Llapi Podujevellapi
1 : 2
Wisła KrakówWisła Kraków
90'

+4' Koniec meczu! Wisła Kraków pokonuje Llapi (2:1, w dwumeczu 4:1) i awansuje do II rundy kwalifikacji Ligi Europy! Gole Angela Rodado i Giannisa Kiakosa przedzieliło trafienie Ardita Tahiriego

90'

+2' To powinna być trzecia bramka!

Po tej kontrze Angel Rodado powinien mieć dublet! Ruszył do prostopadłego podania, ale jego strzał z "szesnastki" odbija Ilir Avdyli!

90'

Trustin Farrugia Cann dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Akcja rezerwowych daje prowadzenie!!!

Patryk Gogół ruszył środkiem i podaje na lewą stronę pola karnego do Giannisa Giakosa. Ten bez problemu minął dwóch rywali jak slalomowe tyczki, by płaskim uderzeniem prawą nogą w stronę dalszego (prawego) rogu wpisać się na listę strzelców!

89'

WISŁA ZNÓW PROWADZI! GIANNIS KIAKOS!!!

87'

Już chwilę po wejściu Piotr Starzyński ruszył do mocne podania. Urwał się prawą stroną, ale w Ilir Blakcori zdołał wślizgiem nabić rywala.

86'

Piotr Starzyński zmienia Oliviera Sukiennickiego.

83'

Patryk Gogół ruszył optymistycznie na dwóch rywali. Za mocno wypuścił sobie piłkę, z czego skorzystali obrońcy Llapi.

18:09

[GOL] 74' ARDIT TAHIRI (1:1)

79'

Mariusz Kutwa zastępuje Angela Baenę.

78'

Alan Uryga upomniany żółtą kartką za faul.

77'

... a za Elvira Gashijana melduje się Arianit Hasani.

77'

Valmir Veliu zmienia Hamdiego Namaniego...

74'

Gospodarze nie składają broni!

Ilir Blakçori przedarł się w pole karne, by niemal z linii końcowej wrzucić na 11. metr. Tam stojący tyłem do bramki Ardit Tahiri miał sporo miejsca i czasu, by przyjąć piłkę, obrócić się, i uderzyć nie do obrony!

74'

GOL DLA LLAPI! STRZELCEM ARDIT TAHIRI!!!

73'

Gramy!

18:01

Drugi gol nieuznany z powodu pozycji spalonej Blend Baftiu

70'

Przerwa na napoje.

69'

Po kolejnym stałym fragmencie gry do piłki na 3. metrze dopada Blend Baftiu. Ten uderza głową w stronę bliższego słupka, nie dając szans Antonowi Cziczkanowi! Remisu jednak nie ma z powodu pozycji spalonej!

17:58

[GOL] 58' ANGEL RODADO (0:1)

68'

Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Wisły. Podanie Angela Rodado do Angela Baeny było jednak za mocne.

67'

Joseph Colley blokuje strzał Blenda Baftiu. Rzut rożny.

64'

... a za Ahmeda Januziego melduje się Mergin Cernaverni.

64'

... Egyn Ahmeti wchodzi za Adema Maliqiego...

64'

Ardit Tahiri zmienia Muhameda Huseiniego...

63'

Przerwa w grze. Adem Maliqi ucierpiał w starciu z zawodnikiem Wisły. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

60'

... a za Mateusza Młyńskiego melduje się Giannis Kiakos.

60'

Patryk Gogół zmienia Igora Sapałę...

17:50

Trafił w Krakowie, trafił i dzisiaj! Angel Rodado

58'

"Hiszpańska" akcja daje "Białej Gwieździe" prowadzenie!!!

Angel Baena miał sporo miejsca na prawej stronie. Wrzuca dokładnie w pole karne, skąd Angel Rodado mierzonym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki przy dalszym (lewym) słupku!

58'

GOL DLA WISŁY! ANGEL RODADO!!!

56'

Ilir Blakçori uderza płasko zza linii 16. metra metr-półtora obok bramki Wisły.

55'

Rafał Mikulec podaje płasko z lewej strony przed bramkę. Angel Rodado był jednak spóźniony.

17:43

Kibice Wisły Kraków

54'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek. Hamdi Namani uderza wyraźnie obok bramki.

53'

Ilir Blakçori ograł na skrzydle Bartosza Jarocha. Wbiegł w pole, gdzie sytuację wyjaśnia Alan Uryga.

52'

Angel Rodado zamarkował dośrodkowanie. Piłkę w pole karne posłał Igor Sapała na głowę Josepha Colleya, który uderza obok bramki.

