4 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa2 : 1
90'

+4' Koniec meczu FK Bodo/Glimt pokonuje Jagiellonię Białystok (4:1) i zagra w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Mistrz Polski trafia do ostatniej fazy gry o Ligę Europy.

90'

+3' Nieudana akcja Jagiellonii. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

90'

+1' Michal Sacek przekłada piłkę do lewej nogi. uderza płasko zza linii 16. metra w środek bramki. Nikita Chajkin spokojnie łapie piłkę.

90'

Benoît Bastien dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Andreas Helmersen upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

89'

August Mikkelsen huknął z ok. 25 metrów tuż obok prawego spojenia! Jęk zawodu norweskich kibiców, którzy widzieli piłkę w siatce...

85'

I korner dla FK Bodo/Glimt. Kjetil Knutsen podaje przed pole karne, skąd strzał poszybował - jak perseidy - hen wysoko...

84'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Lamine Diaby'ego-Fadigi. Czujny na przedpolu był Nikita Chajkin.

83'

Atak Jagiellonii przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie Nene z prawego narożnika nie przyniosło zagrożenia pod bramką gospodarzy.

81'

Adam Sorensen zmienia Fredrika Andre Bjorkana.

81'

I Jarosław Kubicki wchodzi za Tarasa Romanczuka.

81'

Tomas Silva zmienia Jesusa Imaza.

80'

Dominik Marczuk upomniany żółtą kartką. Powstrzymywał rywala, przytrzymując za koszulkę.

79'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mikiego Villara z lewej strony. Nikita Chajkin spokojnie łapie piłkę.

77'

Patrick Berg uderza z 15 metrów wysoko nad bramką.

20:32

Podanie Dominika Marczuka powinno być asystą... Lamine Diaby-Fadiga

74'

.. a za Hakona Evjena melduje się August Mikkelsen.

74'

Andreas Helmersen zmienia Kaspera Hogha...

73'

KAPITALNE zagranie Dominika Marczuka z prawej strony w pole karne do Lamine DIaby- Fadigi! Ten uderza wyraźnie obok bramki!

71'

Zabójcza kontra gospodarzy. Piłkę na lewej stronie pola karnego dostaje Jens Peeter Hauge. Ten "łamie" akcję do środka, po czym... podaje w "szesnastkę" do niepilnowanego Kaspera Hogha. Ten przyjął, by z bliska uderzyć po (sztucznej) murawie nie do obrony przy dalszym słupku.

71'

KASPER HOGH PODWYŻSZA PROWADZENIE. 4:1

69'

Lamine Diaby-Fadiga zmienia Afimico Pululu.

68'

Miki Villar wchodzi za Kristoffera Hansena.

68'

... a za Isaka Dybvika Maatę melduje się Sondre Sorli.

68'

Ilrik Saltnes zmienia Sondre Brunstada Feta...

67'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Po dalekim wrzucie z autu Adrian Dieguez "przedłuża" piłkę za siebie pod nogi Jesusa Imaza. Ten uderza bez przyjęcia tuż nad spojeniem!!!

66'

Siła złego na jednego Nene w roli lewoskrzydłowego nie zdołał dośrodkować w pole karne.

20:23

[GOL] SONDRE BRUNSTAD FET (3:1)

62'

Kristoffer Hansen zbiega z piłką do środka. I nie wiadomo, czy podawał do Afimico Pululu przed pole karne, czy chciał ją sobie wypuścił do strzału. Skorzystali z tego gospodarze.

60'

Nene zmienia Aureliena Nguiambę.

56'

Działo się. W walce o górną piłkę ucierpiał Mateusz Skrzypczak i sędzia puścił grę. Gospodarze grali i Sondre Brunstad Fet uderza zza pola karnego tak, że piłka po odbiciu się od lewego słupka przekracza linią bramkową.

55'

DUBLET SONDE BRUNSTADA FETA

53'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA JAGIELLONII!!!

Pomylili się gospodarze przy wyprowadzaniu piłki od bramkarza. Po pressingu w polu karnym trafia ona do Afimico Pululu, który powinien uderzać od razu. Przy przyjęciu odskoczyła mu do boku!

