19:57

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru.

19:56

19:55

Legia Warszawa w najbliższą niedzielę pojedzie do Wrocławia na mecz z wicemistrzem Polski, natomiast rewanżowe spotkanie z FC Dritą zaplanowany jest na czwartek, 29 sierpnia godzinę 20:00.

95'

Koniec meczu! Legia wygrywa 2:0 i za tydzień pojedzie z w miarę bezpieczną zaliczką na rewanż do Kosowa.

94'

Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego.

93'

Kacper Chodyna wywalczył rzut rożny.

92'

Arb Manaj ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu.

91'

Tomas Pekhart ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

91'

Zakotłowało się pod bramką Drity, jednak żaden z legionistów nie zdołał oddać celnego strzału.

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

89'

Ruben Vinagre dośrodkował wprost w ręce bramkarza.

88'

Bramkarz Drity sygnalizuje potrzebę interwencji medycznej.

87'

Legia po kombinacyjnej akcji wywalczyła rzut rożny.

86'

Bartosz Kapustka mógł także mieć swojego gola, ale trafił tylko w poprzeczkę!

84'

Sergio Barcia świetnie zagrał w pole karne, tam Ryoya Morishita wyłożył piłkę do Marca Guala, a ten mocnym strzałem - strzelił gola na 2:0.

83'

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Gual podwyższa prowadzenie Legii!

82'

Zrobiło się gorąco pod bramką Legii, ale skutecznie interweniował Kacper Tobiasz.

82'

Tomas Pekhart znalazł się w dobrej pozycji strzeleckiej, ale spudłował.

81'

Kacper Chodyna zmienił Pawła Wszołka.

80'

Radovan Pankov spróbował dośrodkować, ale posłał piłkę poza boisko.

78'

Legia wciąż próbuje atakować, ale goście skutecznie w defensywie.

76'

Natomiast Arb Manaj pojawił się w miejsce Besnika Krasiniqiego.

76'

Dwie zmiany w ekipie Drity. Iiir Mustafa zastąpił Alberta Dabigaja

75'

Prostopadłe zagranie do Tomasa Pekharta, ale były reprezentant Czech nie zdołał przyjąć piłki.

73'

Natomiast Tomas Pekhart pojawił się w miejsce Blaza Kramera.

73'

Dwie roszady w Legii Warszawa. Ryoya Morishita zastąpił Migoela Alfarelę

72'

Ruben Vinagre uderzył z dystansu. Pewnie interweniował bramkarz gości.

70'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego.

69'

Paweł Wszołek po akcji prawą stroną boiska wywalczył rzut rożny.

68'

Migouel Alfarela uderzył z dystansu, ale zrobił to fatalnie.

66'

Veton Tusha zmienił Kastriota Selmaniego

65'

Ruben Vinagre potężnie huknął z dystansu, ale skutecznie interweniował bramkarz.

63'

Natomiast Radovan Pankov pojawił się w miejsce Artura Jędrzejczyka.

63'

Dwie zmiany w Legii Warszawa. Marc Gual zastąpił Luquinhasa

61'

Ruben Vinagre dośrodkował z lewej strony boiska, ale pewnie interweniował bramkarz.

60'

Dłuższa akcja Legii, ale nie udało się oddać strzału.

59'

Artur Jędrzejczyk spróbował dalekiego zagrania, ale zrobił to niedokładnie i goście rozpoczną od bramki.

57'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, świetnie dośrodkował na głowę Blaza Kramera, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

56'

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Blaz Kramer daje prowadzenie Legii Warszawa!!!

54'

Wrzutka w pole karne Legii, niepewnie interweniował Kacper Tobiasz, ale ostatecznie bez zagrożenia.

53'

To powinna być bramka dla Legii Warszawa! Migouel Alfarela świetnie ruszył na bramkę Drity, wyłożył piłkę do Luquinhasa, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy gości!

51'

Migouel Alfarela popędził lewą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

50'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Legię, znów spróbował strzału Rafał Augustyniak i ponownie niecelnie.

49'

Rafał Augustyniak zdecydował się na strzał z dystansu, ale wykonanie okazało się nieudane.

48'

Fatalne dośrodkowanie zawodnika Legii. Wprost w ręce bramkarza.

47'

Dobra wrzutka Bartosza Kapustki, ale Blaz Kramer minimalnie spóźniony.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu Legia Warszawa - FC Drita!

19:04

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy Łazienkowskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:51

18:50

Na razie nie jest to piłkarski spektakl. Legia "bije głową w mur". Oby po przerwie było więcej emocji. Goście grający w dziesiątkę zamurowali dostęp do własnej bramki, ale z każdą kolejną minutą będzie im trudniej przykryć brak jednego zawodnika.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Na razie bezbramkowy remis.

45'

Piłkarz gości potrzebuje pomocy medycznej.

45'

Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu doliczone co najmniej 2 minuty.

44'

Luquinhas zagrał do Pawła Wszołka, ten jednak nie dopadł do piłki przed końcową linią boiska.

42'

Mocno zakotłowało się w polu karnym Legii! Gospodarze w ostatniej chwili wyszli z opresji obronną ręką.

41'

Ruben Vinagre ukarany żółtą kartką.

41'

Drita wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Legii.

40'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wyłapał bramkarz Drity.