52'

Ilir Krasniqi upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Angela Baeny.

50'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Ilira Avdyliego.

49'

Angel Baena wrzuca z prawej strony w pole karne. Gospodarze nerwowo wybijają na rzut rożny.

49'

Rafał Mikulec biegnie lewą stroną. Za mocno wypuścił sobie piłkę w środkowej części boiska i sprytnie "zagrał pod faul".

47'

Elvir Gashijan dostaje piłkę na prawej stronie. Zbiega do środka i zwlekał z uderzeniem z ok. 20 metrów. Prostopadłe podanie w pole karne do Adema Maliqiego zostało w porę przechwycone.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

17:25

Wracamy do Podujevo, gdzie kończy się przerwa w meczu Llapi - Wisła Kraków, którego stawką jest awans do II rundy kwalifikacji Ligi Europy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, ale wynik z pierwszego spotkania premiuje "Białą Gwiazdę".

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej polowy. Llapi bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków w rewanżowym spotkaniu I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy.

45'

+2' Adem Maliqi miał sporo miejsca na lewej stronie. Wrzuca w pole karne do niepilnowanego Ahmeda Januziego, który uderza głową wysoko nad bramką.

45'

+1' Anton Cziczkan spokojnie łapie górną piłkę przed własną bramką. Na jego błąd czyhał Elvir Gashijan.

45'

Kontra Wisły w postaci dalekiego zagranie na wolne pole. Olivier Sukiennicki był wyraźnie wolniejszy od Muhameda Huseiniego.

44'

Elvir Gashijan powinien wylecieć z boiska!

Bez trudu poradził sobie z nim w defensywie Mateusz Młyński. Skrzydłowy Llapi nie mógł się z tym pogodzić i staranował rywala tuż za linią środkową!

42'

Po krótkim rozegraniu wrzutka na 8. metr do Ahmeda Januziego. Ten nie sięgnął górnej piłki i bezskutecznie domagał się rzutu rożnego.

42'

Po interwencji Alana Urygi gospodarze mają rzut rożny.

41'

Besar Musolli wrzuca w pole karne do Ahmeda Januziego. Ten nie trafił czysto w piłkę.

38'

Przerwa w grze. Elvir Gashijan nie jest w stanie grać. Konieczna jest interwencja medyków.

37'

I jeszcze jeden korner. Jeszcze sędzia Trustin Farrugia Cann rozmawia z zawodnikami obu drużyn. "Don't push him" mówił kilkakrotnie.

36'

Prosta strata Mateusza Młyńskiego przy kontrze zapoczątkowało akcję gospodarzy! Besar Musolli podaje do Elvira Gashijana, który ograł Rafała Mikulca w polu karnym. Alan Uryga wybija na rzut rożny.

35'

Angel Rodado podaje do Igora Sapały, który odgrywa górą do Hiszpana. Ten nie "skleił" piłki w polu karnym...

33'

Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek do Hamdiego Namaniego, który nie sięgnął piłki nogą. Anton Cziczkan może wznawiać grę z "piątki".

32'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Elvira Gashijana. Blisko narożnika boiska powalił go Rafał Mikulec.

29'

Mateusz Młyński ograł na linii 16. metra Muhameda Huseiniego. Płaski strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

28'

Hamdi Namani podaje przed pole karne... do nikogo. Po chwili za mocne zagranie do Ahmeda Januziego. Przyblokował go Joseph Colley w taki sposób, że Anton Cziczkan mógł spokojnie złapać piłkę.

27'

GRAMY!

26'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

16:56

A tak prezentuje się stadion

23'

Elvir Gashijan upomniany żółtą kartką za faul.

22'

Elvir Gashijan na pełnej szybkości ograł Rafała Mikulca i Alana Urygę. Uderza płasko z ok. 18 metrów w stronę bramki dokładnie tam, gdzie był Anton Cziczkan.

20'

Dośrodkowanie Angela Rodado w pole karne. Zabrakło uderzenia z "szesnastki".

18'

ELVIR GASHIJAN!!!

Przejął piłkę przed linią 16. metra. Poprawił, po czym uderza lewą nogą w stronę lewego górnego rogu, ale wyciągnięty jak struna Anton Cziczkan zbija na rzut rożny!

16:49

Nie ma wątpliwości - był spalony Spalony Oliviera Sukiennickiego

17'

Sędzia czekał jeszcze na komunikat z wozu VAR. Ten potwierdził pierwotną decyzję.

16'

Olivier Sukiennicki urwał się prawą stroną i pognał w stronę "szesnastki"! Uderza mocno pod ladę nie do obrony, ale gol nie zostaje uznany z powodu pozycji spalonej!

