "pada z głodu" w polu karnym gości. Sędzia nakazuje grać dalej i poszła kontra! Mika Godts zwlekał ze strzałem; wreszcie został zablokowany!

79'

SŁAWOMIR ABRAMOWICZ BRONI STRZAŁ MIKI GODTSA!!!

Piłka lekko uderzony w stronę prawego słupka. Bramkarz Jagiellonii wyczekał i rzucił się w odpowiednim czasie i miejscu!

78'

DRUGI RZUT KARNY DLA AJAKSU

Darko Curlinov fauluje w "szesnastce" Antona Gaaeiego
.

77'

Jordan Henderson decyduje się na strzał z dystansu. Sławomir Abramowicz miał ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała wprost w niego.

74'

Afimico Pululu przedzierał się środkiem w stronę pola karnego gości. Czysto, po profesorsku, poradził sobie z nim Jordan Henderson.

72'

... a za Jorrela Hato wchodzi Anton Gaaei.

72'

Podwójna zmiana w ekipie gości: Brian Broobey wchodzi za Chubę Akpoma...

70'

... a za Nene melduje się Tarasa Romanczuka.

70'

... Jetmir Haliti zastępuje Adriana Diegueza...

70'

Trzy zmiany w Jagiellonii: Kristoffer Hansen wchodzi za Mikiego Villara...

22:15

"jedenastka" formalnością Chuba Akpom

69'

HATTRICK CHUBY AKPOMA

Pewnie wykorzystana "jedenastka" - piłka posłana w stronę prawego słupka, zmylony Sławomir Abramowicz rzucił się w stronę lewego.

68'

Adrian Dieguez upomniany żółtą kartką za faul.

68'

AJAX MA RZUT KARNY.

Adrian Dieguez skosiłm rywala jak trawę na wiosnę.

64'

... a za Carlosa Forbsa melduje się Bertrand Traore.

64'

Branco van den Boomen zmienia Kennetha Taylora...

62'

Afimico Pululu zmienia Lamine'a Diaby'ego-Fadigę

61'

Błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki. Dostał ją Jordan Henderson, którego płaski strzał zza pola karnego odbija Sławomir Abramowicz pod nogi Chuby Akpoma. Ten mocnym uderzeniem kieruje piłkę do siatki obok bramkarza Jagiellonii.

61'

DUBLET CHUBY AKPOMA

59'

Mateusz Skrzypczak przepuszcza piłkę, która leciała w stronę bramki! Przed linią bramkową łapie ją Sławomir Abramowicz!

57'

Mika Godts "łamie" akcję z prawej strony pola karnego do środka. Uderza w stronę dalszego rogu i zabrakło CENTYMETRÓW do dubletu! Pom drodze był jeszcze rykoszet!

22:01

Jagiellonia - Ajax

55'

Nene trafia w mur.

54'

Jorrel Hato fauluje tuż przed własnym polem karnym. Żółta kartka na jego koncie.

53'

Aurelien Nguiamba ratuje Jagiellonię przed utrata gola! Kapitalna interwencja w defensywie!

51'

Faul Jorela Hato. Sędzia tym razem nie sięga do kieszonki. Mocne zagranie do Lamine Diaby'ego-Fadigi było skazane na stratę.

50'

Mocne zagranie po linii do rozpędzonego Carlosa Forbsa. Dobrze ustawiona była obrona Jagiellonii.

49'

Spokojny początek spotkania.

47'

Kenneth Taylor upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Aurelien Nguiamba wchodzi na drugą połowę. Zmienia Joao Moutinho.

21:40

Wracamy do Białegostoku, gdzie Jagiellonia mierzy się z Ajaksem Amsterdam. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Ajax Amsterdam prowadzi z Jagiellonią Białystok (2:1), mimo że przegrywał od 5. minuty po bramce Adriana Diegueza. Wyrównał Chuba Akpom, a potem trafił Mika Godts.

45'

Chuba Akpom przedarł się w pole karne, wykorzystując swoją siłę. Przestawił Adriana Diegueza jak krzesło w salonie, Joao Moutinho nie chciał atakować, by nie sprokurować rzutu karnego. Na szczęście Anglik uderzył nad poprzeczką!

