Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 0
llapiLlapi Podujeve
90'

+5' Koniec meczu! Wisła Kraków pokonuje kosowskie Llapi Podujeve (2:0) w pierwszym meczu I rundy kwalifikacji Ligi Europy!

90'

+5' Muhamed Huseini upomniany żółtą kartką za dyskusje.

22:29

Przymierzył i zmieścił Angel Rodado

90'

+5' Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alan Uryga uderzeniem z bliska obija poprzeczkę! Do piłki dopada Angel Rodado, który poprawił ją sobie, po czym uderza płasko nie do obrony przy bliższym (prawym) słupku!

90'

+5' GOL DLA WISŁY! ANGEL RODADO!!!

90'

+3' Nie wyszło prawą, to piłkarze Wisły zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

90'

+2' Angel Rodado chciał podaniem uruchomić Oliviera Sukiennickiego. W porę zorientowali się goście.

90'

+1' "Jak długo na Wawelu" zaintonowali kibice "Białej Gwiazdy".

90'

Marc Nagtegaal dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Arber Bytyqi wrzuca z lewej strony przed bramkę Wisły. Anton Cziczkan pewnie i spokojnie łapie piłkę.

87'

Piłkarze Llapi poradzili sobie z "odchodzącym" dośrodkowaniem Giannisa Kiakosa.

87'

Rafał Mikulec szarpnął lewą stroną. Jego dośrodkowanie na lewej stronie został zablokowany. Kolejny rzut rożny.

86'

Olivier Sukiennicki kapitalnie zgubił przeciwnika w środku pola efektownym zwodem. Akcja ruszyła prawą stronę, gdzie Mateusz Młyński nie zdołał dośrodkować, ale ostatecznie Wisła ma rzut rożny.

83'

Sztab medyczny "Białej Gwiazdy" zajmuje się Bartoszem Jarochem. Wiele wskazuje na to, że będzie w stanie grać dalej.

83'

Besar Musolli upomniany żółtą kartką Skosił Bartosza Jarocha jak trawę na wiosnę.

81'

Giannis Kiakos zmienia Angela Baenę.

80'

Olivier Sukiennicki upomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem Hamdiego Namaniego w momencie walki o górną piłkę.

78'

... a za Ergyna Ahmetiego melduje się Lulzim Peci.

78'

Arber Bytyqi zmienia Ilira Blakcoriego...

77'

Gospodarze oddalają grę dalekim wybiciem.

77'

Elvir Gashijan dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. "Łamie" akcję do środka, po czym uderza w stronę bramki. Podbita ląduje na górnej siatce.

76'

Miękkie dośrodkowanie Bartosza Jarocha z prawej strony w pole karne. Angel Rodado uderza głową metr-półtora obok lewego słupka.

75'

Alan Uryga blokuje strzał Blenda Baftiu z "szesnastki"!

73'

Odrobinę zbyt głębokie dośrodkowanie Karola Dziedzica w pole karne. Ilir Avdyki pewnie łapie piłkę

73'

Elvir Gashijan zmienia Ahmeda Januziego.

72'

Dośrodkowanie z prawej strony nie dotarło do Angela Rodado, a po chwili prosta strata Wisły przed polem karnym gości zapoczątkowało kontrę. Szybko udało się ją przerwać.

71'

Hamdi Namani z żółtą kartką za zbyt wysoko uniesioną nogę.

68'

... a za Igora Sapałę, strzelca jedynej jak do tej pory bramki, melduje się Karol Dziedzic.

68'

Podwójna zmiana w Wiśle: Mateusz Młyński wchodzi za Patryka Gogoła...

67'

Strzał Oliviera Sukiennickiego zza linii 16. metra mija bramkę Llapi w bezpiecznej odległości.

66'

Olivier Sukiennicki zablokowany na lewej stronie. Skutecznie interweniował Ilir Krasniqi.

64'

Blend Baftiu podaje płasko przed pole karne Wisły. Gospodarze oddalają niebezpieczeństwo wybiciem na uwolnienie.

62'

Bartosz Jaroch upomniany żółtą kartką za faul w ofensywie.

61'

ALEŻ OKAZJA ALANA URYGI!!!

Olivier Sukiennicki przedarł się lewą nogą i podaje na środek pola karnego. Piłka lekko otarła się od zawodnika Llapi przez co kapitalną sytuację miał Alan Uryga. Ten uderza mocno lewą nogą w środek bramki... do koszyczka Ilira Avdykiego!

60'

Landrit Rama fauluje przeciwnika ok. 25 metrów od własnej bramki. Kartki nie ma.

21:50

[WIDEO] STRZAŁY RODADO I BAENY (W POPRZECZKĘ)

58'

W odpowiedzi środkiem przedarli się goście. Płaskie uderzenie Ahmeda Januziego nie sprawiło problemu Antonowi Cziczkanowi.