14'

Dobre dośrodkowanie Angela Rodado z lewej strony w pole karne. Piłki nie sięgnął Olivier Sukiennicki, ale za plecami był Mateusz Młyński. Jego strzał broni jednak Ilir Avdyli.

12'

Ilir Blakcori upomniany żółtą kartką za nieudolną próbę wymuszenia rzutu karnego.

11'

Gospodarze atakują najczęściej lewą stroną. Kolejny rzut rożny nie był zagrożeniem dla Wisły.

9'

W odpowiedzi zakotłowało się w polu karnym Wisły. Zderzyli się zawodnicy obu drużyn, a strzał został w porę zablokowany.

16:41

Takie sytuacje trzeba wykorzystać! Olivier Sukiennicki

8'

NIE MA GOLA DLA WISŁY!!!

Angel Baena wystartował w tempo po linii do prostopadłego podania. Podholował kilka metrów, po czym zagrywa płasko do Oliviera Sukiennickiego, którego strzał broni Ilir Avdyli!

7'

Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie na bliższy słupek nie sprawiło problemu Antonowi Cziczkanowi.

6'

Po chwili Olivier Sukiennicki "łamie" do środka. Prostopadłe podanie do Angela Rodado zostało w porę przecięte.

5'

Elvir Gashijan zbiega z piłką z prawej strony do środka pola karnego. Poczuł ręce Mateusza Młyńskiego na swoim ramieniu i padł na murawę jak rażony piorunem. Sędzia zdecydowanym ruchem nakazuje grać dalej.

4'

Ilir Blakcori bez trudu poradził sobie przed własnym polem karnym z Mateuszem Młyńskim. Czysto odebrał piłkę, za co zebrał brawa od kolegów z obrony.

3'

Angel Baena miał sporo miejsca w środku pola. Ruszył więc, gubiąc rywali, ale nie zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego na prawej stronie Mateusza Młyńskiego. Atak Wisły spalił na panewce.

2'

Blend Baftiu w roli lewoskrzydłowego szukał "małej gry" i dośrodkowania w pole karne. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Anton Cziczkan.

1'

Przechwyt i zagranie w okolice pola karnego do Angela Rodado. Sędzia dopatrzył się przewinienia po stronie "Białej Gwiazdy".

1'

Trustin Farrugia Cann gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

16:30

Kapitanami są Benjamin Emini oraz Alan Uryga. Losowanie

16:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

16:20

Tak prezentują się składy obu drużyn na dzisiejszy mecz:

16:15

Arbitrem głównym meczu KF Llapi Podujeve - Wisła Kraków będzie Trustin Farrugia Cann z Malty. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Duncan Sultana i James Muscat, natomiast sędzią technicznym będzie Daniel Portelli. System VAR obsługiwać będą sędziowie z Włoch Luca Pairetto oraz Matteo Gariglio.

16:10

W przypadku awansu, Biała Gwiazda w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europy zagra ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem. Na zwycięzcę tego dwumeczu czeka już austriacki Rapid Wiedeń. Natomiast w przypadku smutnej wysokiej porażki, Wisła zagra w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji z duńskim Brøndby IF.

16:05

Na twarzach piłkarzy Wisły Kraków widać koncentrację, ale atmosfera jest dobra. Biała Gwiazda nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż obrona zaliczki z Krakowa.

16:00

Rewanż będzie zupełnie inny. O godzinie 16:30 zapowiadany jest ogromny upał, który nie będzie sprzyjał intensywnej grze w piłkę. Jednak wyszkolenie techniczne hiszpańskich zawodników w połączeniu z młodymi Polakami powinno wystarczyć na pokonanie rywala z Kosowa.

15:55

Pierwszy mecz obu drużyn pokazał, że Wisła Kraków trafiła na mało wymagającego przeciwnika, jednak wynik z Krakowa nie może uśpić czujności Wiślaków przed rewanżem. Przy Reymonta było 2:0 dla Białej Gwiazdy po trafieniach Igora Sapały oraz Angela Rodado, a krakowska drużyna mogła strzelić nawet więcej bramek, jednak w wielu przypadkach zawodziła skuteczność.

15:50

To tutaj, w miejscowości Podujeve zespół Białej Gwiazdy rozegra swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie po powrocie na arenie międzynarodową. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, co jest karą nałożoną na gospodarzy przez UEFA.

15:45

Witamy serdecznie! W rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy Wisła Kraków zagra na wyjeździe z kosowskim KF Llapi Podujeve. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!