+1' ... Conor Callagher wchodzi za Kobbie'ego Mainoo...

90'

+1' A jeszcze są zmiany: Ezri Konsa wchodzi za Bukayo Sakę...

90'

Felix Zwayer dolicza początkowo 2 minuty, ale przez bramkę Olliego Watkinsa i kartkę Ollie'ego Watkinsa na pewno obie drużyny będą grać dalej.

90'

Xavi Simons z żółtą kartką za dyskusje.

90'

Szał radości Anglików! Ten gol może zadecydować o grze w finale EURO!!!

Ollie Wakins wystartował w tempo do prostopadłego podania, by mierzonym uderzeniem z ok. prawego narożnika pola bramkowego uderza do nie do obrony w stronę dalszego rogu!

90'

ANGLIA PROWADZI! OLLIE WATKINS!!!

88'

Luke Shaw zagrywa mocno w pole karne, gdzie centymetrów zabrakło Ollie'emu Watkinsowi do uderzenia. Piłkę przejął Cole Palmer, lecz jego strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

87'

Miękkie dośrodkowanie Joeya Verrmana na 7. metr, gdzie centymetrów zabrakło Virgilowi van Dijkowi do uderzenia głową w stronę bramki. Piłka otarła się od głowy Johna Stonesa i wychodzi za linię końcową. Kapitan Holendrów tak domagał się rzutu rożnego, że... obejrzał żółtą kartką.

86'

Piłkarze Ronalda Koemana ruszyli z kontrą. Xavi Simons rozciąga grę na lewą stronę, gdzie był Cody Gakpo. Ten łamie akcję do środka, gdzie zahaczył wracający Bukayo Saka. Ten został upomniany żółtą kartką.

83'

Tijjani Reijnders przedarł się lewą stroną, przez co ożywiły się sektory stadionu w Dortmundzie zajmowanych przez holenderskich kibiców. Ucichły momentalnie, gdy Wout Weghorst zamiast strzału... staranował rywala.

81'

... a za Harry'ego Kane'a na murawie melduje się Ollie Watkins.

81'

Cole Palmer zmienia Phila Fodena...

22:42

Jeszcze trwała analiza, czy linię spalonego "nie złamał" Stefan de Vrij. Ostatecznie gol nie został uznany! Spalony Anglików

79'

Składna akcja Anglików prawą stroną zwieńczona płaskim zagraniem na środek "szesnastki" do Bukayo Saki. Ten uderza "pod ladę", ale gol nie został uznany z powodu spalonego!

78'

Luke Shaw podłączył się do akcji ofensywnej "Synów Albionu". Kolejny raz jego dośrodkowanie nie dociera do adresata.

77'

Marc Guehi wybija piłkę na 14. metr na wolej Xaviego SImonsa! Jego strzał pewnie broni Jordan Pickford!

76'

Declan Rice wybija piłkę sprzed bramki po wrzutce Nathana Ake. Od kilku minut przewaga jest po stronie "Oranje".

72'

Jude Bellingham upomniany żółtą kartką za ostre starcie ze Stefanem de Vrijem.

22:30

A tu jeszcze wideo z interwencją Jordana Pickforsa po uderzeniu Nathana Ake

71'

Prosta strata Holendrów blisko swojej "szesnastki". Bezpańską piłkę przejmuje Declarn Rice, który pospieszył się z podaniem w pole karne do Harry'ego Kane'a.

70'

Za mocne podanie do Jude'a Bellinghama. Skutecznie przyblokował go Jerdy Schouten.

69'

Niezłe dośrodkowanie Joeya Veermana z prawego narożnika na 10. metr. Strzał głową Nathana Ake nie sprawił problemu bramkarzowi. Wcześniej był jednak gwizdek Felixa Zwayera, który dopatrzył się przewinienia.

68'

Cody Gakpo w roli lewoskrzydłowego przełożył piłkę do prawej nogi, po czy wrzuca na dalszy słupek w kierunku Wouta Weghorsta. Jordan Pickford zbija piłkę na rzut rożny.

22:27

Bardzo ważna interwencja angielskiego bramkarza! Jordan Pickford paruje strzał Nathana Ake

65'

JORDAN PICKFORD! CO ZA PARADA!!!

Mocne dośrodkowanie Joeya Veermana z rzutu wolnego w pole karne do wbiegającego Nathana Ake. Jego strzał z trudem odbija do boku angielski bramkarz!

64'

Marc Guehi staranował Xaviego Simonsa. Holender wyraźnie to odczuł; kartki jednak nie ma.

62'

Phil Foden nie może uwierzyć, ze pociąganie Jerdy'ego Schoutena za koszulkę arbiter uznał za przewinienie.

61'

W odpowiedzi ciekawie zapowiadała się kontra zawodników Ronalda Koemana. Zabrakło "tylko" dokładnego dośrodkowania z prawej strony na dalszy słupek.

60'

Nieudany przerzut Johna Stonesa na prawą stronę do Phila Fodena. Ten nie "skleił" piłki przed linią boczną.