39'

Kolejna efektowna akcja Legii, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

38'

Koronkowa akcja Legii, ale goście wyszli z opresji obronną ręką.

37'

Dobra wrzutka na głowę Blaza Kramera, ten uderzył świetnie, ale zbyt lekko i bramkarz gości zdołał wyłapać futbolówkę.

35'

Ruben Vinagre ruszył lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

34'

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Drity, tym razem bez zagrożenia.

33'

Wrzutka na głowę Rafała Augustyniaka, ten uderzył celnie, ale bramkarz przyjezdnych znów skutecznie.

31'

Ruben Vinagre uderzył z rzutu wolnego wprost w mur.

30'

30'

Hasan Gomda ukarany czerwoną kartką! Legia będzie grać w przewadze!

29'

Sędzia będzie sprawdzać w systemie VAR potencjalną czerwoną kartkę dla gracza FC Drity!

27'

Legia wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym gości. Będzie szansa na zagrożenie bramki rywali.

25'

Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką za nierozważny atak w rywala.

24'

Kolejna ofensywna akcja Legii, ponownie Wszołek zacentrował, ale znów niedanie.

23'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale dośrodkował do nikogo.

22'

Claude Goncalves dostał piłkę przed polem karnym rywala, oddał strzał, ale fatalnie skiksował.

20'

Długie podanie w okolice pola karnego Drity, ale żaden z zawodników Legii nie ruszył do piłki.

19'

Nieudana ofensywna akcja Legii. Piłka oddana za darmo rywalom.

18'

Rafał Augustyniak pokusił się o strzał z dystansu, ale ponownie pewnie interweniował bramkarz.

17'

Legia utrzymuje się przy piłce od kilku minut. Drita zamurowana na własnej połowie.

15'

Pod koniec pierwszego kwadransa przycisnęła Legia, ale na razie Drita perfekcyjnie w defensywie.

14'

Albert Dabigaj ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

13'

Pierwszy strzał na bramkę Drity, ale golkiper przyjezdnych poradził sobie z uderzeniem.

12'

Nieudane dośrodkowanie w pole karne Legii. Spokojnie interweniował Kacper Tobiasz.

10'

Zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Strzał z nieprzygotowanej pozycji oddał Claude Goncalves, ale trafił wprost w rywala.

9'

Paweł Wszołek zagrał niewygodną piłkę w pole karne Drity, ale żaden z legionistów nie dopadł do futbolówki.

8'

Fatalne krótkie rozegranie stałego fragmentu gry - spalony.

7'

Prostopadłe podanie do Pawła Wszołka i Legia wywalczyła rzut rożny.

5'

Na początku nieoczekiwanie niemal non stop przy piłce utrzymuje się Drita. Goście rządzą środkiem pola.

3'

Legia odebrała piłkę i stara się konstruować pierwszą akcję.

2'

Pierwsze uderzenie w stronę bramki Legii, ale piłka zatrzymała się na jednym z piłkarzy stołecznego zespołu.

18:00

Pierwszy gwizdek angielskiego arbitra. Zaczynamy mecz Legia Warszawa - FC Drita!

17:56

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu przy Łazienkowskiej. Za chwilę rozpoczniemy spotkanie.

17:50

W dzisiejszym meczu Legia Warszawa zagra cała na biało. Natomiast FC Drita wystąpi w trykotach koloru czarnego z białymi wstawkami.

17:45

Mecz Legia Warszawa - FC Drita poprowadzi angielski zespół sędziowski pod przewodnictwem Chrisa Kavanagha. Jego asystentami będą Lee Betts oraz Wade Smith, natomiast arbitrem technicznym - Darren England. System VAR obsługiwać będą Peter Bankes i Ian Hussin.

17:40

Natomiast oto zestawienie klubu FC Drita:

17:36

Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

17:33

Legia do spotkania z Dritą przystępuje po efektownym zwycięstwie w lidze nad Radomiakiem Radom 4:1. Dzisiaj przy Łazienkowskiej, podopieczni Goncalo Feio będą chcieli wypracować sobie dobrą zaliczkę przed rewanżem w Kosowie.

17:30

Legia stosunkowo niedawno spotkała się z Dritą w kwalifikacjach Ligi Europy. Wtedy w okresie pandemii był rozgrywany tylko jeden mecz. Przy Łazienkowskiej stołeczna drużyna wygrała 2:0 po bramkach Pawła Wszołka i Tomasa Pekharta.

17:26

Wracając do dzisiejszego meczu. FC Drita to trzecia drużyna poprzedniego sezonu ligi kosowskiej. W poprzednich rozgrywkach była gorsza od KF Llapi, z którym spokojnie poradziła sobie Wisła Kraków. To tylko pokazuje, jak znacznym faworytem jest Legia Warszawa.

17:23

Chwilę przed spotkaniem w kwalifikacjach europejskich pucharów Legia Warszawa zakontraktowała nowego zawodnika. Na Łazienkowską trafił Maxi Oyedele z Manchesteru United.

17:20

Legia Warszawa jest absolutnym faworytem tego dwumeczu. Co prawda w lidze nie zachwyca, ale na arenie międzynarodowej spisuje się znakomicie, a rywal w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji jest porównywalny do tego z Walii, z którym warszawianie wygrali w dwumeczu aż 11:0.

17:15

Witamy serdecznie! Legia Warszawa w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji zmierzy się u siebie z kosowską FC Dritą. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.