44'

Poradzili sobie gospodarze przed własną bramką, ale Ajax jest znowu przy piłce. Na lewej stronie dostał ją Carlos Forbs, który zagrywa na bliższy słupek. Chuba Akpom uderza obok bramki.

43'

Błąd Sławomira Abramowicza i Adriana Diegueza przy wznowieniu gry z "piątki". Goście mają rzut rożny.

43'

Miękkie dośrodkowanie Jordana Hendersona w pole karne spowodowało zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Do odbitej piłki dopada Mika Godts, który uderza bez przyjęcia wyraźnie obok bramki.

42'

NIE MA GOLA DLA AJAKSU!!!

Przechwyt w środku pola z zagraniem na lewą stronę do Miki Godtsa. Ten posyła mocną płaską piłkę w stronę dalszego rogu, gdzie nikt nie "zamknął" akcji na wślizgu!

40'

Steven Berghuis uderza z dystansu wysoko nad bramką.

37'

W odpowiedzi Mika Godts uderza płasko z "szesnastki" w środek bramki. Sławomir Abramowicz pewnie broni.

36'

Lamine Diaby-Fadiga uderza anemicznie głową obok bramki gości.

21:24

Jak w ulu Kibice Jagiellonii

35'

Miki Villar ruszył prawą stroną. Sprytnie przy linii końcowej "nabił" Jordana Hendersona, zyskując rzut rożny.

21:22

[GOL] MIKA GODTS 28' (1:2)

33'

Po chwili kontra Ajaksu mogła dać podwyższenie prowadzenia!!!

Goście przedarli się środkiem, by piłkę na lewej stronie pola karnego dostał Mika Godts. Ten "czytelnie" przełożył piłkę do prawej nogi, z czego skorzystał Michal Sacek. Czech bez kalkulacji wybija za linię boczną!

32'

Płaskie zagranie z prawej strony na linię pola bramkowego do Lamine'a Diaby'ego-Fadigi. Ten był dokładnie blokowany przez Josipa Sukalo.

31'

Joao Moutinho ruszył lewą stron. Podaje w pole karne akurat tam gdzie nie było żadnego z kolegów...

30'

Jagiellonia rzuciła się do odrabiania straty. Podanie w pole karne do Darko Curlinova było za lekkie a Jarosław Kubicki nie uderzył odpowiednio w stronę bramki...

28'

Devyne Rensch podłączył się do akcji ofensywnej prawą stroną. "Wyczekał" Darko Curlinova, który rzucił się wślizgiem do bloku; wrzuca miękko na dalszy słupek do Miki Godtsa, a ten głową z bliska pokonuje bezradnego Sławomira Abramowicza.

28'

AJAX PROWADZI. MIKA GODTS

27'

Ciekawie zapowiadała się kontra Jagiellonii! Zabrakło "tylko" dokładnego podania do Lamine Diaby'ego-Fadigi.

26'

Przeciągnięte dośrodkowanie z bocznego sektora. Po interwencji obrony Jagiellonii Ajax ma korner. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

21:12

[GOLE] DIEGUEZA I AKPOMA

23'

Piłka szła jak po sznurku od skrzydła do środka, skąd Adrian Dieguez posyła krzyżowe podanie w pole karne do wbiegającego Jesusa Imaza. Ten nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by trącić ją głową w stronę bramki.

23'

Miki Villar ruszył odważnie prawą stroną. Zyskał aut na wysokości pola karnego przeciwnika. Raczej nie będzie dalekiego wrzutu.

21'

Dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia, ale goście utrzymują się przy piłce 25-30 metrów od bramki Sławomira Abramowicza.

20'

Piłkarze Francesco Farioliego ruszyli lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

19'

Podanie Jordana Hendersona w pole karne nie znajduje adresata. Gospodarza wznawiają grę z "piątki".

18'

Jagiellonia - Ajax 1:1

• 35% Posiadanie piłki 65%
  • 2 Strzały 2
  • 2 Strzały celne 2
16'

Dośrodkowanie z głębi pola na dalszy słupe do Miki Godtsa. Ten zgrywa głową, puszczajac piłkę w kozioł, przed bramkę, gdzie poradzili sobie Mateusz Skrzypczak ze Sławomirem Abramowiczem.

13'

Mika Godts zbiega z lewej strony do środka. Podaje w pole karn edo Chuby Akpoma, który chciał przepuścić do szerzej ustawionego Carlosa Forbsa. Nie dał się na to nabrać Adrian Dieguez.