59'

Harry Kane traci piłkę niespełna 25 metrów od bramki Barta Verbruggena. Domagał się rzutu wolnego, ale Felix Zwayer nakazuje grać dalej.

57'

Anglicy w ataku pozycyjnym. Nie są w stanie przedrzeć się w okolice "szesnastki" Holandii.

55'

Kobbie Mainoo ruszył odważnie lewą stroną, mijając dwóch rywali. Sęk w tym, że w pewnym momencie boisko okazało się odrobinę za wąskie. "Wyjechał" z piłką za linię boczną, co nie uszło uwadze arbitrowi.

54'

Cody Gakpo nie poradził sobie na skrzydle z Luke'em Shawem. Odbitą piłkę przejmuje Xavi Simons, który podaje za plecy do Denzela Dumfriesa.

53'

Rozciągnięcie gry do lewej strony, gdzie był Luke Shaw. Ten nie przygotował się odpowiednio do dośrodkowania - kopnął piłkę wprost z Denzela Dumfriesa.

51'

Dobrze przesunął się John Stones, przechwytując podanie do Wouta Weghorsta. Obie drużyny grają bardzo uważnie w defensywie.

22:09

Dortmund by night

49'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Garetha Southgate'a próbowali zaatakować prawą stroną Kyle Walker nie zdołał się przebić w okolice "szesnastki" rywala.

47'

Luke Shaw zagrywa mocno po linii do Jude'a Bellinghama. Ten nie poradził sobie ze Stefanem de Vrijem, który skutecznie go przyblokował, pozwalając piłce przeturlać się za linię końcową.

46'

Holendrzy zaczynają drugą połowę!

46'

A w reprezentacji Anglii Luke Shaw będzie grać za Kierana Trippiera.

46'

Wout Weghorst wychodzi na murawę za Donyella Malena.

21:55

Wracamy do Dortmundu, gdzie kończy się przerwa w meczu Holandia - Anglia, którego stawką jest awans do finału EURO 2024. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron? Dogrywka, a może rzuty karne? Przekonamy się niebawem.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. W półfinale EURO 2024 Holandia remisuje z Anglią (1:1). Na bramkę Xaviego Simonsa odpowiedział Harry Kane, pewnie wykorzystując rzut karny.

45'

+2' Nathan Ake pograł z kolegą, po czym ruszył z piłką w pole karne. Dopadł do niej Cody Gakpo, który wycofał do Joeya Veermana. Po jego wrzutce Donyell Malen uderza głową za siebie. I bramkę.

45'

Felix Zwayer dolicza 3 minuty do pierwszej połowy. To efekt między innymi analizy VAR przy starciu Denzela Dumfriesa z Harrym Kane'em oraz urazu Menphisa Deyapa.

45'

Kieran Trippier poszedł na obieg i od razu dostaje piłkę od Jude'a Bellinghama. Nisko posłaną piłkę przed bramkę pewnie i spokojnie łapie Bart Verbruggen.

43'

Czujny Virgil van Dijk dobrze zagrał na wyprzedzenie, "przecinając" prostopadłe podanie kierowane do Harry'ego Kane'a w pole karne.

41'

Strzał Kobbi'ego Mainoo z dalszej odległości został zablokowany.

40'

Bart Verbruggen wyciągnął się jak struna, by obronić płaski strzał Phila Fodena z ok. 20 metrów.

36'

Podanie Jude'a Bellinghama na lewą stroną do Kierana Trippiera było odrobinę za mocne. Akcja "Synów Albionu" spaliła na panewce.

34'

Joey Veerman zmienia kontuzjowanego Menphisa Depaya.

21:34

Niewiele brakowało!

33'

Przerwa w grze. Menphis Depay nie jest w stanie grać. Siedzi na murawie i konieczna jest interwencja medyków. A i najprawdopodobniej zmiana.

32'

PHIL FODEN!!!

Najwidoczniej Anglik oglądał wczorajszy półfinał Hiszpania - Francja, bo "niemal" skopiował akcję Lamine Yamala. "Niemal", bo piłka po jego technicznym strzale obija dalszy (lewy) słupek nie od tej strony!

31'

Bukayo Saka biegnie z piłką do linii końcowej. Chciał zagrać na dalszy słupek, ale w to zagranie włożył odrobinę za dużo siły.

30'

POPRZECZKA RATUJE ANGLIKÓW!!!

Do dośrodkowania z prawego narożnika najwyżej wyskoczył Denzel Dumfries. Ten uderza głową, ale piłka obija obramowanie bramki!

29'

Donyell Malen zablokowany przed linią 16. metra. Zyskał "tylko" rzut rożny.

21:29

Efektowny rajd Phila Fodena i strzał, który na linii zatrzymuje Denzel Dumfries

28'

Kluczowy powrót Xaviego Simonsa. W ostatniej chwili Jude'a Bellinghama.

26'

Bukayo Saka podaje przed pole do Harry'ego Kane'a. Ten chciał "ruletą" zgubić rywala, ale nie opanował piłki.

21:25

[GOL Z KARNEGO] 18' HARRY KANE (1:1)

23'

NIE MA GOLA DLA ANGLIKÓW!!!

