Niedziela, 15 września 2024, godz. 12:15
14:17

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

14:16

14:15

W 9. kolejce PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, natomiast Puszcza Niepołomice w roli gospodarza zmierzy się z Cracovią.

• Jakub Czerwiński - 3
  • Igor Drapiński - 3 (Tomasz Mokwa - bez oceny)
  • Patryk Dziczek - 3
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Szczepan Mucha - bez oceny)
  • Damian Kądzior - 3
  • Michał Chrapek - 3 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Jorge Felix - 2 (Tihomir Kostadinov - 3)
  • Maciej Rosołek - 3 (Fabian Piasecki - 2)

Puszcza Niepołomice

• Kewin Komar - 2
  • Piotr Mroziński - 3
  • Artur Craciun - 3
  • Roman Jakuba - 3
  • Michal Siplak - 3 (Wojciech Hajda - bez oceny)
  • Jakub Serafin - 3
  • Konrad Stępień - 3
  • Mateusz Radecki - 3 (Mateusz Stępień - 3)
  • Jin-Hyun Lee - 3 (Mateusz Cholewiak - bez oceny)
  • Dawid Abramowicz - 4
  • Michalis Kosidis - 2
96'

Koniec meczu! Piast zremisował z Puszczą 1:1.

94'

Fatalnie wyprowadzony kontratak Piasta! Ta akcja mogła zaważyć na zwycięstwie gliwiczan.

93'

Tomasz Mokwa zmienił Igora Drapińskiego.

92'

Niezła wrzutka w pole karne Puszczy, ale Tomas Huk uderzył niecelnie.

91'

Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 5 minut.

88'

Końcówka spotkania, na boisku robi się nerwowo.

85'

Szczepan Mucha pojawił się w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

81'

Natomiast Mateusz Cholewiak zastąpił Jin-Hyun Lee.

81'

Wojciech Hajda zmienił Michala Siplaka

77'

Natomiast Tihomir Kostadinov pojawił się w miejsce Jorge Felixa.

77'

Miłosz Szczepański zastąpił Michała Chrapka

77'

Fabian Piasecki zmienił Macieja Rosołka

73'

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Chrapek doprowadza do wyrównania!!!

70'

Rzut karny dla Piasta Gliwice po zagraniu ręką we własnej "szesnastce" Michalisa Kosidisa!

69'

Trwa sprawdzanie ewentualnego rzutu karnego dla Piasta Gliwice.

67'

Świetna akcja przyjezdnych, Michalis Kosidis wyłożył piłkę do Piotra Mrozińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem - otworzył wynik meczu.

66'

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Mroziński daje prowadzenie Puszczy!!!

61'

Sporo gry w środku pola, mało dzieje się pod polami karnymi.

57'

Maciej Rosołek świetnie zagrał do Damiana Kądziora, ten wpadł w pole karne, ale fatalnie spudłował.

55'

Złe dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki w pole karne Puszczy.

53'

Znów przerwa w grze. Opatrywany jest Grzegorz Tomasiewicz.

50'

Damian Kądzior ukarany żółtą kartką za ostre wejście w rywala.

49'

Michal Siplak i Damian Kądzior potrzebują pomocy po mocnym zderzeniu.

47'

Michalis Kosidis dostał piłkę w polu karnym Piasta, minął rywala i oddał celny strzał, ale Franisek Plach interweniował bez zarzutów.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu Piast - Puszcza.

13:19

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za chwilę wznowimy rywalizację.

13:10

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy w Gliwicach bezbramkowy remis.

45'

Zakotłowało się w polu karnym Puszczy, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

45'

Znów Piast będzie posyłał wrzutkę w pole karne Puszczy ze stojącej piłki.

45'

Do pierwszej połowy meczu doliczone co najmniej 4 minuty.

43'

Jednak wrzutka bez zagrożenia.

42'

Piast wywalczył faul na połowie gości. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

41'

Mateusz Stępień zmienił kontuzjowanego Mateusza Radeckiego.

39'

Mateusz Radecki potrzebuje pomocy medycznej. Chyba zawodnik Puszczy nie będzie w stanie kontynuować gry.

36'

Mateusz Radecki umieścił piłkę w bramce Piasta, jednak arbitrzy dopatrzyli się minimalnego spalonego gracza przyjezdnych.

32'

Tomas Huk pokusił się o akcje ofensywną, wpadł w pole karne Puszczy i w ostatniej chwili został zatrzymany.

28'

Grzegorz Tomasiewicz oddał strzał z dystansu, który nad poprzeczkę wybił Kewin Komar.

25'

Szybki kontratak Piasta, który zakończył się fiaskiem jeszcze przed polem karnym przyjezdnych.

23'

Wrzut z autu w pole karne Piasta, ale bez zagrożenia.

20'

Spokojniejszy fragment meczu w Gliwicach. Gra toczy się w środku pola.

17'

Damian Kądzior stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale uderzył minimalnie niecelnie!

14'

Zagranie w okolice pola karnego Puszczy, ale Arkadiusz Pyrka nie zdołał przyjąć futbolówki.

12'

Nieudana wrzutka ze stojącej piłki, ale będzie jeszcze rzut rożny dla przyjezdnych.

12'

Puszcza wywalczyła faul blisko pola karnego gospodarzy.

10'

Kolejna żółta kartka, ukarany nią Piotr Mroziński.

9'

Dużo walki w środku pola, oba zespoły nie chcą oddać tej strefy boiska.

6'

Zagranie w pole karne Piasta, ale bardzo niecelne.

4'

Pachniało rzutem karnym dla Piasta, ale arbitrzy zdecydowali, że gramy dalej.

3'

Tomas Huk ucierpiał po starciu z Kewinem Komarem w polu karnym Puszczy.

2'

Pierwsza akcja Piasta i już Jin-Hyun Lee ukarany żółtą kartką.

12:16

Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy mecz w Gliwicach.

12:11

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

12:05

Na arbitra głównego meczu Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Marcin Lisowski i Paulina Baranowska, natomiast sędzią technicznym będzie Maciej Kuropatwa. System VAR obsługiwać będą Piotr Urban oraz Tomasz Listkiewicz.

12:02

Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

11:58

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice:

11:55

Natomiast Puszcza Niepołomice nie przegrał czterech ostatnich meczów. Z drugiej strony w tych spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo. Ostatnie dwa wyniki to dwa bezbramkowe remisy. W ostatnich meczach bezpośrednich pomiędzy Piastem, a Puszczą również nie pada wiele bramek. W poprzednim sezonie obie rywalizacje zakończyły się wygranymi gospodarzy po 1:0.

11:50

Gliwiczanie po krótkiej zadyszce wrócili na zwycięską ścieżkę. Jednak teraz po raz pierwszy Piast będzie musiał radzić sobie bez Michaela Ameyawa, który przeniósł się do Rakowa Częstochowa. To nie będzie łatwe spotkanie, ale podopieczni Aleksandara Vukovicia są zdecydowanym faworytem.

11:48

Dzisiaj w Gliwicach znacznie lepsza pogoda niż wczoraj. Mecz odbędzie się bez najmniejszych problemów.

11:45

Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie Puszczę Niepołomice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.