20:12

Aspmyra Stadion Tak prezentuje się stadion FK Bodo/Glimt

52'

Jens Peeter Hauge upomniany żółtą kartką. W kole środkowym faulował Afimico Pululu.

50'

A teraz Dominik Marczuk zdecydowanie wszedł z "bara" w Fredrika André Bjørkana. Ten nie ustał fizycznego starcia i sędzia... nakazuje grać dalej. Po czym gwiżdże - Taras Romanczuk nie podnosi się z murawy.

48'

Dominik Marczuk ruszył odważnie prawa stroną. Podaje do środka, skąd do strzału - z ok. 20 metrów - składał się Taras Romanczuk. Ten w starciu z rywalem pada na murawę; goście domagają się rzutu wolnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

48'

Po krótkim rozegraniu strzał z dystansu mija bramkę mistrza Polski w bezpiecznej odległości.

47'

Gospodarze oda razu rzucili się do ataku, chcąc szybko strzelić trzecią bramkę. Wywalczyli rzut rożny po interwencji Sławomira Abramowicza.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

19:47

[GOLE] FK BODO/GLIMT (1:1, 2:1)

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. FK Bodo/Glimt prowadzi z Jagiellonią (2:1), mimo że przegrywała od 4. minuty.

45'

+1' Kasper Hogh uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

45'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Adriana Siemieńca chcieli zaatakować lewą stroną. Kristoffer Hansen nie urwał się skrzydłem ku radości norweskich kibiców.

43'

Dominik Marczuk bezskutecznie przedzierał się prawą stroną. Sporo brakowało mu do pola karnego, gdzie mógłby dośrodkować.

40'

Gospodarzom jest mało! Jens Petter Hauge już składał się do strzału z "szesnastki". W ostatniej chwili został powstrzymany.

38'

W 4 minuty Jagiellonia traci dwa gole...

Kasper Hogh dostaje piłkę przed polem karnym. Prostopadłym podaniem w tempo uruchomił Isaka Dybvika Määttę, który poradził sobie z obrońcą i płaskim uderzeniem z narożnika pola bramkowego pokonuje Sławomira Abramowicza
.

38'

GOL DLA BODO/GLIMT. ISAK DYBVIK MAATTA

36'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd piłka po strzale głową poszybowała wysoko nad bramką

36'

Isak Dybvik Määttä próbował się urwać prawą stroną. Powstrzymał go Joao Moutinho, ale ten zagrał piłkę ręką. Rzut wolny.

34'

Gol dla gospodarzy "wisiał w powietrzu". Sondre Brunstad Fet dostaje piłkę na 17. metrze i nieatakowany uderza nie do obrony w lewy górny róg.

34'

SONDRE BRUNSTAD FET WYRÓWNUJE

33'

Przydał się Kristoffer Hansen w defensywie. Zablokował dośrodkowanie Fredrika Sjøvolda.

32'

Szczęśliwie na linii 16. metra akcje rywala przerywają mistrzowie Polski.

31'

Gospodarze chcieli szybko wznowić grę z autu dalekim wrzutem z autu. Sędzia Benoît Bastien zauważył, że na murawie jest już jedna futbolówka.

30'

Kasper Hogh na spalonym.

19:32

Taki wynik daje dogrywkę FK Bodo/Glimt - Jagiellonia

26'

Po chwili Patrick Berg uderza z dystansu obok bramki! Pomylił się nieznacznie!

25'

Ciekawa, kombinacyjna akcja gospodarzy. W finalnej fazie Hakon Evjen za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym. Lapie ją Sławomir Abramowicz.

23'

Zbyt mocne i głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Nikita Chajkin spokojnie łapie piłkę

22'

Dominik Marczuk podaje mocno w pole karne. Lekko spóźniony był Taras Romanczuk, który musiał gonić piłkę aż do linii bocznej. Zdążył i wycofał do Joao Moutinho, który wrzuca na 8. metr do Afimico Pululu. Ten z pozycji spalonej uderza obok bramki.

20'

Dominik Marczuk dostaje piłkę na prawej stronie. Łamie akcję do lewej nogi, ale jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

19'

Kolejna próba kapitana Bodo/Glimt. Uderza z "szesnastki" w środek bramki, gdzie był Sławomir Abramowicz. Ten broni na raty.