57'

Patryk Gogól uderza z dystansu, ale Ilir Avdyki odbija przed siebie. Dobitka Angela Rodado zablokowana.

55'

Z kontrą ruszyli prawą stroną zawodnicy Kazimierza Moskala. Zabrakło dokładności przed linią 16. metra.

21:46

Poprzeczka po uderzeniu Angela Baeny... Centymetry...

53'

NIE MA GOLA DLA WISŁY! POPORZECZKA!!!

Gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie! Angel Rodado obrócił się z rywalem (na plecach) w polu karnym, po czym uderza płasko w stronę dalszego (prawego) rogu! Piłkę odbił Ilir Avdyki, a dobitka Angela Baeny OBIJA POPRZECZKĘ!!!

51'

Patryk Gogól w roli prawoskrzydłowego zgubił rywala, po czym wrzuca na środek pola karnego do Oliviera Sukiennickiego. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

50'

Jospeh Colley czysto powstrzymał Blenda Baftiu we własnej "szesnastce".

49'

Z pierwszym dośrodkowaniem "nie spotkał się" Ahmed Januzi, a po chwili Blend Baftiu uderza mocno z lewej strony pola karnego w stronę dalszego słupka. Piłka minęła jednak bramkę "Białej Gwiazdy".

47'

Chaotyczna gra w środku pola. Żadnej ze stron nie udało się opanować piłki i wymienić kilku dokładnych podań.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Kazimierz Moskal postawił na tę samą "jedenastkę".

46'

Besar Musolli wychodzi na drugą połowę za Arbnora Ramadaniego.

21:26

Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu Wisła Kraków - Llapi Podujeve w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po bramce Igora Sapały.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Ożywili się jeszcze bardziej kibice Wisły Kraków, gdy prawą stroną pomknął Angel Baena. Odważna szarża na dwóch rywali w pole karne została powstrzymana.

Przerwa. Po bramce Igora Sapały już w 2. minucie Wisła Kraków prowadzi z Llapi Podujeve (1:0).

45'

+2' Nie powiodła się akcja Bartosza Jarocha. Ilir Avdyki wznawia grę z "piątki".

45'

Marc Nagtegaal dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

45'

Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Angela Rodado. Ten był na spalonym.

44'

Ahmed Januzi, bo o nim, na razie nie może grać. W asyście medyków opuszcza boisko, ale najprawdopodobniej jeszcze na nie wróci przed przerwą.

43'

Kolejna wrzutka na bliższy słupek. Tam Alan Uryga staranował rywala; konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

42'

Patryk Gogól wrzuca z lewego narożnika w okolice bliższego słupka. Ilir Avdyki piąstkuje i młody pomocnik "Białej Gwiazdy" miał okazję do poprawki. Wywalczył kolejny rzut rożny.

41'

Angel Rodado efektownie ograł na lewej stronie Muhameda Huseiniego, podbijając nad nim piłkę. W ostatniej chwili powstrzymał go Ilir Krasniqi.

40'

Patryk Gogól powstrzymany na prawej stronie, blisko linii końcowej. Wiślacy szybko odzyskali piłkę...

39'

Od kilku minut ciężar gry jest w okolicy "szesnastki" kosowskiego zespołu.

37'

Goście wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Alexa Baeny. Ten uderza bez przyjęcia nieznacznie obok bramki! Po drodze była "obcierka" od zawodnika Wisły, co mogło zakończyć się drugim golem!

36'

Landrit Rama mógł skierować piłkę do własnej bramki!

Ofiarnym wślizgiem chciał wybić futbolówkę z pola karnego po zagraniu z bocznego sektora. Skiksował tak, że piłka mija bramkę w nieznacznej odległości!

35'

Arbnor Ramadani upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Angela Rodado.

34'

ANGEL RODADO!!!

Hiszpan ma czego żałować! Wbiega między stoperów do piłki wrzuconej z prawej strony, ale nie uderzył odpowiednio w stronę bramki!

33'

Z kontrą wyszli zawodnicy Tahir Batatina. Piłka po uderzeniu Hamdiego Namaniego przelatuje wysoko nad bramką.

32'

Rzut rożny dla Wisły po akcji Oliviera Sukiennickiego. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie znowu górowali zawodnicy Llapi.

31'

Igor Sapała upodobał sobie uderzenia z dalszej odległości. Tym razem posłał piłkę obok bramki. Sporo brakowało mu do celu.

30'

Na prawej stronie pograli teraz Bartosz Jaroch z Alexem Baeną. Drugi z wymienionych wrzuca w pole karne, gdzie nerwowo interweniuje Ergyn Ahmeti.

29'

Muhamed Huseini przerywa rajd Oliviera Sukiennickiego. Dodatkowo dał się sfaulować.

27'

Tym razem po wrzucie Bartosza Jarocha ruszyli goście z kontrą. Płaskie podanie do Diara Vokrriego "odczytał" wracający zawodnik Wisły.