21:00

... Chyba Akpom szybko wyrównał Chuba Akpom

9'

Krótko z prowadzenia cieszyli się zawodnicy Adriana Siemieńca...

Steven Berghuis podaje prostopadle w pole karne do Chubę Akpoma. Ten wystartował w idealnym momencie, by z ok. prawego narożnika pola bramkowego uderzyć nie do obrony przy bliższym słupku.

9'

AJAX WYRÓWNUJE. CHUBA AKPOM

20:55

Adrian Dieguez otwiera wynik meczu! Adrian Dieguez

6'

Jeszcze przez moment sędzia czekał na stanowisko z wozu VAR. Ajax spodziewał się tutaj odgwizdania pozycji spalonej. Rade Obrenovič bierze piłkę i... WSKAZUJE NA ŚRODEK BOISKA!!!

5'

Szał radości w Białymstoku. Kibice oszaleli nie tylko "przez te oczy zielone", lecz także (a przede wszystkim po uznanej bramce "Jagi"!!!)

Po krótko rozegranym rzucie rożnym Jarosław Kubicki podaje w tempo do Nene. Ten chciał zagrać przed bramkę, ale... uczynił to zawodnik Ajaksu, zagrywając do zawodnika Jagiellonii. Jego strzał podbija Remko Pasveer, a wobec dobitki Adriana Diegueza głową był już bezradny!!!

5'

JAGIELLONIA PROWADZI! ADRIEN DIEGUEZ!!!

4'

Nerwowo teraz we własnej "szesnastce" interweniowali goście. Rzut rożny.

4'

Po chwili Jorel Hato chciał prostopadłym podaniem uruchomić Chubę Akpoma. Czujna jest obrona mistrza Polski.

3'

Steven Berghuis uderza zza linii 16. metra. Sławomir Abramowicz pewnie łapie piłkę do "koszyczka".

2'

Lamine Diaby-Fadiga przerzuca sobie piłkę w polu karnym gości. Środkowych obrońców skutecznie wspomógł Jordan Henderson.

1'

Na gwizdek Rade Obrenovicia spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Ajaksu Amsterdam!

20:45

Kapitanami są Jesus Imaz i Jordan Henderson.

20:44

Jagiellonia - AjaxJagiellonia - Ajax

20:42

Obie drużyny wychodzą na murawę przy intonowanej przez kibiców "Pieśni o Małym Rycerzu"! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:41

Sędzią głównym będzie w pierwszym starciu między tymi drużynami Słoweniec Rade Obrenovič. Na liniach pomagać mu będą Jure Praprotnik i Grega Kordež, a sędzią technicznym będzie Martin Matoša.

20:38

Ajax Amsterdam zagra w takim zestawieniu

20:35

Faworytem spotkania w Białymstoku, jak i całym dwumeczu według bukmacherów pozostaje Ajax Amsterdam.

20:32

Tak prezentuje się wyjściowy skład Jagiellonii Białystok

20:28

Mistrz Polski zanim dostał lanie od Norwegów w rewanżu III rundy wcześniej sam zabawił się z litewskim FK Poniewież. Wtedy pokonano Litwinów w dwumeczu 4:0, 3:1. Przy Słonecznej rywalom udało się jednak pokonać bramkarza polskiej drużyny.

20:25

Jagiellonia Białystok po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów będzie rywalizować o Ligę Europy z o wiele mocniejszym rywalem od norweskiego Bodo/Glimt. Ajax to bowiem uznana marka w Europie, nawet mimo ostatniego słabszego okresu klubu z siedzibą w Amsterdamie. W poprzedniej rundzie Holendrzy uporali się dopiero po rzutach karnych z Panathinaikosem Ateny, polskiego bramkarza Bartłomieja Drągowskiego.

20:22

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:20

W przedostatniej rundzie walki o Ligę Konferencji Europy Legia Warszawa wykonała duży krok do awansu, pokonując u siebie Dritę (2:0). Teraz czas na Jagiellonię Białystok. Przed mistrzem Polski zadanie pod nazwą "Liga Europy" jest dużo trudniejsze - za 25 minut podejmie przed własną publicznością Ajax Amsterdam!

Spotkanie poprowadzi Rade Obrenovič ze Słowenii...