18'

Patrick Berg był blisko rehabilitacji. Przedarł się w pole karne, ale jego strzał blokuje trzech zawodników Jagiellonii, by ostatecznie wybić na uwolnienie.

17'

Taras Romanczuk miał sporo miejsca w środku, z czego chętnie skorzystał. Podholował piłkę kilkanaście metrów, by zagrać miękko w okolice prawego narożnika pola karnego do Dominika Marczuka. Nie dość, że niedokładnie, to jeszcze był tu spalony.

19:16

[GOL SAMOBÓJCZY] PATRICK BERG 4' (0:1)

13'

Gospodarze w ataku pozycyjnym w środku pola. Szybkie przeniesienie ciężary gry do prawej strony, skąd wrzutka Isaka Dybvika Määty była za wysoka dla Kaspera Hogha.

11'

Po chwili Sławomir Abramowicz paruje uderzenie Patricka Berga z dystansu!

11'

Kasper Hogh rozprowadza kontrę ze środka. Rozciąga grę do lewej strony, gdzie urwał się Jens-Petter Hauge. Podaje w pole karne, gdzie zabrakło "zamknięcia".

10'

Prosta strata gości blisko swojego pola karnego. Piłkarze Bodo/Glimt nie skorzystali z prezentu.

8'

Jens Petter Hauge dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego Jagiellonii. Uderza wysoko nad bramką.

5'

Jeszcze sędzia czekał na komunikat z wozu VAR, czy Afimico Pululu był - w momencie podania - na spalonym. Ostatecznie wskazuje na środek boiska! Afimico Pululu nie był na spalonym

4'

Idealny początek spotkania dla Jagiellonii!!!

Afimico Pululu dostaje piłkę w polu karnym. Biegnie do linii bocznej pola bramkowego, skąd jego strzał odbija Nikita Chajkin. Z poprawką ruszył Jesus Imaz - pierwsza próba zablokowana, druga... obija poprzeczkę, ale po odbiciu się od Patricka Berga futbolówka znalazła się w siatce!

4'

JAGIELLONIA PROWADZI! SAMOBÓJ PATRICKA BERGA!!!

3'

Mocne dośrodkowanie Joao Moutinho na 7. metr. Zabrakło tam "zamknięcia".

2'

W odpowiedzi akcja środkiem piłkarzy Kjetila Knutsena. Piłka o centymetry mija bramkę mistrza Polski!

1'

Kristoffer Hansen podaje fałszem przed pole karne do Afimico Pululu. Ten nie ustał na sztucznej nawierzchni.

1'

Na gwizdek Benoît Bastien spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

19:00

Kapitanami są środkowi pomocnicy - Patrick Berg i Taras Romanczuk.

18:59

Bodo/Glimt - Jagiellonia

18:57

Obie drużyny wychodzą na murawę przy oklasku kibiców gospodarzy! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:26

Gra toczy się na sztucznej murawie. Piłkarze Jagi przyznają jednak, że jest miękka.

18:25

W Bodo dzisiaj podobna pogoda jak w Polsce; ciepło, słonecznie, prawie bezwietrznie.

18:05

Co rzuca się w oczy w przypadku jedenastki Jagiellonii? Przede wszystkim brak Nene. Pomocnik zaczyna na ławce. Zamiast niego Nguiamba występujący ostatnio na boku obrony.

18:04

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Stryjek, Stojinović, Haliti, Nene, Diaby Fadiga, Kubicki, Olszewski, Villar, Lewicki, Silva.

18:04

jagiellonia

17:46

Scenariusze są dwa: Jagiellonia wygra z nawiązką i zagra o Ligę Mistrzów przeciw serbskiej Crvenie zvezdzie Belgra, albo przegra/zremisuje, a to oznaczać będzie walkę o Ligę Europy z Ajaxem Amsterdam lub Panathinaikosem Ateny.

17:45

Dziś wielki dzień w historii Jagiellonii. Drużyna mistrzów Polski walczy o awans do decydującej rundy o Ligę Mistrzów. Musi odrobić straty, bo w Białymstoku przegrała z Norwegami 0:1.