25'

Marc Carbo ruszył odważnie lewą stroną. Przeciągnął jednak dośrodkowanie tak, że piłki przy linii bocznej nie opanował Alex Baena.

25'

Olivier Sukiennicki zameldował się na prawym skrzydle. Podaje płasko przed pole karne. Do piłki ruszył Rafał Mikulec, ale nie opanował jej...

23'

Nieprzyjemne, kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Arbnora Ramadaniego. Piłka po koźle leciała w środek bramki, gdzie był Anton Cziczkan.

21'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzającego się Patryka Gogóla. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

20:51

[GOL] 2' IGOR SAPAŁA (1:0)

18'

Anton Cziczkan niepewnie interweniuje na 9. metrze przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Piłka wypadła mu z rękawic, ale zaasekurował go Angel Rodado - zdecydowanym wykopem oddala niebezpieczeństwo.

15'

Rafał Mikulec podłączył się do akcji ofensywnej. Sędzia Marc Nagtegaal nie widział przewinienia na nim w ok. narożnika pola karnego.

12'

Olivier Sukiennicki próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie poradził sobie z Ilirem Krasniqum i Muhamedem Huseinim, ale zawodnikom "Białej Gwiazdy" udało się szybko odzyskać piłkę. Atak nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Ilira Avdykiego.

20:45

Oprawa kibiców Wisły po golu Igora Sapały

11'

Rafał Mikulec zbiega do środka obrony, przerywając w ten sposób groźną akcję kosowskiego zespołu. Gdyby nie on, to najprawdopodobniej Ahmed Januzi znalazłby się w sytuacji sam na sam z Antonem Cziczkanem.

9'

IGOR SAPAŁA BYŁ BLISKO DUBLETU!!!

Dopada do podbitej piłki, by uderzyć prostym podbiciem z ok. 25 metrów. Piłka poszybowała nad bramką!

8'

Kibice Wisły czekali 12 lat na europejskie puchary. Szybkie prowadzenie i... odpalone race w sektorze za bramką.

7'

Ostro bita piłka na piąty metr., skąd obrona wybija za linię końcową.

6'

Gospodarze idą za ciosem. Zaatakowali prawą stroną i wywalczyli rzut wolny blisko narożnika pola karnego.

5'

Marc Carbo przedziera się środkiem. Pada na murawę ok. 25 metrów od bramki gości po starciu z Hamdim Namanim, ale sędzia nie widział tu przewinienia na Hiszpanie.

20:35

Igor Sapała

3'

Jeszcze sędzia czekał na komunikat, czy w tej sytuacji nie doszło do przewinienia. Ostatecznie wskazuje na środek boiska!

2'

Fantastyczny początek spotkania w wykonaniu zawodników Kazimierza Moskala!

Po dalekim wrzucie z autu piłkarze Llapi wybijają piłkę przed linię 16. metra pod nogi Igora Sapały. Ten najpierw ją opanował, a po chwili uderzył prostym podbiciem tak, że po odbiciu się od lewego (dalszego) słupka wpada do siatki!

2'

WISŁA PROWADZI! GOL IGORA SAPAŁY!!!

1'

Marc Nagtegaal gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Llapi!

0'

Mazurek Dąbrowskiego niesie się z trybun.

20:29

Kapitanami są Alan Uryga i Hamdi Namani. Losowanie stron

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:21

Po poprzednim sezonie zakończonym klęską Wisła Kraków znowu musi rywalizować w Betclic 1. Lidze, czyli zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. A ze składu wybyło kilku znaczących piłkarzy. Przede wszystkim Miki Villar, który zamienił krakowski klub na mistrza Polski, Jagiellonię Białystok. Kuszony przez Lecha jest z kolei Angel Rodado.

20:18

A to skład LLapi Podujove Skład Llapi Podujove

20:15

kład Wisły od pamiętnego finału Fortuna Pucharu Polski uległ drobnej zmianie. Przede wszystkim na ławce nie ma już Alberta Rude'ego, a jest dobrze znany Kazimierz Moskal. Polski trener będzie chciał, by jego nowa drużyna namieszała w europejskich pucharach oraz przede wszystkim wróciła do PKO Ekstraklasy.

20:12

Tak prezentuje się skład Wisły Kraków

20:10

Wisła Kraków, jako pierwszoligowy rodzynek rozpocznie tegoroczne zmagania polskich klubów w europejskich pucharach. I runda eliminacji do Ligi Europy - to właśnie tam krakowska drużyna rozpocznie swój marsz w Europie. Pierwszy mecz w czwartek przy Reymonta 22 w czwartek z kosowskim Llapi Podujeve.

20:09

Tak się złożyło, że pod koniec EURO 2024 do gry wchodzi piłka "klubowa". A dokładniej pierwsze rundy kwalifikacji do nich. Już za 25 minut zdobywca Pucharu Polski - Wisła Kraków - zmierzy się z kosowskim Llapi Podujeve!