Phil Foden przejmuje piłkę i przedarł się w pole karne. Poradził sobie z 2-3 rywalami, po czym uderza z ostrego kąta w stronę bliższego rogu! Bar Verbruggen nie sięgnął, ale NA LINII BRAMKOWEJ zatrzymał ją jeden z Holendrów

20'

Anglicy poczuli krew i rzucili się na rywala.

18'

HARRY KANE NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie przy lewym słupku. Wyciągnięty jak struna Bart Verbruggen nie sięgnął precyzyjnie uderzonej piłki

17'

Denzel Dumfries upomniany żółtą kartką za faul.

17'

Felix Xwayer nie ma wątpliwości - RZUT KARNY DLA ANGLII!!!

16'

Starcie Denzela Dumfriesa z Harrym Kane'em Faul na Kane'ie

Faul na Kane'ie 2

15'

Jeszcze Denzel Dumfries przejechał korkami po nodze Harry'ego Kane'a! Sędzia zbiega do monitora VAR!

21:15

[GOL] 7' XAVI SIMONS (1:0)

14'

Strzał Bukayo Saki zablokowany, a przy dobitce Harry uderza wolejem tuż nad poprzeczką!

13'

Kieran Trippier ponownie na spalonym.

11'

Dośrodkowanie Phila Fodena z rzutu wolnego nie dociera do adresata przed bramką Barta Verbruggena.

10'

Sęk w tym, że przy tym starciu pomocnik "Oranje" doznał urazu. Konieczna jest pomoc medyków.

9'

Anglicy dążą do szybkiego wyrównania. Wywalczyli rzut wolny po faulu Jerdy'ego Schoutena.

7'

Fantastyczny początek spotkania w wykonaniu Holendrów!

Xavi Simons podciągnął środkiem kilkanaście metrów, po czym huknął zza linii 16. metra w stronę bramki! Jordan Pickford kapituluje!

7'

HOLANDIA PROWADZI! XAVI SIMONS!!!

6'

Bukayo Saka pograł na "ścianę" z kolegą i zbiega z piłką z prawego skrzydła do środka. Miał możliwość uderzenia z ok. 20 metrów (będąc na wprost bramki), ale że miał futbolówkę na lewej nodze, to postanowił jeszcze trochę "podholować". Finalnie skończyło się to stratą.

5'

A teraz Anglicy przeprowadzili akcję prawą stronę. Dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie po zgraniu Kieran Trippier był na spalonym.

4'

Efektownie piłkarze Ronalda Koemana wyszli spod pressingu. Grą podaniami na 1-2 kontakty przenieśli ciężar gry na połowę Anglików. Xabi Simons podaje prostopadle w pole karne do Donyella Malena, który osaczony przez dwóch rywali nie zdołał jej opanować i uderzyć w stronę bramki.

4'

Anglicy w tatku pozycyjnym w środku pola. Phil Foden traci piłkę na rzecz Tijjaniego Reijndersa, ale sędzia Felix Zwayer dopatrzył się przewinienia.

2'

Zagranie po linii do wybiegającego na wolne pole Donyella Malena. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

1'

Od razu wycofanie piłki do Jordana Pickforda, który dalekim wykopem posyła piłkę w okolice pola karnego "Oranje". Holendrzy poradzili sobie bez problemu.

1'

Na gwizdek Felixa Zwayera spotkanie ze środka rozpoczynają "Synowie Albionu"!

20:59

Kapitanami są Virgil van Dijk oraz Harry Kane, którzy znają się bardzo dobrze z Premier League. Virgil van Dijk i Harry Kane

20:57

... a teraz Holandii.

20:56

Czas na hymny obu państw. Najpierw Anglii...

20:54

Reprezentacje Holandii i Anglii wychodzą na murawę BVB Stadium w Dortmundzie. Już za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania o FINAŁ EURO 2024, gdzie od wczoraj czeka Hiszpania!

20:30

Kibice (zwłaszcza angielscy) mają za sobą już darmowy prysznic. Tradycyjnie w Dortmundzie z powodu ulewy woda lała się strumieniami z dachu wprost na krzesełka.

20:15

euro

20:14

Trwa rozgrzewka, w Dortmundzie pogoda w kratkę.

20:11

Holendrzy dotarli wczoraj z przygodami. Zamiast pociągu musieli wybrać samolot. Nie odbyła się konferencja selekcjonera z powodu czterogodzinnego opóźnienia.

20:11

W Dortmundzie zrobiło się już biało i pomarańczowo - za sprawą koszulek kibiców. Sędziuje dziś Niemiec Zwayer.

20:09

euro

20:02

Holandia najpierw gładko uporała się z Rumunią, potem odwróciła po przerwie wynik z Turcją.

20:01

Anglia po wyjściu z grupy wyeliminowała po dogrywce Słowację i po karnych Szwajcarię. Póki co nie zachwyca grą.

20:00

Równo godzina pozostała do rozpoczęcia drugiego półfinału. W Dortmundzie poznamy drużynę, która w niedzielę (14 lipca) zagra o złoto przeciw rewelacyjnej (komplet zwycięstw) Hiszpanii.